کاربرد دستگاه ساشه و بسته بندی تکنفره

کاربرد دستگاه ساشه و بسته بندی تکنفره با استفاده از ایده های جذاب و با علم به مشخصات فنی دستگاه های بسته بندی تکنفره پودری ، مایعات گرانول... انواع ساشه

کاربرد دستگاه ساشه و بسته بندی تکنفره در ادامه این مقاله با ایده های مختلف بیان میشوند. پیش از هر مطلبی در ابتدا خود ساشه را به درستی بشناسید. ساشه همان بسته بندی های تکنفره ای هستند که کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف دارند. بسته های کوچک حاوی انواع پودرها مثل مواد پودری معطر، انواع مایعات غلیظ و رقیق و مواد گرانول هستند که ظاهر متنوعی دارند.

در برخی مناطق دنیا ساشه را بسته های کوچک حاوی مواد خوشبو کننده میدانند اما در حال حاضر ساشه را به عنوان بسته های کوچک حاوی موادی مانند شکر یا غذای حیوانات و … میشناسند. این بسته های کوچک به راحتی در کیف و چمدان های مسافران قرار میگیرند و در فست فودها، کترینگ و رستوران ها مورد استفاده واقع میشوند.

چرا به این بسته های کوچک ساشه گفته میشود و کاربرد دستگاه ساشه و بسته بندی تکنفره کجاست؟

ساشه برگرفته از معنای فرانسوی آن یعنی کیسه کوچک است و به همین دلیل به تمامی بسته هایی که از نظر اندازه و حجم محصول بصورت تکنفره هستند ساشه گفته میشود. پوشش ساشه ها از موادی مانند آلومینیوم، پلاستیک، سلولزی، غیر پلاستیکی هستند.

اندازه و سایز ساشه ها در کاربرد دستگاه ساشه و بسته بندی تکنفره چقدر است؟

ساشه ها می توانند 36 میلی متر، 70 میلی متر و 90 میلی متر عرض داشته باشند و از 40 میلی متر تا 120 میلی متر طول ساخته شوند. برای اینکه بتوانید بهترین انتخاب را برای بسته بندی ساشه محصولات خود داشته باشید پیشنهاد میکنیم حتما با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

چند نوع ساشه وجود دارد؟

ساشه مدادی یا استیکی یا بالشتی، ساشه سه طرف دوخت، ساشه چهار طرف دوخت، ساشه هرمی که هر کدام میتوانند بسته به نوع محصول و سلیقه تولید کننده متفاوت باشند. 

کاربرد دستگاه ساشه و بسته بندی تکنفره کجاست و پرکردن محصولات به چه صورت انجام میشود؟

دستگاه های پرکن بسته های تکنفره به نام دستگاه ساشه زن امکان تولید ساشه ها را در شکل های مختلف و اندازه های متفاوت فراهم آورده اند. این دستگاه ها امکان تولید ساشه پودری، ساشه مایع و ساشه گرانول را دارند. در ادامه انواع دستگاه های ساشه را برای شناخت بیشتر معرفی خواهیم کرد.

کاربرد دستگاه ساشه مدادی

دستگاه ساشه مدادی یا استیکی stick، شکل کوچکی از بسته های بالشتی هستند. دو سر ساشه ها با یک خط از بالا دوخت میخورند. این دستگاه تنها ساشه مدادی را تولید میکند و برای مواد مایع، پودری و گرانولی میتواند مورد استفاده قرار بگیرد. البته تفاوتهایی در نوع دستگاهها برای بسته بندی های متفاوت وجود دارد.

کاربرد دستگاه ساشه سه طرف دوخت

لوله یقۀ این دستگاه با دستگاه های مدادی متفاوت است و بسته ها از سه طرف دوخت میخورند. این دستگاه برای مواد مختلف از مخزن ها و مکانیزم های جداگانه ساخته میشود. بطور مثال مخزن مواد مایع با پودری متفاوت است و چنانچه بخواهید مواد مایع و پودری را با یک دستگاه پرکنید این دستگاه امکان آن را ندارد. در ادامه اما راه حلی فوق العاده معرفی خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید پس با ما همراه باشید.

دستگاه ساشه پودری - کاربردهای دستگاه ساشه و بسته بندی تکنفره1

کاربرد دستگاه ساشه چهار طرف دوخت

این دستگاه نیز همانند دستگاه بسته بندی سه طرف دوخت از لوله یقه های متفاوت جهت تولید بسته های تکنفره استفاده میکند. اکثر بسته بندی های تکنفره نمک به شکل چهارطرف دوخت هستند. یعنی چهار طرف این بسته بندی ها دوخت میخورد و معمولاً مربع شکل هستند و اندازه های متفاوتی از بسته های تکنفره تولید میکند. مایعات و مواد پودری نیز توسط این دستگاه بطور جداگانه بسته بندی میشوند.

کاربرد دستگاه ساشه گرانول

یکی از جذاب ترین و پرکاربردترین دستگاه های تولید بسته بندی های تکنفره، بسته بندی مواد گرانولی هستند. گندم، گندمگ، پفک های توپی، اسمارتیز، مغزها مثل مغز تخمه، بادام و فندوق و …. همگی از محصولات گرانولی هستند که امکان بسته بندی با دستگاه ساشه را دارند.

مشخصات فنی دستگاه ساشه گرانول

 • طول 140، عرض 100، ارتفاع 240 سانتیمتر
 • برق مصرفی : قابل سفارش بصورت تک فاز یا سه فاز ، 220 ولت یا 380 ولت / 2.5 کیلووات
 • وزن ساشه ها : بسته بندی ساشه هایی با وزن 1 گرم تا 500 گرم
 • سرعت کارکرد : دستگاه ساشه گرانول از 15 ساشه تا 35 ساشه در دقیقه
 • وزن دستگاه : تا 400 کیلوگرم

کاربرد دستگاه ساشه سه کاره

تا اینجا، دستگاه های بسته بندی ساشه که معرفی کردیم برای شکل های مختلف آن، متفاوت بودند. اما البرز ماشین کرج پس از سالها کسب تجربه در زمینه طراحی، ساخت و تولید انواع دستگاه های ساشه، اقدام به طراحی و ساخت اولین دستگاه بسته بندی تکنفره سه کاره کرد که میتواند تنها با یک دستگاه، سه شکل متفاوت از ساشه ها را تولید کند.

بسته بندی های کوچک مدادی، هرمی و سه طرف دوخت بصورت مایع یا پودری با تنظیمات درست تابلو فرمان هوشمند این دستگاه تولید میشوند. این یک دستگاه فوق العاده است که برای اولین بار در ایران و در دنیا ساخته شده است که در لحظه هر سه نوع بسته بندی کوچک حاوی مواد پودری یا مایعات را تولید میکند. با ادغام سه دستگاه بسته بندی تکنفره در یک دستگاه، عملکردی بی نظیر و دستاوری شگفت انگیز از پرکن تکنفره را خواهید دید.

مشخصات فنی دستگاه ساشه 3 کاره

 • تولید ساشه های مدادی (بالشتی)، سه طرف دوخت، هرمی
 • ابعاد دستگاه : طول، عرض، ارتفاع : 60 ، 60 ، 180 سانتیمتر
 • سرعت کارکرد دستگاه :  40 الی 60 بسته در دقیقه
 • وزن ساشه ها : 1 گرم تا 250 گرم
 • کاربرد : بسته بندی مایعات، انواع پودر و گرانول (قابل سفارش توسط مشتری) انواع آجیل و خشکبار، شکر، نمک و … پودر قهوه و نسکافه، ادویه جات و …، شیر، آب، الکل، شامپو، آب میوه و …
 • دارای PLC، صفحه نمایش لمسی، کنترل هوشمند سیستم عیب یاب خودکار
 • طراحی، ساخت و تولید : شرکت البرز ماشین کرج

خرید و قیمت دستگاه بسته بندی ساشه 5 کاره یا دستگاه بسته بندی ساشه همه کاره مناسب جهت بسته بندی انواع مواد مایع و گرانولی بصورت ساشه میباشد.

کاربرد دستگاه ساشه 5 کاره

پس از موفقیت آمیز بودن دستگاه ساشه ای که سه شکل از بسته های کوچک را تنها با تنظیمات تابلوفرمان تولید میکرد، البرز ماشین کرج گام را فراتر قرار داده و دست به تولید دستگاه ساشه ای کرد که هم شکل های بسته بندی های کوچک را تغییر میداد و هم امکان پر کردن مایعات و پودر را با هم فراهم آورد.

به این منظور که چنانچه بخواهید میتوانید دستگاه را برای مواد پودری استفاده کنید و اگر بخواهید میتوانید این دستگاه بسته بندی تکنفره را برای مواد مایع استفاده کنید. بنابراین هم مایعات را در سه شکل هرمی، سه طرف دوخت و مدادی بسته بندی میکند و هم مواد پودری را به همین شکل بسته بندی تکنفره میکند.

بدین ترتیب در صورت استفاده از این دستگاه همه کاره شما 5 دستگاه را تنها در یک دستگاه خریداری کرده اید. یکی از بهترین راهکارها جهت اطمینان از کارکرد دستگاه ها این است که پیش از تحویل در محل کارخانه آنها را با محصولات مورد نظر خود تست کنید. یک دستگاه منحصر به فرد و پرکاربرد که 5 دستگاه مختلف را در خود جای داده است. یعنی شما با کمترین هزینه ممکن، یک دستگاه را با کاربری 5 دستگاه خریداری میکنید.

کاربرد دستگاه ساشه و بسته بندی تکنفره

 • مناسب جهت بسته بندی انواع پودرهای ژله، مواد غذایی، شکر، نمک، قهوه، نسکافه، ادویه جات نظیر دارچین، آویشن، زردچوبه
 • مناسب جهت بسته بندی انواع مایعات آب، آب میوه، شیر، الکل، ارده، شیره، شامپو، مایع دستشویی ، سس مایونز، سس قرمز، سس آلبالو، آبلیمو، آبغوره، آب نارنج
 • مناسب جهت بسته بندی انواع گرانول مانند پفک های توپی، غلات صبحانه، اسمارتیز، آجیل و خشکبار، قطعه های مکانیکی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه