دستگاه خشک‌کن گیاهان دارویی

فهرست مطالب

استفاده از دستگاه خشک‌کن گیاهان دارویی هرروز رو به افزایش بوده و پرطرفدارتر می‌شود. شاید چند سال پیش تولید انواع گیاهان دارویی به‌صورت سنتی انجام می‌شد. اما امروزه به دلیل افزایش تقاضا روش کشت، تولید و فراوری انواع گیاهان دارویی کاملاً مکانیزه شده است.

امروزه شاهد مزارع بزرگ کشت محصولات در رسته طب سنتی و همچنین کارخانه جات بزرگ تولیدکننده محصولات دارویی گیاهی هستیم. تولید گیاهان دارویی در حجم بالا نیاز به ماشین‌آلات حرفه‌ای و مکانیزه دارد. یکی از این ماشین‌آلات دستگاه خشک‌کن گیاهان دارویی است.

مرحله خشک‌کردن گیاهان دارویی بسیار حساس بوده و در صورت استفاده از دستگاه خشک‌کن نامرغوب، بخش زیادی از خواص داروهای گیاهی از بین میرود.

در این مقاله در پایگاه دانش البرز ماشین کرج انواع دستگاه خشک‌کن گیاهان دارویی را با توضیحات کامل به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید…

خشک‌کن گیاهان دارویی

انواع خشک‌کن گیاهان دارویی

1-خشک‌کن کابینی

مرحله رطوبت‌گیری گیاهان دارویی بسیار حساس بوده و نیاز به ماشین‌آلات با کنترل حرارت دقیق دارد. خشک‌کن کابینی یکی از بهترین گزینه‌ها برای رطوبت‌گیری با دقت کنترل حرارت بسیار بالا بوده که محصول ما را در بالاترین حد کیفیت خشک می‌کند.

این دستگاه مجهز به هوش مصنوعی و سنسور کنترل دما است که بسته به نوع محصول به‌راحتی قابل‌برنامه‌ریزی است. رطوبت‌گیری گیاهان دارویی توسط حرارت غیرمستقیم یک مشعل گازی، گازوئیلی یا برقی تأمین می‌شود.

این مدل خشک‌کن داروهای گیاهی در دو نمونه تک فاز و سه فاز و در دو ظرفیت تک کابین و دو کابین ارائه می‌شود. از طرفی فضای بسیار کمی اشغال کرده و بهترین گزینه برای مشاغل کوچک (کارگاهی و خانگی) محسوب می‌شود.

خشک کن تک کابین

ظرفیت کم

خشک کن دو کابین

ظرفیت متوسط

2-خشک‌کن تونلی

این مدل خشک‌کن ظرفیت تولید بسیار بالایی دارد. شکل ظاهری این دستگاه شبیه به یک تونل است. گیاهان دارویی ازیک‌طرف دستگاه واردشده و از سمت دیگر آن کاملاً رطوبت‌گیری شده و خارج می‌شوند. این دستگاه تنها در نمونه سه فاز تولیدشده و مناسب برای کارخانه جات با حجم تولید بالا است.

مشعل‌های دستگاه خشک‌کن گیاهان دارویی تونلی قابل سفارشی‌سازی بوده و در نمونه‌های گازی، گازوئیلی و برقی تولید می‌شود. البته به دلیل مصرف زیاد این مدل خشک‌کن، نمونه با مشعل گازی بهترین و به‌صرفه‌ترین گزینه محسوب می‌شود.

خشک‌کن تونلی در دو مدل کابینی و نواری تولید می‌شود که نمونه نواری مناسب برای محصولات با خاصیت چسبندگی پایین است. ازاین‌رو نمونه خشک‌کن تونلی نواری بهترین گزینه برای خط تولید گیاهان دارویی محسوب می‌شود.

خشک کن تونلی

ظرفیت بالا

Untitled 364565 خشک‌کن گیاهان دارویی
Untitled 2654654 2 خشک‌کن گیاهان دارویی
Untitled 264565 خشک‌کن گیاهان دارویی

پروسه تحویل

1- ساخت دستگاه:

در مدت‌زمان ساخت دستگاه، کارشناسان این شرکت به‌صورت پیوسته با مشتریان عزیز مشورت کرده تا دستگاه باسلیقه و نیاز مشتری کاملاً سفارشی‌سازی شود.

2-کنترل نهایی:

پس از اتمام ساخت، دستگاه چندین بار توسط تکنسین‌های ماهر این شرکت آزمایش و عیب‌یابی می‌شود.

3-انتقال دستگاه:

دستگاه خشک‌کن به‌دقت بارگیری شده و به محل نصب منتقل می‌شود.

4-نصب و راه‌اندازی:

کارشناسان شرکت البرز ماشین کرج در محل موردنظر دستگاه را راه‌اندازی کرده و به مشتریان عزیز تحویل می‌دهند.

5-گارانتی:

کلیه ماشین‌آلات شرکت البرز ماشین کرج با 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

Untitled 364565 خشک‌کن گیاهان دارویی

دانلود کاتالوگ محصولات

qrcodecatalogalborzmachine good خشک‌کن گیاهان دارویی

ثبت ديدگاه