خط تولید و بسته بندی سبزی خشک و آماده

خط تولید و بسته بندی سبزی - البرز ماشین کرج
 
شرکت البرز ماشین کرج تولیدکننده انواع خط تولید سبزی و بسته‌بندی و تولید مواد غذایی و شیمیایی است. یکی از این خطوط، خط تولید خشک کن سبزی است. در این مطلب خط کامل تولید و بسته بندی و خشک کن سبزی و تازه را با توضیحات کامل و لینک خرید، همراه با مشاوره رایگان به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

ماشین‌آلات خط تولید سبزی و بسته‌بندی سبزی خشک و تازه

درروش کارگاهی یا مکانیزه از نیروی انسانی در پاک کردن سبزی‌ ها استفاده می‌شود. این روش بیشتر در سبزی فروشی‌های سطح شهر کاربرد دارد. اما درروش صنعتی و کارخانه‌ای یک نوار نقاله به خط اضافه می‌شود. در این مرحله سبزی بر روی نوار نقاله درحرکت قرارگرفته و توسط چند اپراتور ساقه گیری می‌شود. این نوار نقاله بر اساس نیاز مشتری و میزان تولید در 3 اندازه 4،6 یا 8 متری تولید و به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

1- دستگاه شستشو خط تولید سبزی خشک و تازه

در این خط 5 وان شستشو قرار دارد که بسته به نیاز مشتری می‌توان با مخزن آب ثابت یا در گردش طراحی شود…

وان اول (گل گیری): در وان اول سبزی کاملاً گل گیری شده و سنگ و خاک آن گرفته می‌شود.

وان دوم (ضد عفونی): در وان دوم به‌وسیله مواد ضدعفونی‌کننده سبزی میکروب‌زدایی و ضدعفونی می‌شود.

وان سوم (کلر زنی): در این مرحله که مکمل وان دوم است میکرب‌ها و باکتری‌های باقی‌مانده در ساقه‌های سبزی از بین می‌رود.

وان چهارم(حشره گیری): وان حشره گیری در سطح آب مجهز به یک درام است. این درام سبزی‌ها را به زیرآب برده و از مخزن آب دستگاه خارج می‌کند. جنس این درام توری شکل است. حشرات به توری درام چسبیده و به بالا هدایت می‌شوند. درنهایت حشرات از یک خروجی مخصوص خارج می‌شوند.

وان پنجم(اوزون زنی): این وان مجهز به یک دستگاه اوزون زنی است. این دستگاه در زمان وارد شدن آب به وان، گاز اوزون را اضافه می‌کند. گاز اوزون آلودگی‌های باقی‌مانده بر روی ساقه‌های سبزیجات را به شکل کاملاً طبیعی از بین برده و سبزی را ضدعفونی می‌کند. گاز اوزون از رشد قارچ‌ها و کپک‌ها جلوگیری کرده و درنتیجه عمر محصول غذایی را بالا می‌برد.

دستگاه شستشو سبزی

نکته: بسته به نیاز مشتری می‌توان مراحل شستشو را کاهش داد.

2-دستگاه نوار استیل آب‌کشی:

در این مرحله سبزی ضدعفونی شده توسط دوش‌های دستگاه نوار استیل آبکشی، شسته شده و عاری از هر آلودگی می‌شود.

دستگاه نوار استیل آبکشی

3-دستگاه آبگیر سانتریفیوژ خط تولید سبزی خشک و تازه:

در این مرحله سبزی داخل آبگیر سانتریفیوژ ریخته می‌شود. این دستگاه مجهز به یک درام است. سبد سبزی در داخل محفظه درام قرار می‌گیرد. چرخش درام توسط نیروی گریز از مرکز آب را از سبزی جدا می‌کند.

دستگاه ابگیر سانتریفیوژ

در این مرحله بسته به نوع سبزی تولیدی، خط تولید به چند دسته تقسیم می‌شود…

1-سبزی تازه

خشک کن سبزی : درصورتی‌که تولیدکننده قصد ارائه سبزی تازه به بازار را داشته باشد محصول به‌صورت دستی دربسته‌های سبزی پرشده و با دستگاه سیل وکیوم بسته‌بندی‌شده و تاریخ زنی می‌شود. یا می‌توان داخل نایلون ساده ریخته شده و توسط دستگاه دوخت حرارتی بسته و آماده بازار فروش شود.

دستگاه دوخت اتوماتیک

2-سبزی خردشده

در صورت ارائه سبزی خردشده به بازار مصرف یک دستگاه سبزی خردکن به خط تولید اضافه می‌شود. دستگاه سبزی خردکن مجهز به 4 تیغ و یک بشقاب است. تیغ‌ها چرخیده و سبزی را خرد می‌کنند.

دستگاه‌های سبزی خردکن البرز ماشین کرج با ظرفیت دهنه 60،90،70 به مشتریان عزیز ارائه می‌شوند. درنهایت توسط دو دستگاه دوخت حرارتی ساده یا دستگاه سیل وکیوم بسته‌بندی‌شده و وارد بازار می‌شود.

دستگاه سبزی خرد کن

نکته: بسته به میزان نیاز خرد شدن سبزی می‌توان زمان چرخش تیغه‌ها را تنظیم کرد.

3-سبزی خرد و سرخ‌شده

در صورت نیاز به سرخ کردن سبزی، یک دستگاه سرخ‌کن سبزی به خط تولید اضافه می‌شود. سرخ‌کن‌های سبزی البرز ماشین کرج در دو ظرفیت مخزن با قطر 90 و 120 تولید می‌شوند. باز در این مرحله محصول به شکل سیل وکیوم یا به‌صورت دوخت حرارتی ساده بسته‌بندی می‌شود.

دستگاه سرخ کن

4-سبزی خشک‌شده

در صورت ارائه سبزی خشک‌شده به بازار مصرف، محصول مستقیماً وارد دستگاه خشک‌ کن سبزی شده و کاملاً رطوبت‌گیری و خشک می‌شود. دوباره بازمی‌گردیم به مرحله بسته‌بندی سیل وکیوم یا دوخت تاریخ‌زن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *