شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
شرکت دانش بنیان
شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
دانش بنیان

کاملترین راهنمای انواع بسته بندی تکنفره ساشه

کاملترین راهنمای انواع بسته بندی تکنفره ساشه شامل ساشه های مدادی، ساشه بالشتی، ساشه هرمی، ساشه سه طرف دوخت ساشه چهار طرف دوخت البرز ماشین کرج.

انواع بسته بندی تکنفره ساشه از نظر ظاهری به شکل مدادی (بالشتی کوچک قلمی)، سه طرف دوخت، چهار طرف دوخت و هرمی میباشند که برای محصولات مختلف و متنوعی به کار میروند. تا چند سال گذشته برای تولید هر کدام از این ساشه ها یک دستگاه متفاوت مورد نیاز بود. مثلا برای آب، ایده بسته بندی تکنفره بسیار جالب بود که باید دستگاهی جدا از بسته بندی ادویه جات میداشت. ولی حالا با طراحی و تولید اولین دستگاه های بسته بندی ساشه سه کاره و پنج کاره این جریان متفاوت شده است. در ادامه به شرح و توضیح درباره این دستگاه ها خواهیم پرداخت.

بسته بندی ساشه چیست ؟

به انواع بسته بندی های تکنفره، یک بار مصرف و کوچک محصولات، ساشه گفته میشود. این بسته بندی ها در مسافرت، هتل ها، فست فودی ها و به ویژه عرضه نمونه محصول بسیار مورد استفاده قرار میگیرند. ساشه ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم. ساشه مدادی، ساشه هرمی، ساشه سه طرف دوخت، ساشه چهار طرف دوخت از آن جمله هستند.

محصولات پودری، مایعات و گرانول را میتوانید به صورت تکنفره بسته بندی کنید. برای مثال نمک و شکر تکنفره و یا ادویه جات تکنفره، انواع نسکافه، کاپوچینو، هات چاکلت، پودرهای درمانی از جمله ساشه های پودری هستند. از طرفی مایعاتی نظیر آبلیمو و انواع آبمیوه، شیر، الکل، شامپو، نرم کننده و … نیز به صورت بسته بندی های کوچک بسته بندی میشوند.

مواد گرانول مثل اسمارتیز، پفک های کوچک توپی، مغزیجات و … نیز این امکان را دارند که به شکل ساشه بسته بندی شوند و چه بسا در سالهای اخیر با بسته بندی به این شکل، فروش بالایی را تجربه کرده اند. در ادامه این ساشه ها را بطور کامل مورد بررسی قرار میدهیم.

انواع بسته بندی تکنفره ساشه

ساشه مدادی چیست؟

ساشه مدادی نوعی از بسته بندی های تکنفره کوچک میباشد که به صورت ساشه عرضه میشود. این نوع ساشه ها برای پر کردن مواد پودری و یا مایعات با دستگاه های مختلف و متفاوت مورد استفاده قرار میگیرند. پودر نسکافه یکی از کاربردی ترین محصولاتی است که به صورت ساشه مدادی عرضه میشود. برند Nescafe نیز از مهمترین آنها به شمار می آید. مایعاتی مانند آبلیمو و آب آلبالو نیز در این بسته بندی های تکنفره ساشه مدادی عرضه میشوند.

ساشه سه طرف دوخت چیست؟

یکی از جذاب ترین نوع ساشه ها، سه طرف دوخت میباشد که دستگاهی با مکانیزم کاملاً متفاوت از ساشه های مدادی تولید میشوند. ساشه سه طرف دوخت از انواع بسته بندی های تکنفره باکیفیت و ارزان قیمت است که از رول های سلفونی و … توسط دستگاه خاصی ساخته می‌شود. هر سه طرف بسته مهر و موم شده و دوخت میخورد و قسمت پایین یا بالای کیسه را باز می‌گذارند تا کاربران بتوانند محتوای مورد نظر را پر کنند. پودر هات چاکلت یکی از انواع پودرهای نوشیدنی های گرم هستند که در ساشه های سه طرف دوخت عرضه میشوند و تست آن در ویدئوهای البرز ماشین کرج موجود است.

ساشه سه طرف دوخت

ساشه چهارطرف دوخت چیست؟

یکی از جالب ترین ساشه ها که هم برای پودر و هم برای مایعات غلیظ و رقیق مورد استفاده قرار میگیرد، ساشه چهار طرف دوخت میباشد. همانطور که از نام آن پیداست این ساشه ها از چهارطرف دوخت میخورند. کرم و شامپو دو مورد از مایعاتی بود که در البرز ماشین کرج با دستگاه مخصوص آن، به صورت چهارطرف دوخت بسته بندی شدند. ویدئوی آن هم موجود میباشد و با تماس با کارشناسان این شرکت میتوانید این ویدئو را مشاهده فرمایید.

ساشه مدادی چیست - انواع بسته بندی تکنفره ساشه

ساشه هرمی چیست؟

ساشه های هرمی معمولا برای مایعات مورد استفاده قرار میگیرند. آب، الکل، آبمیوه، شیر از جمله مهمترین مایعاتی هستند که به این شکل و به صورت تکنفره بسته بندی میشوند. دستگاهی که برای تولید این ساشه ها به کار میرود یکی از جدیدترین و جذاب ترین دستگاه های ساشه است که در ایران برای اولین بار توسط البرز ماشین کرج تولید شده است. این دستگاه، نیاز مشتریان زیادی را از نظر نوع ساشه برطرف میکند. در ادامه این دستگاه را کامل معرفی خواهیم کرد.

ساشه هرمی چیست

وزن ساشه های تولیدی چقدر است؟

گرماژ ساشه های تولیدی در این دستگاه ها کمی متفاوت است. به عنوان مثال در دستگاه ساشه مدادی وزن ساشه ها 4 الی 100 گرم میباشد. در دستگاه ساشه سه طرف دوخت، وزن بسته ها 1 الی 200 گرم است. در دستگاه ساشه سه کاره نیز 1 الی 250 گرم میباشد.

کدام محصولات را میتوان به صورت تکنفره بسته بندی کرد؟

موادی که با این دستگاه ها قابل بسته بندی هستند از مایعات، مواد پودری تا گرانول هستند. البته دستگاه بسته بندی تکنفره مواد گرانول کاملاٌ از دیگر دستگاه ها متفاوتند و به لحاظ مکانیزم هم دستگاهی جدا و منحصر به فرد میباشد که باید در مقاله ای جدا به آن بپردازیم. مشخصات فنی این دستگاه ها به طور کامل در بخش محصولات فروشگاه بامک به همراه قیمت ارائه شده است.

انواع پودر ادویه جات، پودر قهوه، نسکافه، هات چاکلت، کاپوچینو، انواع فلفل، آویشن، شکر، قهوه، پودر لوله بازکن، پودر دکلره، پودرهای بهداشتی، دارویی مانند بتاگلوفیت و … امکان بسته بندی ساشه بخصوص به صورت مدادی، سه طرف دوخت را دارند. از طرفی انواع مایعات نظیر آب، آبمیوه، آبلیمو، آبغوره، آب نارنج، آب آلبالو، انواع سس های مایونز، هزارجزیره، فرانسوی، سس کچاپ و انواع شامپوها و کرم دست و صورت، الکل و … نیز میتوانند با این دستگاه ها به خصوص چهار طرف دوخت و هرمی بسته بندی شوند.

کاربرد انواع بسته بندی تکنفره ساشه

یکی از مهمترین کاربردهای بسته بندی های تکنفره، عرضه نمونه محصول جهت بازاریابی و معرفی آن است. این محصولات میتوانند شامل محصولات بهداشتی مانند کرم، شامپو، نرم کننده، کراتینه، محلول شستشوی دست و … شوند. این نوع استفاده از بسته بندی های ساشه نیز یکی دیگر از روش های کاربردی در محصولات میباشد. مواد پودری غذایی مانند پودر فلفل، نمک، آویشن، شکر، عسل و … که در رستوران های فست فود، رستوران ها سنتی بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. بستنی فروشی ها و کافه ها نیز امروزه از این نوع بسته بندی های تکنفره ساشه بسیار استفاده می کنند.

جنس انواع بسته بندی تکنفره ساشه چیست؟

در تولید این ساشه از فویل آلومینیومی، سلفونی و … به صورت رولی استفاده میشود.

کدام دستگاه ها برای تولید انواع بسته بندی تکنفره ساشه استفاده میشود؟

برای تولید انواع بسته بندی ساشه از دستگاه هایی با مکانیزم های مختلف و متفاوت استفاده میشود. دستگاه های ساشه مدادی، دستگاه ساشه سه طرف دوخت، دستگاه ساشه چهار طرف دوخت، دستگاه ساشه گرانول هر کدام به تنهایی قادر به تولید یک نوع ساشه هستند. اما البرز ماشین کرج اقدام به طراحی و ساخت دستگاه ساشه سه کاره و پنج کاره نموده است که در نوع خود بی نظیرند. در ایران برای اولین بار این دستگاه ها طراحی و تولید میگردند که هر کدام در مقاله ای جدا معرفی میشوند و به بحث و بررسی آنها خواهیم پرداخت.

آیا محصول من به صورت ساشه بسته بندی میشود؟

برای اطمینان از این سوال شما میبایست محصول خود را برای ما ارسال کنید و یا آن را شخصاً به شرکت بیاورید تا با دستگاه ها تست شود و امکان بسته بندی آنها بررسی شود. البرز ماشین کرج از معدود شرکت های به نامی است که این امکان را چه برای مشتریانی که سفارش دستگاه نداده اند و چه برای آنهایی که دستگاهی را سفارش داده اند فراهم میآورد.

مزایای استفاده از انواع بسته بندی تکنفره ساشه چیست؟

یکی از مهمترین مزایای این نوع از بسته بندی ها امکان بازاریابی توسط محصول واقعی است. از آنجایی که بسته بندی ها کوچک هستند بنابراین میتوان مقدار کمی از آنها را جهت تست کیفیت در اختیار مشتریان قرار داد تا پس از اطمینان از کیفیت و قیمت، مقدار بیشتری از محصول را خریداری کنند. ارائه نمونه کار یکی از بهترین روش های تبلیغات است. به عنوان مثال شامپو ها و کرم ها، نرم کننده ها و … را میتوانید به صورت تکنفره بسته بندی کنید و به مشتریان عرضه کنید تا با کیفیت محصول شما بیشتر آشنا شوند.

کیفیت مواد خوراکی و ادویه جات و … نیز از این قاعده مستثنی نیستند. ضمنا عرضه بسته های کوچک مسافرتی نیز بازار مصرف خیلی خوبی دارند.

بهترین دستگاه برای انواع بسته بندی تکنفره کدام است ؟

از بهترین و جدیدترین دستگاه های بسته بندی تکنفره دستگاه بسته بندی ساشه سه کاره و دستگاه بسته بندی ساشه پنج کاره میباشد که هر کدام در صفحه و مقاله مربوط به خودشان بطور کامل شرح داده خواهند شد. دستگاه های بسته بندی ساشه از ماشین آلات منحصر به فردی هستند که هم به صورت صنعتی مورد استفاده قرار میگیرند و هم امکان استفاده در مشاغل خانگی و کارگاهی را دارند.

مصرف برق آنها کم و به دلیل ابعاد کوچک امکان استفاده در مکان های مختلفی را دارند. این دستگاه ها سرعت بسته بندی بالایی دارند و امکان تعیین وزن بسته ها بطور مشخص در آنها وجود دارد. دستگاه ها دارای تابلو فرمان هوشمندی هستند که میتوانید برنامه ها را با کمک صفحه لمسی وارد کنید و از دستگاه استفاده کنید.

چرا البرز ماشین کرج را به عنوان یکی از بهترین سازندگان دستگاه ساشه میشناسیم؟

البرز ماشین کرج با بیش از 15 سال سابقه درخشان در میان صنعتگران داخلی و تکیه بر دانش پرسنل مجرب و رزومه قوی و پروژه های موفق در جذب بازارهای داخلی و خارجی خوش درخشیده است. این شرکت توانسته با طراحی و تولید جدیدترین دستگاه های ساشه و بسته بندی تکنفره گام های بلندی در راستای پیشرفت این صنعت در ایران بردارد و صرفه جویی فوق العاده ای برای مشتریان به ارمغان آورد.

امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب کمی شما را با دستگاههای بسته بندی ساشه و انواع مختلف ساشه آشنا کرده باشیم. خوشحال میشویم تا در صورت داشتن تجربه کار با این نوع دستگاهها و یا تولید محصولات بصورت ساشه، تجربیات خود را با ما در پایین همین مطلب در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه

همین الان شمارتو وارد کن تا با شما تماس بگیریم

مشاوره البرز ماشین کرج