خط تولید میوه خشک شرکت البرز ماشین کرج

این خط تولید یک خط تمام‌اتوماتیک است.این خط از صفرتا صد مراحل تبدیل یک میوه تازه به میوه خشک ‌شده بسته‌بندی و آماده را برای بازار فروش و با سرعت‌بالا انجام می‌دهد.در این مطلب کلیه ماشین‌آلات خط تولید میوه خشک‌شده را با توضیحات کامل و لینک خرید به شما معرفی خواهیم کرد…

دستگاه‌های خط تولید میوه خشک ‌شده

1-دستگاه بلانچر:

در این مرحله میوه‌جات توسط این دستگاه شسته می‌شوند.این دستگاه مجهز به یک مخزن آب در گردش است که انواع میوه‌جات را شستشو و گل گیری می‌کند. این دستگاه مخصوص میوه‌جات با مقاومت پوست بالا(سیب،پرتقال…)است و برای میوه‌جات باپوست حساس همانند هلو،کیوی…استفاده نمی‌شود.

در این مرحله بعد از چند بار شستشو میوه‌جات ،آب مخزن دستگاه گل‌آلود می‌شود. درنتیجه نیاز به آب‌کشی دوباره وجود دارد.در مرحله بعدی محصول وارد نوار استیل آب‌کشی می‌شود.

برای مشاهده مشخصات هر محصول بر روی عکس آن کلیک کنید

دستگاه بلانچر

تلفن مشاوره رایگان

09108698783

026-34722902-4

 

2-خط تولید میوه خشک ، نوار استیل آب‌کشی:

برای داشتن یک میوه خشک مرغوب بهداشت و تمیزی محصول بسیار مهم است. در این مرحله میوه‌جات از نوار استیل آب‌کشی گذر کرده و دوباره آب‌ کشی می‌شوند. اگر بخواهیم یک مثال ساده از این دو مرحله بزنیم، روش کار دستگاه بلانچر همانند شستشوی سنتی سبزی‌های در تشت پر از آب است. اما نوار استیل آب کشی مکمل بوده و مانند شستن دوباره سبزیجات آبکشی شده است.

برای مشاهده مشخصات هر محصول بر روی عکس آن کلیک کنید

دستگاه نوار استیل آبکشی

تلفن مشاوره رایگان

09108698783

026-34722902-4

نکته:برای میوه‌جات با پوست حساس مرحله اول (شستشو با دستگاه بلانچر)حذف‌شده و بعد از گذر از نوار استیل آب‌کشی توسط اپراتور با دقت کنترل‌شده و خشک می‌شود.

3-پوست‌گیر میوه:

بعضی از میوه‌ها همانند سیب و کیوی نیاز به پوست‌گیری دارد.اما بسیار از میوه‌جات همانند پرتقال را نمی‌توان پوست‌گیری کرد.این مدل میوه‌جات در صورت پوست‌گیری در مرحله دستگاه اسلایسر له‌شده و به‌درستی تکه‌تکه نمی‌شوند.

به دو روش پوست‌گیری میوه‌جات برای تولید میوه خشک انجام می‌شود..

1-پوست‌گیری دستی یا نیمه اتوماتیک(دستگاه پوست‌گیر)

در این روش مثلاً پوست‌گیری میوه موز به‌صورت کاملاً دستی انجام می‌شود.اما پوست‌گیری میوه‌جاتی همچون سیب با دستگاه پوست‌گیر نیمه‌خودکار البرز ماشین کرج انجام می‌شود.بعد از این مرحله محصول پوست گیری شده به دستگاه اسلایسر خط تولید میوه خشک منتقل میشود.

برای مشاهده مشخصات هر محصول بر روی عکس آن کلیک کنید

دستگاه پوست گیر میوه

تلفن مشاوره رایگان

09108698783

026-34722902-4

 

2-پوست‌گیری شیمیایی

در این روش میوه را در وان مایع مواد شیمیایی قرار می‌دهند.ماده شیمیایی با پوست میوه واکنش شیمیایی انجام داده و به‌راحتی از بدنه میوه جدا می‌شود.
نکته:این روش ازنظر بهداشتی مورد تائید نیست.

مطالعه کنید:راهنمای خرید و راه اندازی خط تولید و بسته بندی آجیل و خشکبار

4-دستگاه هسته‌گیر:

یک سری از میوه‌جات نیاز به هسته‌گیری ندارند.همانند پرتقال و کیوی.میوه‌جاتی که نیاز به هسته‌گیری دارند با دستگاه هسته‌گیر سه نازله وتک نازله البرز ماشین کرج هسته‌گیری می‌شوند.

برای مشاهده مشخصات هر محصول بر روی عکس آن کلیک کنید

دستگاه هسته گیر سه نازلدستگاه هسته گیر تک نازل

 

 

 

 

 

 

تلفن مشاوره رایگان

09108698783

026-34722902-4

 

5-دستگاه اسلایسر:

دستگاه اسلایسر شرکت البرز ماشین کرج میوه‌جات را با اشکال مختلف و با سرعت ‌بالا (خلال،حبه،رنده…) می‌کند.رنده‌های این اسلایسر با اشکال و سایزهای مختلف به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

برای مشاهده مشخصات هر محصول بر روی عکس آن کلیک کنید

دستگاه اسلایسر میوه

تلفن مشاوره رایگان

09108698783

026-34722902-4

نکته : بعد از کنده شدن پوست میوه‌جات بدنه میوه شروع به کدر شدن می‌کنند. اما در بازار میوه‌های خشک‌شده کاملاً سفیدرنگ هستند.در بعضی کارخانه جات تولید میوه خشک‌ شده بعد از عملیات پوست‌ کنی و هسته‌گیری،میوه‌جات با یک سری مواد شیمیایی سفید می‌شوند.

این روش ازنظر سلامت و بهداشت مورد تائید نیست. مثلاً برای سفید کردن سیب از آب ‌لیمو و اسیدسیتریک استفاده می‌شود. از این جریان می‌توان نتیجه گرفت که محصولات خشک بارنگ تیره کیفیت و سلامت بیشتری دارند.

6-دستگاه خشک‌کن:

در این مرحله تکه‌ های میوه داخل دستگاه خشک‌کن چیده شده و رطوبت‌گیری می‌شوند.دستگاه خشک‌کن بسته به نیاز مشتری،حجم تولید و نوع میوه انتخاب می‌شود .ماشین‌آلات خشک کن شرکت البرز ماشین کرج در دو مدل کابینی و تونلی به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.این خشک کن ها بسته به نیاز مشتری کاملاً سفارشی‌سازی می‌شوند.

بهترین دما برای خشک شدن محصول از 55 درجه تا 70 درجه است.بسته به ضخامت و آب میوه، زمان خشک شدن محصول مشخص می‌شود.مثلاً فرایند خشک شدن اسلایس سیب 6 میل 3 ساعت و اسلایس پرتقال 6 میل 5 ساعت طول می‌کشد.

نکته: در بعضی موارد با افزایش دما سرعت خشک شدن را افزایش می‌دهند .اما این روش کیفیت محصول را پایین آورده و مواد معدنی را از بین می‌برد.

7-مرحله پورت بندی(تفکیک اندازه)

در این مرحله در خط تولید میوه خشک شده تکه‌های میوه خشک‌شده سایزبندی و یکدست شده و برای مرحله بسته‌بندی آماده می‌شوند.

8-دستگاه بسته‌بندی

در این مرحله میوه خشک‌شده وارد دستگاه تمام‌اتوماتیک شده و بسته‌بندی می‌شود.شرکت البرز ماشین کرج ماشین‌آلات بسته‌بندی خود را بسته به نیاز مشتری در ظرفیت‌های مختلف ارائه می‌کند.

 
 

خط کامل دستگاه خشک کن میوه

 

خشک خط تولید میوه خشک

کلیه‌ی ماشین‌آلات تولیدشده در شرکت البرز ماشین کرج دارای 18 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش است