خط تولید و دستگاه بسته بندی حبوبات

شرکت البرز ماشین کرج تولیدکننده انواع ماشین‌آلات و خطوط بسته‌ بندی مواد غذایی و شیمیایی است. یکی از این خطوط، خط تولید و بسته‌بندی حبوبات و غلات است. این خط تولید انواع حبوبات (نخود، عدس، لوبیا….) و غلات (گندم، جو، برنج،…) را به‌راحتی تصفیه،بسته بندی و آماده بازار فروش می‌کند.

در این مطلب به‌صورت تخصصی به توضیح در مورد خط بسته‌بندی حبوبات و غلات شرکت البرز ماشین کرج و نحوه کارکرد تک تک ماشین آلات، همراه با توضیحات کامل و لینک خرید خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید…

خط کامل تصفیه و بسته بندی حبوبات

 
 

خط تصفیه و بسته بندی حبوبات و غلات”خط تولید و بسته بندی حبوبات”(ویدیو)

 
 
 

ماشین‌آلات خط تولید و بسته بندی حبوبات و غلات

1-بالابر کاسه‌ای

این بالابر حاوی یک مخزن برای تخلیه حبوبات و غلات است. این مخزن به‌صورت دستی و توسط اپراتور پر می‌شود. این بالابر محصول خام را به مخزن دستگاه بوجاری منتقل می‌کند.

برای مشاهده مشخصات کامل هر دستگاه بر روی عکس آن کلیک کنید

بالابر کاسه ای-خط تولید و بسته بندی حبوبات

2-دستگاه بوجاری از خط تولید و بسته‌بندی حبوبات و غلات

دستگاه بوجاری برای جداکردن کاه و کلش و هر گونه ناخالصی از حبوبات به کار میرود. ماشین آلات بوجاری به دودسته تقسیم می‌شوند که به قرار زیر میباشند.

بوجاری فوتوسلی (الکترونیکی):

دستگاه بوجاری الکترونیکی با فنّاوری فوتوسل و لیزر کارکرده و به ‌وسیله تشخیص رنگ و اندازه حبوبات اضافات محصول را غربالگری و جداسازی می‌کنند. دقت این دستگاه‌ها بسیار بالا بوده و به طبع قیمت بسیار بالایی هم دارد. این مدل دستگاه وارداتی بوده و در داخل کشور تولید نمی‌شود. این مدل ماشین‌آلات بیشتر برای خط برنج استفاده‌شده و برای خطوط حبوبات به‌صرفه نبوده و توجیه اقتصادی ندارد.

بوجاری مکانیکی:

دستگاه بوجاری نقش مهمی را در خط تولید و بسته بندی حبوبات ایفا میکند. شرکت البرز ماشین کرج درزمینهٔ تولید دستگاه بوجاری مکانیکی فعالیت دارد. فنّاوری این دستگاه کاملاً بومی‌سازی شده و در ایران تولید می‌شود. درنتیجه قیمت پایین‌تری داشته و دقت قابل قبولی هم دارد. بعد از انتقال محصول به مخزن بوجاری، محصول موردنظر از یک ارتفاع کوتاه به پایین و بر روی ویبراتور ریخته می‌شود.در میان فاصله ریزش محصول از مخزن بوجاری به ویبراتور، یک فن قوی کار گذاشته‌شده است. این فن در زمان ریزش محصول، کلیه اضافات سبک‌تر از محصول اصلی (برگ، خاک،…) را جداسازی می‌کند. بعد از گذر از این مرحله محصول ازسرند اول عبور کرده و بر روی سرند دوم ریخته می‌شود. اما اضافات بزرگ‌تر (سنگ، کلوخ،….) ازسرند اول عبور نمی‌کند. در سرند دوم حبوبات از سرند رد نمی‌شود. بلکه هر آنچه از دانه‌های حبوبات ریزتر باشد از خود حبوبات جداشده و به پایین ریخته می‌شود. با این روش دستگاه بوجاری البرز ماشین کرج 80 تا 85% محصول را پاک‌سازی می‌کند.25% باقی‌مانده به‌طور مثال، می‌تواند لوبیای نامرغوب یا سنگ هم‌وزن و اندازه لوبیا باشد.

برای مشاهده مشخصات کامل هر دستگاه بر روی عکس آن کلیک کنید

دستگاه بوجاری غلات و حبوبات-خط تولید و بسته بندی حبوبات

 

نکته:ماشین‌آلات بوجاری، البرز ماشین کرج در هر حجم و ظرفیت تولید برای مشتریان عزیز سفارشی سازی و ساخته می‌شود.

نکته: بر اساس نیاز مشتری و اندازه دانه‌های حبوبات مورد نظر می‌توان از سرندهای مختلف با مش بندی‌های (سایزبندی‌های) متفاوت استفاده کرد.

3-بالابر کاسه‌ای دوم:

حبوبات سرند شده وارد بالابر دوم شده و به نوار نقاله دست‌چین منتقل می‌شود.

برای مشاهده مشخصات کامل هر دستگاه بر روی عکس آن کلیک کنید

بالابر کاسه ای-خط تولید و بسته بندی حبوبات

نکته: اندازه و ظرفیت بالابرهای شرکت البرز ماشین کرج بر اساس نیاز و ظرفیت خط تولید حبوبات مشتریان عزیز، طراحی و سفارشی‌سازی می‌شود.

4-نوار نقاله دست‌چین

در این مرحله به کمک چند اپراتور به‌صورت چشمی محصول موردنظر پاک‌سازی می‌شود. در انتهای نوار نقاله محصول ما 100% تمیز و پاک ‌سازی‌ شده است.

برای مشاهده مشخصات کامل هر دستگاه بر روی عکس آن کلیک کنید

دستگاه نوار نقاله دستچین-خط تولید و بسته بندی حبوبات

4-بالابر کاسه‌ای از خط تولید و بسته‌بندی حبوبات و غلات:

در این مرحله محصول کاملاً پاک‌شده از طریق بالابر وارد دستگاه پولیش می‌شود.

برای مشاهده مشخصات کامل هر دستگاه بر روی عکس آن کلیک کنید

بالابر کاسه ای-خط تولید و بسته بندی حبوبات

5-دستگاه پلیش حبوبات و غلات در خط تولید و بسته بندی حبوبات:

این دستگاه همان کار واکس زدن محصول را انجام می‌دهد. دستگاه پلیش حبوبات و غلات مجهز به یک فرچه و چندین ابر است که توسط اپراتور مرتباً شسته و نمناک می‌شود. توسط این دستگاه خاک روی دانه‌های محصول گرفته‌شده و به‌اصطلاح، جلا داده می‌شود. پس از عبور از این مرحله دانه‌های محصول ما کاملاً برق‌زده و آماده بسته‌بندی است.

برای مشاهده مشخصات کامل هر دستگاه بر روی عکس آن کلیک کنید

دستگاه پلیش حبوبات و غلات شزکت البرز ماشین کرج
 

نکته: خط تولید حبوبات و غلات بسته به نیاز مشتری به‌صورت تک فاز و سه فاز ارائه داده می‌شود. خطوط با برق سه فاز مناسب مکان‌های صنعتی (سوله‌ها و کارخانه جات بزرگ) و خطوط طراحی‌شده با برق تک فاز مناسب مشاغل نوپا و کارآفرینان است.

نکته: خط تولید حبوبات و غلات برای تولید و بسته‌بندی دانه‌های بسیار ریز (خاک شیر، آویشن،…) هم قابل‌استفاده است.

بالابر z:

قبل از توضیح در مورد این بالابر، مشتریان عزیز نیاز به شناخت تفاوت بالابرهای شرکت البرز ماشین کرج دارند. چرا در این مرحله به‌جای استفاده از بالابر z از همان بالابر کاسه‌ای استفاده نکردیم؟

بالابرهای البرز ماشین کرج سه دسته هستند…

انواع بالابر البرز ماشین کرج-خط تولید و بسته بندی حبوبات

1-بالابر اوگر حلزونی (مواد پودری):

این دستگاه در لوله بالابر خود مجهز به یک ماردون است. به کمک چرخش این ماردون مواد پودری به بالا هدایت می‌شوند. این دستگاه مخصوص مواد پودری بوده و در خط تولید و بسته‌بندی حبوبات و غلات کاربردی ندارد.

2-بالابر کاسه‌ای:

این بالابر مخصوص حبوبات طراحی و ساخته‌شده است. البته برای محصولات دیگر همچون ماسه و آهک هم استفاده می‌شود. این بالابر برای محصولات مقاوم‌تر (حبوبات و غلات) استفاده‌شده و مجهز به کاسه‌های استنلس استیل است. کاسه‌های بالابر کاسه‌ای به‌صورت مکانیکی پر می‌شوند.

این بدان معناست که کاسه‌های این دستگاه همانند یک بیل مکانیکی عمل کرده و از زیر محصول را بارگیری می‌کنند. درنتیجه امکان شکستن و آسیب دیدن به محصولات ظریف (پسته، تخمه…) وجود دارد. به همین دلیل است که از این بالابر برای محصولات با مقاومت بدنه پایین استفاده نمی‌شود.

برای مشاهده مشخصات کامل هر دستگاه بر روی عکس آن کلیک کنید

بالابر کاسه ای-خط تولید و بسته بندی حبوبات

مطالعه کنید:راهنمای خرید و راه اندازی خط تولید و بسته بندی کشمش/توضیحات و مشاوره

3-بالابر z:

بالابر z برای پر کردن دستگاه‌های بسته‌بندی استفاده می‌شود. این دستگاه برای محصولات غذایی ظریف‌تر (پسته، تخمه، قند…) کاربرد دارد. به دلیل وجود خاصیت ویبراتوری در این دستگاه از خرد شدن محصول جلوگیری می‌شود. در خط تصفیه و بسته‌بندی حبوبات ،بالابر z قبل از دستگاه بسته‌بندی قرار می‌گیرد. این امر باعث می‌شود به بدنه محصول پاک‌شده فشار نیامده و آسیب نبیند.

برای مشاهده مشخصات کامل هر دستگاه بر روی عکس آن کلیک کنید

بالابر z-خط تولید و بسته بندی حبوبات

دستگاه بسته‌بندی:

دستگاه بسته ‌بندی شرکت البرز ماشین کرج در سه ظرفیت (تک توزین، دو توزین و چهار توزین) طراحی و ساخته می‌شوند. تفاوت این سه دستگاه تنها در سرعت بسته‌بندی است. سرعت دستگاه بسته‌بندی دو توزین دو برابر تک توزین و بسته‌بندی چهار توزین دو برابر دو توزین است.

برای مشاهده مشخصات کامل هر دستگاه بر روی عکس آن کلیک کنید

بسته بندی حبوبات
 

نکته: دستگاه‌های بسته‌بندی شرکت البرز ماشین کرج در دو نوع مکانیکی (سه فاز) و پنوماتیک (تک فاز) تولید می‌شوند.

نوار نقاله جلوی بسته‌بندی

در مرحله آخر هم محصول بسته‌بندی‌شده بر روی نوار نقاله دست‌چین قرار می‌گیرد. در این مرحله محصول توسط چند اپراتور بسته‌بندی نهایی شده و آماده بازار فروش می‌شود.

برای مشاهده مشخصات کامل هر دستگاه بر روی عکس آن کلیک کنید

نوار نقاله جلوی بسته بندی-خط تولید و بسته بندی حبوبات

شرکت البرز ماشین کرج کلیه محصولات خود را با 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش ارائه میدهد