خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده (فرنچ فرایز)

خرید و قیمت جدیدترین خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده شامل اطلاعات کافی درباره تولید خلال سیب زمینی منجمد و کارخانه تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده.

خط تولید سیب زمینی خلال شده (فرنچ فرایز)

خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده یا خط تولید فرنچ فرایز یکی دیگر از خطوط تولیدی شرکت البرز ماشین کرج میباشد که قابلیت تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده را با بالاترین سرعت ممکن و دقت بسیار بالا در اختیار تولید کننده قرار میدهد. خلال سیب زمینی نیمه آماده یکی از محصولات پرکاربرد است که امروزه توانسته از بازار بسیار خوبی در فروشگاههای بزرگ و البته رستوران ها و نیز استفاده بصورت خانگی برخوردار شود. خلال سیب زمینی در رده محصولات پر فروش بازار ایران قرار دارد که با تولید این محصول بصورت تخصصی میتوان سود خوبی را در بازار صنایع غذایی به دست آورد.

دستگاههای استفاده شده در این خط تولید شباهت هایی به خط تولید چیپس سیب زمینی دارند و میتوانند با کمی تغییرات به خط تولید خلال سیب زمینی تبدیل شوند. در این پروسه تولید خلال سیب زمینی از دستگاههای مختلفی استفاده میشود که در این مطلب به توضیحاتی درباره آن ها خواهیم پرداخت. خلال سیب زمینی نیمه آماده را میتوان در اسرع وقت آماده مصرف کرد و همین امر سبب شده تا مصرف کنندگان این محصول خوشمزه روز به روز بیشتر شوند. سهولت استفاده از این محصول باعث افزایش میزان فروش آن در بازار شده است.

مراحل فرآوری و آماده سازی در خط تولید سیب زمینی خلال شده را میتوان به چند بخش کلی تقسیم کرد. در این مطلب خلاصه ای از مراحل تولید خلال سیب زمینی منجمد را بصورت کلی بیان میکنیم تا بتوانید در صورت نیاز به تهیه دستگاههای مربوطه با علم به کارکرد آن ها اقدام به تهیه دستگاهها کنید. مراحل کلی در تولید خلال سیب زمینی را میتوان شامل مراحل سرند، پوست گیری و شستشو، اسلایس، پخت، انجماد و بسته بندی دانست. در ادامه به توضیحاتی درباره این مراحل خواهیم پرداخت و دستگاههای مربوطه در این راستا را به شما معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

مرحله اول خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده، سرند سیب زمینی

حتما میدانید که تولید سیب زمینی در شریطی است که پس از برداشت محصول، خاک بسیاری به سیب زمینی ها چسبیده و به همراه مرحله برداشت سیب زمینی این محصول از ناپاکی های بسیار برخوردار است. به همین منظور برای رفع این مشکل و پاک کردن سیب زمینی ها از خاک و آلودگی های ممکن، از دستگاه سرند استفاده میشود. این دستگاه بصورت ویبره ای و با دارا بودن توری هایی در زیر محصول میتواند تمامی خاک و آلودگی های ممکن را از سیب زمینی ها جدا کند و محصول را برای مرحله پوست گیری و شستشو آماده کند.

در مرحله سرند سیب زمینی ها پس از ورود به کارخانه بر روی این دستگاه قرار میگیرند تا برای اولین مرحله تولید خلال سیب زمینی، آماده شوند. این دستگاه میتواند تمامی آلودگی های ناشی از برداشت محصول را جداسازی کند و محصولی عاری از خاک را برای مرحله شستشو و پوست گیری آماده کند. بعد از سرند سیب زمینی ها توسط دستگاه، سیب زمینی ها به سمت بالابری هدایت میشوند تا به دستگاه پوست گیری و شستشو وارد شوند.

دستگاه سرند سیب زمینی خط تولید خلال سیب زمینی-البرز ماشین کرج

مرحله دوم تولید خلال سیب زمینی منجمد، پوست گیری و شستشوی سیب زمینی

در کارخانه تولید خلال سیب زمینی بعد از مرحله سرند نوبت به مرحله پوست گیری و شستشوی سیب زمینی ها میرسد. در این مرحله محصول سرند شده با سرعت بالا وارد دستگاه پوست گیری و یا پوست کنی سیب زمینی میشود که با استفاده از تکنولوژی ویژه دستگاه با سرعت و دقت بالا عملیات پوست گیری آغاز شود. این دستگاه میتواند بصورت کاملا اتوماتیک و با سرعت بالا اقدام به پوست گیری سیب زمینی ها بدون هدر رفت محصول و بصورت یکدست کند.

سرعت پوست گیری در دستگاه مربوطه به قدری بالا است که میتوانید بصورت مستمر اقدام به عملیات پوست گیری سیب زمینی ها کنید. لازم به ذکر است که در عملیات پوست گیری سیب زمینی ها نیاز به استفاده از اپراتور انسانی نیست و میتوان عملیات را بدون نیاز به اپراتور و بصورت تمام اتوماتیک پیش برد. دستگاه بصورت اتوماتیک پوست سیب زمینی ها را گرفته و سپس آن ها را بوسیله نوار نقاله مخصوص به سمت دستگاه اسلایسر هدایت میکند.

دستگاه پوست گیر سیب زمینی خط تولید خلال سیب زمینی-البرز ماشین کرج

مرحله سوم خط تولید فرنچ فرایز، اسلایس و خلال کردن سیب زمینی

در خط تولید سیب زمینی خلال میبایست از دستگاهی با نام اسلایسر و یا همان خلال کن سیب زمینی استفاده کرد تا بتوان به بهترین شکل ممکن محصول را خلال و آماده استفاده کرد. اینکه بتوان سیب زمینی ها را با سرعت بالا و با استفاده از دستگاههای پیشرفته اسلایس و خلال کرد بسیار مهم است تا خط تولید بتواند بدون هیچگونه مشکلی پیش برود. بعد از مرحله پوست گیری حالا سیب زمینی ها آماده اسلایس و خلال شدن هستند.

در خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده میبایست پس از پوست گیری بوسیله دستگاه اسلایسر صنعتی و خلال کن سیب زمینی با سرعت بالا اقدام به خلال کردن سیب زمینی ها کرد تا محصول برای مرحله بعدی آماده شود. دستگاه خلال کن سیب زمینی میتواند عملیات خلال کردن سیب زمینی ها را در چشم بر هم زدنی انجام دهد. سیب زمینی های پوست گیری شده و تمیز را داخل دستگاه قرار میدهیم تا عملیات اسلایس با استفاده از دستگاه مربوطه انجام گیرد. تا اینجای کار نیمی از مرحله تولید خلال سیب زمینی منجمد انجام گرفته است.

مرحله چهارم کارگاه تولید خلال سیب زمینی، پخت سیب زمینی

در کارگاه تولید خلال سیب زمینی یا محیط کارخانه ای بعد از مرحله اسلایس وارد مرحله پخت خواهیم شد. این مرحله باعث میشود تا سیب زمینی های خلال شده بصورت نیمه آماده و اصطلاحا نیم پز شوند تا بتوانند در هنگام استفاده بسیار سریع آماده مصرف شوند. این کار باعث میشود تا قسمت داخلی سیب زمینی ها در هنگام پخت نهایی بصورت کاملا ترد و خوشمزه طبخ شوند. در این مرحله سیب زمینی های خلال شده در مرحله قبل داخل دستگاه پخت ریخته میشوند.

دستگاه پخت سیب زمینی ها یکی از دستگاههای بسیار کاربردی در خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده است که قادر است تا با سرعت و دقت بالا و بصورت اتوماتیک سیب زمینی ها را پخته و از طرف دیگر دستگاه خارج کند. این دستگاه با روغن پر میشود و از نوار نقاله ای برخوردار است که میتواند بسته به نیاز تولید، از سرعت مناسبی برخوردار شود. سیب زمینی های خلال شده از طرفی وارد دستگاه میشوند و پس از طی کردن مرحله پخت از طرف دیگر دستگاه خارج و به دستگاه تونل هوادهی وارد میشوند.

دستگاه تونل هوادهی با استفاده از فن ها و نیروی باد اقدام به زدودن روغن اضافی از روی خلال های سیب زمینی نیمه آماده میکند و سیب زمینی ها را به سمت بخش انجماد هدایت میکند. این کار باعث میشود تا روغن اضافی به فر پخت بازگردد و خلال های سیب زمینی از روغن کمتری برای مرحله انجماد و بسته بندی برخوردار باشند تا در این مرحله با مشکلی روبرو نشوند.

دستگاه فر پخت خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده-البرز ماشین کرج

مرحله پنجم انجماد و بسته بندی سیب زمینی 

برای تولید خلال سیب زمینی منجمد میبایست بعد از پخت خلال های سیب زمینی، آن ها را وارد دستگاه انجماد کرد تا علاوه بر وارد شدن شوک حرارتی به محصول، خلالها برای مرحله بسته بندی آماده شوند. با قراردادن خلال های سیب زمینی داخل فریزر، به آن ها استراحت میدهیم تا از حالت نیمه آماده به حالت منجمد تبدیل شوند. بعد از اینکه خلال های سیب زمینی منجمد شدند، آماده بسته بندی میباشند. با استفاده از نوار نقاله و دستگاه بالابر Z، محصول وارد مخزن دستگاه بسته بندی و در وزن های مورد نیاز بسته بندی میشود.

عملیات بسته بندی خلال های سیب زمینی با استفاده از دستگاه بسته بندی توزین دار انجام میگیرد تا بتوان به میزان لازم اقدام به بسته بندی خلال های سیب زمینی داخل بسته ها کرد. عملیات وارد شدن محصول به داخل مخزن دستگاه بسته بندی و نیز بسته بندی خلال های سیب زمینی نیمه آماده و منجمد بصورت کاملا اتوماتیک انجام میگیرد. دستگاه بسته بندی قادر است تا بعد از بسته بندی خلال های سیب زمینی آن ها را بر روی نوار نقاله ای قرار دهد تا برای قرار گیری داخل کارتن ها هدایت شوند.

تولید سیب زمینی خلالی یکی از روش های کسب و کار جدید و البته پر سود در صورت بازاریابی هدفمند و یافتن بازار فروش است. این محصول یکی از پرمصرفترین محصولات صنایع غذایی است که توسط قشر بزرگی قابل مصرف است و از طرفداران بسیاری برخوردار است. این محصول میتوان با کمی تلاش به یکی از محصولات غذایی صادراتی تبدیل شود. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در رابطه با خط تولید سیب زمینی خلالی میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. خوشحال میشویم تا در صورت داشتن تجربه کافی در این زمینه و یا سوالات متداول با ما از طریق فرم مربوطه در پایین همین مطلب در ارتباط باشید.

هزینه راه اندازی خط تولید خلال سیب زمینی-البرز ماشین کرج

هزینه راه اندازی خط تولید خلال سیب زمینی

حتما میدانید که هزینه راه اندازی هر نوع کسب و کاری به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل میتواند شامل میزان ظرفیت تولید، مکان مورد نظر برای احداث کارگاه و یا کارخانه، نوع تولید، مواد اولیه و موارد بسیار زیاد دیگری که هر کدام میتوانند به نوعی در هزینه راه اندازی خط تولید تاثیر گذار باشند. در مورد خط تولید خلال سیب زمینی نیز تمامی این عوامل وجود دارند و میتوانند به نوعی در هزینه راه اندازی خط تولید خلال سیب زمینی تاثیر مستقیم داشته باشند. خط تولید خلال سیب زمینی از دستگاههای متنوعی برخوردار است و در رده خطوط تولیدی با هزینه بالا قرار میگیرد. هزینه خرید دستگاههای این خط تولید بالای 2 میلیارد تومان بسته به میزان تولید شما دارد. 

در خط تولید خلال سیب زمینی مکان مورد نظر جهت احداث کارگاه و یا کارخانه نیز بسیار مهم است. هزینه های حمل و نقل محصول چه بصورت خام و چه بصورت آماده میتواند در هزینه های تولید تاثیر بسزایی داشته باشد. هر چه محل احداث کارخانه به مزارع تولیدی نزدیکتر باشد میتوان مواد اولیه این خط تولید را ساده تر و با هزینه کمتری راه اندازی کرد. این امر میتواند در طول پروسه تولید تاثیر زیادی بر روی قیمت تمام شده محصول داشته باشد. تولید خلال سیب زمینی امروزه یکی از پر سودترین انواع خط تولید میباشد که با توجه به بالا بودن هزینه های راه اندازی افراد و شرکت های کمی در این زمینه فعال هستند. البته که میتوان با بررسی شرایط تولید و مشاوره با کارشناسان ما بهترین خط تولید با هزینه پایین در اختیار تولید کننده قرار داد. 

میزان سود دهی خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده

میزان سود دهی خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده بستگی به میزان تولید محصول و موارد اشاره شده در بالا نظیر محل احداث کارخانه و استفاده از دستگاههای مورد استفاده در خط دارد که هر کدام از این موارد میتوانند در برآورد میزان سود دهی کاملا موثر باشند. بعنوان مثال هر چه محل احداث کارخانه از زمین های کشاورزی برداشت سیب زمینی دورتر باشد به همین منوال باید هزینه بیشتری برای حمل و نقل مواد اولیه بپردازید و همین امر سبب میشود تا هزینه تمام شده محصول افزایش پیدا کند. 

ولی اگر بخواهیم این کسب و کار را یعنی تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده و منجمد را با بقیه انواع خطوط تولیدی محصولات غذایی مقایسه کنیم باید بگوییم که این محصول در رده یکی از پر مصرفترین انواع مواد خوراکی در بازار است که با کمی بازاریابی هدفمند و تولید محصول با کیفیت میتوانید بازار بسیار پر سودی را تجربه کنید و صاحب کسب و کار پر درآمدی شوید. 

امروزه شرایط زندگی افراد به شکلی است که آنها استفاده از غذاها و محصولات نیمه آماده و آماده را در برنامه مصرفی خانواده قرار میدهند تا بتوانند با صرف زمان کمتر و با سرعت بالاتر هر نوع مواد غذایی را در دسترس داشته باشند. در این بین سیب زمینی نیمه آماده و منجمد که با سرعت بالا و البته با طعم بسیار خوب و خوشمزه در اختیار خانوارها قرار بگیرد میتواند از اهمیت بالایی برای خانواده ها برخوردار باشد. 

مزایای خط تولید خلال سیب زمینی منجمد البرز ماشین کرج

همانطور که میدانید خطوط تولید از دستگاههای متنوعی تشکیل شده اند و همانطور که از اسمشان پیداست خط تولید میباشند. این بدان معنا است که این خط تولید بدون استفاده از یک دستگاه در خط تولید میتواند با مشکل در تولید روبرو شود. پس اینکه شما از دستگاههای با استاندارد روز دنیا و با کیفیت بالا در این خط تولید استفاده کنید میتواند بسیار مهم باشد. 

خرابی و بروز مشکل برای هر کدام از این دستگاهها میتواند باعث از کار افتادن چرخ تولید شود و همین امر میتواند سبب وارد آمدن ضررهای مالی فراوانی به تولید کننده شود. در تولید سیب زمینی نیمه آماده میبایست از دستگاههای با کیفیت و بومی استفاده کرد تا در صورت بروز هر گونه مشکل احتمالی بتوان با سرعت و دقت بالا مشکل دستگاه را رفع کرد. دستگاههای ساخت البرز ماشین کرج از بالاترین استانداردهای روز دنیا در کنار خدمات پس از فروش و گارانتی معتبر شرکتی برخوردار است تا در صورت بروز مشکلات احتمالی بتوان در اسرع وقت این مشکلات را برطرف کرد. 

مزایای خلال سیب زمینی 

خلال سیب زمینی یک غذای محبوب و خوشمزه در جوامع مختلف است که به روش‌های متنوعی تهیه می‌شود. این غذا منبع خوبی از کربوهیدرات‌ها، فیبر و ویتامین C است. خلال سیب زمینی همچنین سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها است که می‌توانند به محافظت از بدن در برابر بیماری‌ها کمک کنند.

برخی از مزایای خلال سیب زمینی عبارتند از:

 • منبع خوبی از کربوهیدرات‌ها است که برای تأمین انرژی ضروری هستند.
 • حاوی فیبر است که به هضم غذا کمک می‌کند و احساس سیری را افزایش می‌دهد.
 • سرشار از ویتامین C است که برای تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری است.
 • سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها است که می‌توانند به محافظت از بدن در برابر بیماری‌ها کمک کنند.

خلال سیب زمینی را می‌توان به صورت سرخ شده، آبپز، بخارپز یا در فر تهیه کرد. این غذا را می‌توان به عنوان پیش‌غذا، میان‌وعده یا غذای اصلی سرو کرد.

در اینجا چند نکته برای تهیه خلال سیب زمینی سالم‌تر آورده شده است:

 • سیب زمینی را با پوست بپزید یا بخارپز کنید تا فیبر بیشتری دریافت کنید.
 • از روغن سالم‌تر مانند روغن زیتون برای سرخ کردن سیب زمینی استفاده کنید.
 • از ادویه‌جات و چاشنی‌های سالم مانند نمک، فلفل، آویشن و سیر برای طعم‌دار کردن خلال سیب زمینی استفاده کنید.

خلال سیب زمینی یک غذای خوشمزه و مغذی است که می‌تواند به رژیم غذایی سالم شما اضافه شود. این محصول امروزه بصورت نیمه آماده نیز در راستای آماده شدن سریعتر و نگهداری طولانی مدت تر در فروشگاهها در دسترس میباشد. استفاده از سیب زمینی بصورت نیمه آماده میتواند علاوه بر صرفه جویی در زمان برای آماده سازی آن، به سریعتر شدن عملیات طبخ نیز کمک میکند. 

فرنچ فرایز چیست؟

به طور کلی، فرنچ فرایز یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین غذاهای سریع التهیه در سراسر جهان است. این غذا که از سیب زمینی‌های خلالی و سرخ شده تهیه می‌شود، به طور گسترده‌ای در رستوران‌ها، فست فودها و کافی‌شاپ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و بسیاری از افراد، به خصوص کودکان و نوجوانان، از آن لذت می‌برند.

فرنچ فرایز به انگلیسی French fries نامیده می‌شوند. این سیب زمینی‌های خلالی، بلند و خشک رستورانی هستند. در واقع، فرنچ فرایز یک سبکی برای سرخ کردن سیب زمینی است که در آن خلال سیب زمینی را در روغن زیاد غوطه‌ور می‌کنند. خاستگاه این فست فود در منطقه‌ی اروپای غربی و در کشور بلژیک قرار دارد.

برای تهیه فرنچ فرایز، ابتدا سیب زمینی‌ها را پوست بگیرید و به ضخامت یک سانتی‌متر خرد کنید. سپس آن‌ها را در آب نمکی قرار داده و پس از چند دقیقه، درون آب و یخ بریزید تا کاملاً سرد شوند. سیب زمینی‌ها را پس از آبکشی با دستمال پارچه‌ای خشک کنید. در تابه‌ای روغن بریزید و سیب زمینی‌های سرد را اضافه کنید. پس از سرخ شدن، آن‌ها را از روغن خارج کنید و نمک اضافه کنید.

به عنوان یک پیش غذا یا خوراکی همراه مورد علاقه، فرنچ فرایز به عنوان یک انتخاب لذیذ و محبوب شناخته می‌شود. اگر تمایل دارید، می‌توانید سیب زمینی‌های سرخ شده را بسته‌بندی کرده و در فریزر منجمد کنید تا هر زمان که خواستید، سرخ کنید.

16 دیدگاه در “خرید و قیمت جدیدترین خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده ( فرنچ فرایز )

 1. محسن اکبری گفت:

  سلام
  میزان تولید این خط تولید چقدر است ؟ آیا میتوان عدد دقیقی را تعیین کرد

  1. Bahman Karimi گفت:

   سلام روز بخیر
   میزان تولید خط تولید خلال سیب زمینی در هر ساعت 500 کیلوگرم است. البته که این عدد قابل افزایش و یا کاهش است.
   موفق باشید

 2. کریم عبداللهی گفت:

  سلام
  فروش شرایطی هم دارین

  1. Bahman Karimi گفت:

   سلام روز بخیر
   شرایط پرداختی بسته به نوع دستگاه میتواند بسیار متفاوت باشد. در صورت نیاز به داشتن اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید با شماره تلفن های 09108698783 تماس حاصل فرمایید.
   سپاسگزارم

 3. حمید گفت:

  سلام این کار چقدر سود داره

  1. Bahman Karimi گفت:

   سلام روز بخیر
   برآورد میزان سود دهی این کار به عوامل زیادی بستگی دارد و نمیتوان عدد دقیقی را برای این کار بیان کرد.
   موفق باشید

 4. حسینی گفت:

  سلام
  با چه دستگاهی میتوان این نوع محصول را بسته بندی کرد؟

  1. Bahman Karimi گفت:

   سلام روز بخیر
   دستگاههای مورد نیاز برای بسته بندی خلال سیب زمینی نیمه آماده میبایست از نوع توزین دار گرانولی باشد. این نوع دستگاهها در انواع دو، چهار و شش توزین در فروشگاه موجود میباشد.
   موفق باشید.

  2. غلام رضا قاسمپور گفت:

   سلام قاسمپور هستم قیمت خط تولید چقدر هست

   1. البرز ماشین کرج گفت:

    سلام روز بخیر
    تیم پشتیبانی در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.
    موفق باشید

 5. شاهین گفت:

  سلام کار با این دستگاه ساده است؟ شما آموزشی درباره این دستگاهها میدین؟

  1. Bahman Karimi گفت:

   سلام روز بخیر
   میزان سختی و آسانی کار با دستگاهها بسته به نوع آن ها متفاوت است. ولی از این نظر خیالتان راحت باشد که آموزش کار با دستگاهها بصورت کاملا تخصصی توسط متخصصین مجموعه به شما داده میشود.
   موفق باشید

 6. حسین گفت:

  سلام
  گارانتی و خدمات پس از فروش این دستگاهها چقدره

  1. Bahman Karimi گفت:

   سلام روز بخیر
   تمامی دستگاههای ساخت البرز ماشین کرج از گارانتی 18 ماهه به همراه 15 سال خدمات پس از فروش برخوردار هستند.
   موفق باشید

 7. امید گفت:

  باسلام
  برای خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده منجمد چند متر مربع کارگاه مورد نیاز است

  1. Bahman Karimi گفت:

   سلام امید عزیز
   میزان فضای مورد نظر برای راه اندازی خط تولید خلال سیب زمینی بستگی به میزان تولید شما دارد. هر چه میزان تولید افزایش داشته باشد فضای بیشتری نیاز دارید. حداقل فضای مورد نیاز برای راه اندازی این خط تولید بصورت حدودی 200 متر مربع میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن 09108698783 تماس حاصل فرمایید.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *