دستگاه خشک کن گل گاوزبان

دستگاه خشک کن گل گاوزبان چه کاربردی دارد؟ این گل یکی از شناخته‌شده‌ترین و پرطرفدارترین گیاه دارویی و بهترین گزینه برای آرمش اعصاب است. فصل برداشت این گل در اواسط اردیبهشت‌ ماه شروع می‌شود. فصل برداشت گل‌گاوزبان بسیار کوتاه است. درنتیجه در یک بازه زمانی کوتاه نیاز به برداشت و رطوبت‌گیری حجم زیادی از این گل است. خشک‌کردن گل‌ گاوزبان به روش‌های سنتی بسیار زمان ‌بر بوده و یک وقفه طولانی از زمان برداشت تا بازار خرید به وجود میاورد. بهترین راه برای کوتاه کردن رطوبت‌ گیری گیاه گل گاوزبان، استفاده از دستگاه خشک‌کن گل گاوزبان یا همان خشک کردن به روش صنعتی است. خشک کن گل گاوزبان زمان رطوبت‌گیری را از چند روز به چند ساعت کاهش می‌دهد.

انواع دستگاه خشک کن گل گاوزبان

دستگاه خشک کن کابینی

دستگاه خشک‌کن کابینی با چندین قفسه مجهز به سینی‌های نسوز است. این دستگاه با نیروی حرارت غیرمستقیم گیاه گل گاوزبان را با سرعت بالا رطوبت گیری و خشک می‌کند. خشک کن کابینی در دو ظرفیت تک کابین و دو کابین تولید شده و بسته به نیاز مشتری می‌تواند با برق تک فاز و سه فاز کار کند.

دستگاه خشک کن گل گاوزبان کابینی حجم کمی داشته و به‌راحتی در هر مکان (انباری، فضای باز…) قابل‌استفاده است. ازاین‌رو بهترین انتخاب برای مشاغل کوچک و خانگی محسوب میشود.

دستگاه خشک کن تونلی

 خشک کن تونلی نمونه دیگر از ماشین‌ آلات خشک کن شرکت البرز ماشین کرج با ظرفیت تولید بالا است. این دستگاه ساخته‌شده برای باغداران و صاحبان کارخانه جات بزرگ است. این دستگاه به روش خشک کن کابینی با نیروی گرمایشی محصول را خشک می‌کند. اما با این تفاوت که هیچ وقفه‌ای در فرایند رطوبت گیری وجود ندارد. گل گاوزبان از یک‌ سو واردشده و از سوی دیگر دستگاه کاملاً رطوبت‌گیری و خارج می‌شود. دستگاه خشک‌کن تونلی شرکت البرز ماشین در ظرفیت‌های مختلف تولید می‌شود. این خشک کن در دو مدل کابینی و نواری تولید شده که نمونه نواری بهترین گزینه برای خشک‌کردن گل‌گاوزبان محسوب می‌شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه