خط تولید چیپس سیب زمینی

خط تولید چیپس سیب زمینی-البرز ماشین کرج

خط تولید چیپس سیب زمینی

شرکت البرز ماشین کرج تولیدکننده انواع خطوط تولید و بسته‌بندی مواد غذایی و شیمیایی است. یکی از این خطوط، خط تولید چیپس سیب زمینی است. چیپس سیب زمینی از جمله محصولاتی است که از فروش بسیار بالایی برخوردار است و مصرف کنندگان زیادی از این محصول خوشمزه استفاده میکنند. راه اندازی خط تولید چیپس میتواند در صورت استفاده از دستگاههای با کیفیت بسیار ساده باشد. در این مطلب خط تولید چیپس سیب ‌زمینی را همراه با توضیحات کامل هر دستگاه و لینک خرید معرفی خواهیم کرد.

دستگاه تولید چیپس یا دستگاه چیپس ساز صنعتی

دستگاه تولید چیپس یا دستگاه چیپس ساز صنعتی قابلیت تولید چیپس در ظرفیتهای بسیار زیاد را دارد. این نوع دستگاه تولید چیپس میتواند با استفاده از دستگاههای خطوط تولید چیپس سیب زمینی به تولید انبوه چیپس سیب زمینی بپردازد. برای راه اندازی کارخانه تولید چیپس سیب زمینی میبایست از یکسری از دستگاههای کاربردی رایج در خطوط تولید چیپس سیب زمینی استفاده کنید. 

ماشین‌آلات خط تولید چیپس سیب‌زمینی

 • دستگاه خاک‌گیر
 • دستگاه بالابر مودولار
 • دستگاه پوست‌گیر سیب زمینی
 • دستگاه نوار استیل آبکشی
 • دستگاه اسلایسر
 • دستگاه بلانچر
 • دستگاه آبگیر سانتریفیوژ
 • دستگاه فر پخت
 • دستگاه روغن گیر
 • دستگاه طعم زن سیب زمینی
 • دستگاه بسته‌بندی
 

خط تولید چیپس سیب زمینی

 

1-دستگاه خاک‌گیر

دستگاه خاک‌گیر در ابتدای خط تولید چیپس سیب زمینی قرار می‌گیرد. گونی‌های سیب زمینی توسط اپراتور بر روی الک این دستگاه ریخته می‌شود. این دستگاه مجهز به یک الک باقابلیت ویبراتوری است. الک دستگاه سیب زمینی های ریز، خاک و کلوخ را از سیب زمینی های درشت جدا می‌کند.

دستگاه خاک گیر خط چیپس سیب زمینی

2-بالابر مدولار

سیب‌زمینی‌های خاک‌گیری شده بر روی بالابر مودولار ریخته شده و به دستگاه پوست‌کن سیب زمینی منتقل می‌شوند. تسمه های این بالابر از نوع مودولار بوده و مجهز به یک گیربکس قدرتمند است.از این رو به راحتی محصولات کشاورزی سنگین همانند سیب زمینی و پیاز را جا به جا میکند.

دستگاه بالابر مودال

3-دستگاه پوست گیر سیب زمینی

این دستگاه مجهز به یک درام است. بدنه داخلی این درام از نوعی سمباده پوشیده شده است.در خط تولید چیپس سیب زمینی ،دستگاه پوست‌گیر سیب زمینی با گردش درام و به روش سایشی پوست سیب زمینی را از بدنه آن جدا می‌کند. زمان چرخش درام این دستگاه توسط اپراتور قابل تنظیم است.

دستگاه پوست گیر سیب زمینی

نکته1: 

این دستگاه به‌صورت بچ عمل می‌کند. این بدان معنا است که در هر سری به میزان مشخصی (مثلاً 20 کیلو سیب زمینی) به داخل درام دستگاه ریخته می‌شود.بعد از گذشت زمان مشخص ،سیب زمینی های پوست گیری شده به صورت اتوماتیک بر روی نوار بازبینی تخلیه میشود.

نکته 2:

در مرحله پوست‌گیری مقداری آب به درام در حال چرخش اضافه می‌شود تا پوست سیب زمینی راحت‌تر جداشده و آلودگی حاصل از خاک و سنگ باقیمانده بر روی پوست سیب زمینی به بدنه آن منتقل نشود.

4-دستگاه نوار استیل بازبینی

نوار بازبینی یک نوار نقاله با طول 2 متر و عرض 40 سانتیمتر است که سیب زمینی پوست‌کنده بر روی آن ریخته شده و توسط یک اپراتور ،سیب‌زمینی‌های نامرغوب (سبز، کرمو…) از هم جدا می‌شوند.

نوار بازبینی

5-بالابردر خط تولید چیپس سیب زمینی

سیب زمینی های دست‌چین شده ،توسط بالابر به دستگاه اسلایسر منتقل می‌شوند.

مودولار1 1 خط تولید چیپس سیب زمینی

6-اسلایسر

اسلایسر سیب زمینی طرح اورشل امریکا و ساخت شرکت البرز ماشین کرج است. این دستگاه به‌وسیله نیروی گریز از مرکز سیب زمینی‌ها را به تیغه دستگاه کوبیده و آن‌ها را اسلایس یا خلال می‌کند. تیغه‌های اسلایسر قابل تعویض است. این تیغه‌ها در مدل‌های خلالی یا ورقه‌ای به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

دستگاه اسلایسر سیب زمینی

7-بلانچر

در این مرحله نیاز به دو دستگاه بلانچر آب سرد و آب گرم است. بلانچر آب سرد مجهز به یک درام پر از آب و در حال چرخش است. سیب زمینی اسلایس شده وارد مخزن بلانچر آب سرد شده و شستشو  می‌شود.

مکانیزم کار بلانچر دوم دقیقا همانند بلانچر اول است .اما با این تفاوت که سیب زمینی های اسلایس شده در آب گرم غوطه ور شده و توسط نیروی گردشی دستگاه،نشاسته گیری میشوند.در  نهایت سیب زمینی نشاسته گیری شده به داخل سبدهایی که در خروجی بلانچر دوم قرار دارند ریخته میشود.

خرید دستگاه بلانچر

8-وان استیل

در این مرحله سبد های سیب زمینی به یک وان پر از آب منتقل شده و در آب غوطه ور میشوند.در خط تولید چیپس سیب زمینی دلیل وجود وان استیل ،قرار گرفتن سیب زمینی در داخل آب و جلوگیری از تغییر رنگ و سیاه شدن بدنه سیب زمینی است.

وان استیل اب کشی

9-دستگاه آب گیر سانتریفیوژ

سبدهای سیب زمینی به‌صورت دستی به دستگاه آب گیر ساتریفیوژ منتقل شده و آب‌گیری می‌شوند. این دستگاه توسط یک درام در حال گردش و با کمک نیروی گریز از مرکز آب را از سیب زمینی جدا می‌کند.

آبگیر سانتریفیوژ

10-دستگاه فر پخت

این دستگاه توسط یک آشپز کنترل می‌شود. این دستگاه مجهز به یک مشعل و یک منبع باقابلیت چرخش روغن (سیرکولاسیون) است. این چرخش از سوختن چیپس سیب زمینی و هدر رفتن روغن جلوگیری می‌کند. میزان سرخ شدن سیب زمینی ها توسط آشپز کنترل می‌شود.

دستگاه فر پخت

11-دستگاه روغن گیر

این نوار نقاله مجهز به یک المنت و فن است که به چیپس‌های در حال حرکت بر روی نوار نقاله برخورد کرده و روغن اضافی را از آنها جدا می‌کند. در زیر این دستگاه یک مخزن وجود دارد که روغن اضافی در این مخزن انباشته ‌شده و به خط تولید بازمی‌گردد.

دستگاه نوار نقاله روغن گیر

12-دستگاه طعم زن

در این مرحله چیپس روغن‌گیری شده وارد دستگاه طعم زن شده و با مواد پودری (نمک، فلفل…) طعم زنی می‌شود. این دستگاه مجهز به یک درام در حال گردش است که پودر طعم زن را با چیپس سیب زمینی کاملاً مخلوط می‌کند.

دستگاه طعم زن

13-بالابر z

در مرحله بعدی چیپس آماده توسط بالابر z به مخزن دستگاه بسته‌بندی هدایت می‌شود.

بالابر z

14-دستگاه بسته‌بندی

در مرحله آخر چیپس بسته بندی‌شده و آماده بازار فروش می‌شود. تیم البرز ماشین کرج دستگاه بسته بندی چهار توزین را برای خط تولید چیپس توصیه می‌کند.این دستگاه به‌ صورت هم‌زمان چهار وزن‌کشی را انجام داده و سرعت بالایی دربسته بندی دارد.

در حین بسته‌بندی به‌صورت اتوماتیک گاز ازت به بسته‌های چیپس اضافه می‌شود.گاز ازت از خشک و خرد شدن چیپس جلوگیری می‌کند.دستگاه‌ های بسته بندی البرز ماشین کرج قابلیت تاریخ زنی (تاریخ تولید،تاریخ انقضا…)رادارند.

در مرحله آخر بسته های چیپس آماده به نوار جلوی بسته بندی منتقل شده و بسته بندی نهایی میشود.

 کلام آخر:

خط تولید چیپس شرکت البرز ماشین کرج ظرفیت نیم تن چیپس را دارد.

نکته: فر پخت این خط تولید ظرفیت تولید 45 کیلو چیپس در ساعت را دارد که در صورت استفاده از نهایت ظرفیت خط تولید ،باید یک فر پخت دیگر به خط تولید اضافه شود.

6 دیدگاه در “ماشین آلات خط تولید چیپس سیب زمینی

 1. سعید گفت:

  سلام وقت شما بخیر.یک خط تولید کامل برای سال ۱۴۰۲ چقدر هزینه خرید و نصب و راه اندازی دارد.ممنون

  1. Bahman Karimi گفت:

   سلام روز بخیر
   سعید عزیز خط تولید چیپس سیب زمینی از دستگاههای بسیار زیادی تشکیل شده که قابلیت تطابق با میزان تولید شما را دارند و میتوان به نسبت بودجه تقریبی شما و میزان تولید دستگاههایی کم و یا زیاد کرد. لطفا برای مشاوره در این باره با شماره تلفن 09108698783 از طریق تماس تلفنی و یا واتس آپ، ایتا و یا روبیکا در ارتباط باشید.
   موفق باشید

 2. رسول گفت:

  سلام هزینه راه اندازی همه دستگا هها تون چقدر میاد اقساط دارین ممنون

  1. Bahman Karimi گفت:

   سلام روز بخیر
   هزینه راه اندازی دستگاه ها بصورت معمول 5 درصد هزینه فاکتور میباشد. البته که هزینه های این چنینی قابل مذاکره است و میتوان درباره آن ها هنگام عقد قرارداد تصمیم گیری کرد. میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر با این شماره تماس بگیرید: 09108698783
   موفق باشید

 3. صادق گفت:

  سلام اگر لازم به بازدید از ماشینهاضمن کار باشه شما میتوانید کارخانه هماهنگ کنید برا بازدید

  1. البرز ماشین کرج گفت:

   سلام روز بخیر
   برای این مورد لطفا با شماره های پشتیبانی تماس بگیرید. 09108698783 — 4-02634722902
   موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *