دستگاه ساشه چیست ؟

دستگاه ساشه چیست ؟ یکی از ماشین آلات بسته بندی که محصولات گرانول،مایعات،انواع پودر را به صورت کوچک و تکنفره با شکل های هرمی مدادی سه طرف دوخت... بسته بندی میکند

دستگاه ساشه چیست؟ sachet machine این سوالی است که پس از اطلاع رسانی های مختلف، هنوز کارآفرینان زیادی با آن مواجه هستند. برای آنکه بدانید برای عرضه محصولات خود در قالب انواع بسته بندی ها چه کار باید انجام دهید لازم است با دستگاه های مختلفی آشنا شوید. یکی از این دستگاه ها، دستگاه ساشه میباشد که برای بسته بندی تکنفره استفاده میشود. انواع دستگاه های ساشه با مشخصات فنی متفاوت در شرکت های سازنده دستگاه های بسته بندی تولید میشوند.

با توجه به سوابق و نحوه تست دستگاه ها میتوانید انتخاب کنید که از کدام شرکت خرید انجام دهید. در ادامه با مشخصات فنی انواع دستگاه های ساشه بطور کامل آشنا خواهید شد. این دستگاه ها در بهترین و به روز ترین شرکت سازنده دستگاه های ساشه در ایران (البرز ماشین کرج) تولید میشوند.

مدل های مختلف دستگاه ساشه کدام است؟

مواد پودری، گرانولی و مایعات هر کدام دستگاه مخصوص به خودشان را دارند. بنابراین میتوان این دستگاهها را از نظر نوع محصولات به چند دسته نقسیم کنیم. دستگاه ساشه پودری با دستگاه ساشه مایع و دستگاه ساشه مواد گرانول با یکدیگر متفاوتند. دسته بندی دیگر دستگاه های ساشه، براساس انواع ساشه است که شکل ظاهری متفاوتی دارند. آنها را به نام های مدادی، هرمی، سه طرف دوخت یا چهار طرف دوخت میشناسیم که هر کدام توسط مدل های مختلف دستگاه ها تولید میشوند.

جدیدترین دستگاه های ساشه نیز ساخت البرز ماشین کرج هستند که برای اولین بار در ایران طراحی و تولید میشوند. این دستگاه های ساشه سه کاره و پنج کاره هستند که سه شکل ساشه سه طرف دوخت، هرمی و مدادی را با مواد پودری و مایع پر می کنند.

فرق دستگاه ساشه پودری با دستگاه ساشه مایع چیست؟

اولین و مشخص ترین فرق این دو دستگاه در بسته بندی موادی است که برای آنها در نظر گرفته شده است. مکانیزم ساخت این دستگاه ها با یکدیگر متفاوت است. بخش های مکانیکی این دو دستگاه منحصر به فرد هستند و از یکدیگر متفاوتند. در این دو دستگاه شما نمی توانید همزمان هم مایع پرکنید و هم پودر، اما از نظر کارکرد یعنی سرعت و تولید ساشه ها و وزن آنها یکسان عمل میکنند.

هر دو تابلو فرمان هوشمند دارند. شما میتوانید با استفاده از این تابلو فرمان ها به دستگاه ها فرمان تعیین سرعت بسته بندی، تعیین حرارت فک ها، تست حرکت سلفون و … را بدهید. نوع و شکل مخزن این دستگاه ها و نحوه کارکرد آنها با یکدیگر متفاوتند. این تفاوت بدلیل تفاوت ماهیت محصولات میباشد.

دستگاه ساشه چیست

تجهیزات دستگاه ساشه چیست؟

تجهیزات و قطعات مربوط به دستگاه ساشه و دیگر دستگاه های بسته بندی نیز در فروشگاه اینترنتی بامک موجود است. یکی از مهمترین قطعاتی که برای دستگاه های ساشه قابل تعویض است، لوله و یقه مخصوص دستگاه بندی ساشه میباشد. این قطعات در ماشین آلات بسته بندی اعم از پودری، بسته بندی توزین دار و بسته بندی حجمی مورد استفاده قرار میگیرند. از این قطعات برای سایزبندی (طول و عرض بسته ها) استفاده میشود. با استفاده از این بخش ها، اپراتور قادر به عوض کردن عرض بسته بندی ها در دستگاه ها میباشد. تغییر این عرض با لوله و یقه نیز قابل تغییر است.

شمارنده ساشه ها سنسوری است که به شمارش ساشه های تولیدی کمک میکند. دستگاه ها دارای یک مخزن استنلس استیل و یک تابلو فرمان هوشمند مجزا دارای PLC و مغز فرماندهی آنها هستند. چنانچه تمایل به دانستن مشخصات فنی کامل دستگاه ها اعم از اندازه و سرعت و ظرفیت آنها هستید در انتهای همین مقاله به آنها پرداختیم. اما اگر میخواهید بدانید دستگاه را چطور تهیه کنید و جزئیات خرید آن را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

دستگاه ساشه را از کجا بخرم؟

شرکت ها و تولیدکنندگان زیادی در ساخت دستگاه های ساشه در ایران مشغول به فعالیت هستند. علاوه براین شرکت ها، برخی مشتریان اقدام به خرید از خارج از کشور میکنند. این راه معایب فراوانی دارد، چرا که در مرحله اول قیمت ها فوق العاده متفاوت از دستگاه های ساخت داخل هستند. در بسیاری موارد البرز ماشین کرج به عنوان یکی از بهترین شرکت های تولید کننده دستگاه های بسته بندی و انواع دستگاه های ساشه امکان خرید دستگاه هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی را فراهم آورده است. شما میتوانید با تنها یک تماس با کارشناسان ما سفارش خود را ثبت کنید و پس از دریافت مشاوره رایگان، خرید خود را انجام دهید.

قیمت دستگاه ساشه چقدر است؟

قیمت دستگاه ها بستگی به نوع ساخت و بخش جوشکاری و رنگ کاری و شاسی کشی و … دارد. البته قیمت نهایی به متریال اولیه دستگاه نیز بستگی دارد. قیمت این متریال در بازار ایران دستخوش نوسانات دلار است و بنابراین قیمت ها را باید به روز دریافت کنید.

پس از آنکه تعریف کاملی از دستگاه ساشه چیست را دریافت کردید. برای دریافت لیست قیمت انواع دستگاه های ساشه میتوانید به سایت فروشگاهی بامک مراجعه کنید، تمامی قیمت ها به روز هستند. همچنین میتوانید با کارشناسان فروش البرز ماشین کرج تماس بگیرید و یا به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

لیست قیمت انواع دستگاه های ساشه اعم از ساشه گرانول، ساشه مایعات، دستگاه بسته بندی ساشه پودری، دستگاه ساشه سه کاره، دستگاه ساشه پنج کاره و … هم در فروشگاه بامک موجود است و هم با تماس با کارشناسان البرز ماشین کرج میتوانید آن را دریافت نمایید. در صورت نیاز به خرید دستگاههای بسته بندی ساشه فقط قیمت دستگاه را مد نظر قرار ندهید. در مواعی ممکن است با پرداخت مبلغی ناچیز بیشتر از دیگر دستگاهها، از یک دستگاه با کیفیت و با کلی مزیت های بیشتر برخوردار شوید.

نحوه سفارش دستگاه ساشه چگونه است؟

در مرحله اول حتما از مشاوره رایگان کارشناسان فنی و فروش البرز ماشین کرج استفاده کنید و در مورد دستگاه ها اطلاعات تکمیلی و ویدئوی کارکرد دستگاه ها را دریافت نمایید. برای دریافت اطلاعات میتوانید به وبسایت فروشگاهی بامک نیز مراجعه کنید. تمامی قیمت ها در این فروشگاه به روز هستند. سپس دستگاه را با توجه به برق مصرفی سفارش دهید. از زمان سفارش و عقد قرارداد تا زمان تحویل میتوانید به شرکت مراجعه کنید و از مراحل ساخت دستگاه اطمینان حاصل کنید.

زمانی که دستگاه آماده شد میتوانید محصولات خود را به شرکت ارسال کنید و یا همراه خودتان به شرکت بیاورید. دستگاه توسط تکنسین های مختصص و با محصولات خودتان به طور کامل تست و آزمایش میشود. در نهایت تکنسین ها برای نصب دستگاه مراجعه میکنند و تمامی مراحل کار با دستگاه را به طور کامل آموزش میدهند.

دستگاه ساشه پودری

چطور دستگاه ساشه را نصب کنم؟

جهت نصب دستگاه ساشه ابتدا باید محل نصب را از نظر تجهیزات مورد نیاز آماده کنید. چنانچه دستگاه را با برق سه فاز سفارش دادید این نوع برق باید آماده باشد. در غیر این صورت محل نصب باید از برق شهری تک فاز برخوردار باشد. پس از آن برای نصب برنامه روی تابلو فرمان هوشمند ابتدا از طریق منوی تابلوفرمان صفحه تاچ را آماده میکنید.

این دستگاه دارای صفحه نمایش لمسی HMI است و به راحتی از طریق صفحه نمایش منوی دستگاه میتوانید برنامه ها را تنظیم کنید. بخشی از این فرمان ها در مورد تست تک به تک بخش ها میباشد. پس از اطمینان از کارکرد بخش های مختلف میتوانید استارت کار را بزنید. پس از آنکه دستگاه به محل نصب ارسال شد، میتوانید با اعلام به شرکت، درخواست اعزام تکنسین را داشته باشید.

زمان تحویل دستگاه ساشه چقدر است؟

این زمان کاملاً متغیر است و بستگی به تعداد سفارشات در آن مقطع زمانی دارد. هدف البرز ماشین کرج این است که در کمترین زمان ممکن سفارش ساخت دستگاه به انجام برسد. در زمان مراجعه حضوری یا خرید اینترنتی، شما قادر هستید که از طریق تماس با کارشناسان البرز ماشین کرج از زمان تحویل فوری دستگاه یا زمان مورد نیاز برای ساخت آن اطمینان حاصل کنید. دستگاه ها در مراحل مختلفی طراحی و ساخته میشوند.

آیا از دستگاه ساشه میتوان در خانه استفاده کرد؟

مشاغل خانگی یکی از مهمترین بخش بهبود شرایط اقتصادی خانوارها به شمار می آیند. در این برحه از زمان که ایجاد کسب و کار برای افراد خانواده بسیار حائز اهمیت است ایجاد مشاغل خانگی نقش اساسی را بازی میکند. محصولات زیادی هستند که به طور سنتی در حال تولیدند و افراد برای عرضه آنها نیاز به دستگاه های مختلفی نیاز دارند.

یکی از دستگاه های بسیار پرکاربرد برای بسته بندی های کوچک پودری و یا مایعات و حتی گرانول، دستگاه های ساشه هستند. برخی از دستگاه های ساشه به طور مثال ساشه مدادی، پودری یا دستگاه ساشه مدادی مایع به دلیل مصرف برق کم و ابعاد کوچک امکان استفاده در منازل برای مشاغل خانگی را دارند.

اپراتوری که از دستگاه استفاده میکند چه دانشی باید داشته باشد؟

بدلیل کاربر پسند بودن یا یوزر فرندلی بودن دستگاه، اپراتور نیازی به داشتن دانش خاصی ندارد و فقط اینکه بتواند دستورات و آیکن های صفحه نمایش را بخواند کافیست. بقیه مسائل توسط تکنسین های البرز ماشین کرج به راحتی آموزش داده میشوند.

برق مصرفی دستگاه ساشه چیست؟

دستگاه های ساشه با برق تکفاز 220 ولت و سه فاز 380 ولت کار میکنند. این بستگی به سفارش مشتری دارد.

سرعت تولید دستگاه ساشه چقدر است؟

سرعت تولید در دستگاه های مختلف متفاوت است :

در دستگاه های بسته بندی مدادی، دستگاه های بسته بندی سه کاره و پنج کاره این سرعت بستگی به وزن بسته ها دارد. با افزایش وزن بسته ها، سرعت کمتر و با کاهش آن سرعت بالاتر خواهد رفت.

دستگاه ساشه چه محصولاتی را بسته بندی میکند؟

انواع پودر و مایعات و مواد گرانول به صورت مدادی، هرمی، سه طرف دوخت و تک نفره بسته بندی میشوند. انواع پودر مانند ادویه جات، پودرهای بهداشتی، مایعات خوراکی، دارویی و … میتوانند توسط این دستگاه بسته بندی ساشه، بسته بندی و آماده فروش شوند.

قیمت دستگاه ساشه چیست

مشخصات فنی دستگاه بسته بندی ساشه

مشخصات تکنیکال دستگاه ساشه مدادی پودری و مایع

 • ابعاد : طول 100،عرض 95، ارتفاع 190سانتی متر
 • سرعت بسته بندی: 40 الی50 بسته در دقیقه
 • وزن بسته : 2  الی 100 گرم
 • برق مصرفی دستگاه ساشه 3.5 کیلووات تکفاز 220 ولت
 • جنس بدنه دستگاه استنلس استیل
 • قالب کیسه تولیدی توسط دستگاه به شکل مدادی

مشخصات تکنیکال دستگاه ساشه سه طرف دوخت

 • ابعاد دستگاه: طول 100، عرض 95، ارتفاع 190 سانتیمتر
 • برق مصرفی : 3.5 کیلووات تکفاز 220 ولت
 • سرعت بسته بندی 30 الی 35 بسته در دقیقه
 • وزن بسته ها 1 الی 250 گرم
 • ظرفیت مخزن 15 الی 20 لیتر
 • جنس بدنه استنلس استیل
 • قالب کیسه سه طرف دوخت

مشخصات تکنیکال دستگاه ساشه گرانول

 • طول 140 سانتیمتر، عرض 100 سانتیمتر، ارتفاع 240 سانتیمتر
 • برق مصرفی : قابل سفارش از تک فاز یا سه فاز ، 220 ولت یا 380 ولت / 2.5 کیلووات
 • وزن ساشه ها : این دستگاه ساشه هایی با وزن 1 گرم تا 500 گرم
 • سرعت کارکرد دستگاه ساشه چیست3 : دستگاه ساشه گرانول از 15 ساشه تا 35 ساشه در دقیقه
 • وزن دستگاه : تا 400 کیلوگرم

مشخصات تکنیکال دستگاه ساشه سه کاره و پنج کاره

تفاوت این دو دستگاه در این است که دستگاه سه کاره یا برای محصولات پودری باید باشد یا مایعات ولی دستگاه پنج کاره هم مایعات هستند و هم پودری

تولید ساشه های مدادی (بالشتی)، سه طرف دوخت ، هرمی

 • ابعاد دستگاه : طول ، عرض ، ارتفاع : 60 ، 60 ، 180 سانتیمتر
 • سرعت کارکرد دستگاه :  40 الی 60 بسته در دقیقه
 • وزن ساشه ها : 1 گرم تا 250 گرم
 • کاربرد : مایعات ، انواع پودر و گرانول (قابل سفارش توسط مشتری)
 • انواع آجیل و خشکبار ، شکر، نمک و … پودر قهوه و نسکافه ، ادویه جات . …، شیر، آب ، الکل، شامپو، آب میوه و …
 • دارای PLC ، صفحه نمایش لمسی ، کنترل هوشمند سیستم عیب یاب خودکار
 • طراحی ، ساخت و تولید : شرکت البرز ماشین کرج –

چنانچه هر سوالی در مورد این که دستگاه ساشه چیست و چه کاربردهای دیگری دارد و آیا برای محصولات شما مناسب هستند یا نه میتوانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. در مقالات بعدی به شرح مفصلی از مسائل مربوط به این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه