خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده

خرید و قیمت جدیدترین خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده شامل اطلاعات کافی درباره تولید خلال سیب زمینی منجمد و کارخانه تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده.

خط تولید سیب زمینی خلال شده

خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده یکی دیگر از خطوط تولیدی شرکت البرز ماشین کرج میباشد که قابلیت تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده را با بالاترین سرعت ممکن و دقت بسیار بالا در اختیار تولید کننده قرار میدهد. خلال سیب زمینی نیمه آماده یکی از محصولات پرکاربرد است که امروزه توانسته از بازار بسیار خوبی در فروشگاههای بزرگ و البته رستوران ها و نیز استفاده بصورت خانگی برخوردار شود. خلال سیب زمینی در رده محصولات پر فروش بازار ایران قرار دارد که با تولید این محصول بصورت تخصصی میتوان سود خوبی را در بازار صنایع غذایی به دست آورد.

دستگاههای استفاده شده در این خط تولید شباهت هایی به خط تولید چیپس سیب زمینی دارند و میتوانند با کمی تغییرات به خط تولید خلال سیب زمینی تبدیل شوند. در این پروسه تولید خلال سیب زمینی از دستگاههای مختلفی استفاده میشود که در این مطلب به توضیحاتی درباره آن ها خواهیم پرداخت. خلال سیب زمینی نیمه آماده را میتوان در اسرع وقت آماده مصرف کرد و همین امر سبب شده تا مصرف کنندگان این محصول خوشمزه روز به روز بیشتر شوند. سهولت استفاده از این محصول باعث افزایش میزان فروش آن در بازار شده است.

مراحل فرآوری و آماده سازی در خط تولید سیب زمینی خلال شده را میتوان به چند بخش کلی تقسیم کرد. در این مطلب خلاصه ای از مراحل تولید خلال سیب زمینی منجمد را بصورت کلی بیان میکنیم تا بتوانید در صورت نیاز به تهیه دستگاههای مربوطه با علم به کارکرد آن ها اقدام به تهیه دستگاهها کنید. مراحل کلی در تولید خلال سیب زمینی را میتوان شامل مراحل سرند، پوست گیری و شستشو، اسلایس، پخت، انجماد و بسته بندی دانست. در ادامه به توضیحاتی درباره این مراحل خواهیم پرداخت و دستگاههای مربوطه در این راستا را به شما معرفی خواهیم کرد. پس با ما همراه باشید.

مرحله اول خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده، سرند سیب زمینی

حتما میدانید که تولید سیب زمینی در شریطی است که پس از برداشت محصول، خاک بسیاری به سیب زمینی ها چسبیده و به همراه مرحله برداشت سیب زمینی این محصول از ناپاکی های بسیار برخوردار است. به همین منظور برای رفع این مشکل و پاک کردن سیب زمینی ها از خاک و آلودگی های ممکن، از دستگاه سرند استفاده میشود. این دستگاه بصورت ویبره ای و با دارا بودن توری هایی در زیر محصول میتواند تمامی خاک و آلودگی های ممکن را از سیب زمینی ها جدا کند و محصول را برای مرحله پوست گیری و شستشو آماده کند.

در مرحله سرند سیب زمینی ها پس از ورود به کارخانه بر روی این دستگاه قرار میگیرند تا برای اولین مرحله تولید خلال سیب زمینی، آماده شوند. این دستگاه میتواند تمامی آلودگی های ناشی از برداشت محصول را جداسازی کند و محصولی عاری از خاک را برای مرحله شستشو و پوست گیری آماده کند. بعد از سرند سیب زمینی ها توسط دستگاه، سیب زمینی ها به سمت بالابری هدایت میشوند تا به دستگاه پوست گیری و شستشو وارد شوند.

دستگاه سرند سیب زمینی خط تولید خلال سیب زمینی-البرز ماشین کرج

مرحله دوم تولید خلال سیب زمینی منجمد، پوست گیری و شستشوی سیب زمینی

در کارخانه تولید خلال سیب زمینی بعد از مرحله سرند نوبت به مرحله پوست گیری و شستشوی سیب زمینی ها میرسد. در این مرحله محصول سرند شده با سرعت بالا وارد دستگاه پوست گیری و یا پوست کنی سیب زمینی میشود که با استفاده از تکنولوژی ویژه دستگاه با سرعت و دقت بالا عملیات پوست گیری آغاز شود. این دستگاه میتواند بصورت کاملا اتوماتیک و با سرعت بالا اقدام به پوست گیری سیب زمینی ها بدون هدر رفت محصول و بصورت یکدست کند.

سرعت پوست گیری در دستگاه مربوطه به قدری بالا است که میتوانید بصورت مستمر اقدام به عملیات پوست گیری سیب زمینی ها کنید. لازم به ذکر است که در عملیات پوست گیری سیب زمینی ها نیاز به استفاده از اپراتور انسانی نیست و میتوان عملیات را بدون نیاز به اپراتور و بصورت تمام اتوماتیک پیش برد. دستگاه بصورت اتوماتیک پوست سیب زمینی ها را گرفته و سپس آن ها را بوسیله نوار نقاله مخصوص به سمت دستگاه اسلایسر هدایت میکند.

دستگاه پوست گیر سیب زمینی خط تولید خلال سیب زمینی-البرز ماشین کرج

مرحله سوم کارگاه تولید خلال سیب زمینی، اسلایس و خلال کردن سیب زمینی

در خط تولید سیب زمینی خلال میبایست از دستگاهی با نام اسلایسر و یا همان خلال کن سیب زمینی استفاده کرد تا بتوان به بهترین شکل ممکن محصول را خلال و آماده استفاده کرد. اینکه بتوان سیب زمینی ها را با سرعت بالا و با استفاده از دستگاههای پیشرفته اسلایس و خلال کرد بسیار مهم است تا خط تولید بتواند بدون هیچگونه مشکلی پیش برود. بعد از مرحله پوست گیری حالا سیب زمینی ها آماده اسلایس و خلال شدن هستند.

در خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده میبایست پس از پوست گیری بوسیله دستگاه اسلایسر صنعتی و خلال کن سیب زمینی با سرعت بالا اقدام به خلال کردن سیب زمینی ها کرد تا محصول برای مرحله بعدی آماده شود. دستگاه خلال کن سیب زمینی میتواند عملیات خلال کردن سیب زمینی ها را در چشم بر هم زدنی انجام دهد. سیب زمینی های پوست گیری شده و تمیز را داخل دستگاه قرار میدهیم تا عملیات اسلایس با استفاده از دستگاه مربوطه انجام گیرد. تا اینجای کار نیمی از مرحله تولید خلال سیب زمینی منجمد انجام گرفته است.

مرحله چهارم پخت سیب زمینی

در کارگاه تولید خلال سیب زمینی یا محیط کارخانه ای بعد از مرحله اسلایس وارد مرحله پخت خواهیم شد. این مرحله باعث میشود تا سیب زمینی های خلال شده بصورت نیمه آماده و اصطلاحا نیم پز شوند تا بتوانند در هنگام استفاده بسیار سریع آماده مصرف شوند. این کار باعث میشود تا قسمت داخلی سیب زمینی ها در هنگام پخت نهایی بصورت کاملا ترد و خوشمزه طبخ شوند. در این مرحله سیب زمینی های خلال شده در مرحله قبل داخل دستگاه پخت ریخته میشوند.

دستگاه پخت سیب زمینی ها یکی از دستگاههای بسیار کاربردی در خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده است که قادر است تا با سرعت و دقت بالا و بصورت اتوماتیک سیب زمینی ها را پخته و از طرف دیگر دستگاه خارج کند. این دستگاه با روغن پر میشود و از نوار نقاله ای برخوردار است که میتواند بسته به نیاز تولید، از سرعت مناسبی برخوردار شود. سیب زمینی های خلال شده از طرفی وارد دستگاه میشوند و پس از طی کردن مرحله پخت از طرف دیگر دستگاه خارج و به دستگاه تونل هوادهی وارد میشوند.

دستگاه تونل هوادهی با استفاده از فن ها و نیروی باد اقدام به زدودن روغن اضافی از روی خلال های سیب زمینی نیمه آماده میکند و سیب زمینی ها را به سمت بخش انجماد هدایت میکند. این کار باعث میشود تا روغن اضافی به فر پخت بازگردد و خلال های سیب زمینی از روغن کمتری برای مرحله انجماد و بسته بندی برخوردار باشند تا در این مرحله با مشکلی روبرو نشوند.

دستگاه فر پخت خط تولید خلال سیب زمینی نیمه آماده-البرز ماشین کرج

مرحله پنجم انجماد و بسته بندی سیب زمینی 

برای تولید خلال سیب زمینی منجمد میبایست بعد از پخت خلال های سیب زمینی، آن ها را وارد دستگاه انجماد کرد تا علاوه بر وارد شدن شوک حرارتی به محصول، خلالها برای مرحله بسته بندی آماده شوند. با قراردادن خلال های سیب زمینی داخل فریزر، به آن ها استراحت میدهیم تا از حالت نیمه آماده به حالت منجمد تبدیل شوند. بعد از اینکه خلال های سیب زمینی منجمد شدند، آماده بسته بندی میباشند. با استفاده از نوار نقاله و دستگاه بالابر Z، محصول وارد مخزن دستگاه بسته بندی و در وزن های مورد نیاز بسته بندی میشود.

عملیات بسته بندی خلال های سیب زمینی با استفاده از دستگاه بسته بندی توزین دار انجام میگیرد تا بتوان به میزان لازم اقدام به بسته بندی خلال های سیب زمینی داخل بسته ها کرد. عملیات وارد شدن محصول به داخل مخزن دستگاه بسته بندی و نیز بسته بندی خلال های سیب زمینی نیمه آماده و منجمد بصورت کاملا اتوماتیک انجام میگیرد. دستگاه بسته بندی قادر است تا بعد از بسته بندی خلال های سیب زمینی آن ها را بر روی نوار نقاله ای قرار دهد تا برای قرار گیری داخل کارتن ها هدایت شوند.

تولید سیب زمینی خلالی یکی از روش های کسب و کار جدید و البته پر سود در صورت بازاریابی هدفمند و یافتن بازار فروش است. این محصول یکی از پرمصرفترین محصولات صنایع غذایی است که توسط قشر بزرگی قابل مصرف است و از طرفداران بسیاری برخوردار است. این محصول میتوان با کمی تلاش به یکی از محصولات غذایی صادراتی تبدیل شود. در صورت نیاز به مشاوره بیشتر در رابطه با خط تولید سیب زمینی خلالی میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید. خوشحال میشویم تا در صورت داشتن تجربه کافی در این زمینه و یا سوالات متداول با ما از طریق فرم مربوطه در پایین همین مطلب در ارتباط باشید.

هزینه راه اندازی خط تولید خلال سیب زمینی-البرز ماشین کرج

هزینه راه اندازی خط تولید خلال سیب زمینی

حتما میدانید که هزینه راه اندازی هر نوع کسب و کاری به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل میتواند شامل میزان ظرفیت تولید، مکان مورد نظر برای احداث کارگاه و یا کارخانه، نوع تولید، مواد اولیه و موارد بسیار زیاد دیگری که هر کدام میتوانند به نوعی در هزینه راه اندازی خط تولید تاثیر گذار باشند. در مورد خط تولید خلال سیب زمینی نیز تمامی این عوامل وجود دارند و میتوانند به نوعی در هزینه راه اندازی خط تولید خلال سیب زمینی تاثیر مستقیم داشته باشند. خط تولید خلال سیب زمینی از دستگاههای متنوعی برخوردار است و در رده خطوط تولیدی با هزینه بالا قرار میگیرد. هزینه خرید دستگاههای این خط تولید بالای 2 میلیارد تومان بسته به میزان تولید شما دارد. 

در خط تولید خلال سیب زمینی مکان مورد نظر جهت احداث کارگاه و یا کارخانه نیز بسیار مهم است. هزینه های حمل و نقل محصول چه بصورت خام و چه بصورت آماده میتواند در هزینه های تولید تاثیر بسزایی داشته باشد. هر چه محل احداث کارخانه به مزارع تولیدی نزدیکتر باشد میتوان مواد اولیه این خط تولید را ساده تر و با هزینه کمتری راه اندازی کرد. این امر میتواند در طول پروسه تولید تاثیر زیادی بر روی قیمت تمام شده محصول داشته باشد. تولید خلال سیب زمینی امروزه یکی از پر سودترین انواع خط تولید میباشد که با توجه به بالا بودن هزینه های راه اندازی افراد و شرکت های کمی در این زمینه فعال هستند. البته که میتوان با بررسی شرایط تولید و مشاوره با کارشناسان ما بهترین خط تولید با هزینه پایین در اختیار تولید کننده قرار داد. 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *