شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
شرکت دانش بنیان
شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
دانش بنیان

دستگاه خشک‌کن نمک

دستگاه خشک کن نمک

تولید و فراوری نمک شامل چندین مرحله تخصصی است که در کارخانه جات بزرگ تولید نمک انجام می‌شود. دستگاه خشک کن نمک یکی از ماشین‌آلات این خط تولید است که در مرحله پایانی فراوری نمک و قبل از مرحله بسته‌بندی قرار می‌گیرد.

نمک در دو نوع سنگی (معدنی) و دریاچه‌ای (آبی) در طبیعت وجود دارد. در فراوری هر دو نوع نیاز به یک دستگاه خشک کن نمک است. در این مقاله انواع دستگاه خشک کن نمک را همراه با توضیحات و لینک خرید به شما معرفی خواهیم کرد…

روش سنتی فراوری نمک

این روش در برخی استان‌های کشور مرسوم است. درروش سنتی حجم نمک به‌دست آمده بسیار کمتر از روش صنعتی است. در این روش نمک توسط نیروی انسانی استخراج می‌شود. قیمت نمک فراوری شده به روش سنتی بالاتر از روش صنعتی بوده و کیفیت پایین‌تری هم دارد.

روش صنعتی فراوری نمک

در روش صنعتی طی چندین مرحله نمک کاملاً تصفیه‌ شده و ید زنی می‌شود…

مراحل فرآوری نمک به صورت سنتی

• آسیاب سنگ نمک
• انحلال نمک آسیاب شده در آب
• اضافه کردن مواد شیمیایی برای جداسازی رسوب نمک
• فیلتراسیون نمک و جداسازی ذرات معلق ریز
• تبخیر نمک و تبدیل به بلورهای کریستال خالص
• شست‌وشوی نهایی و اضافه کردن یُد به نمک
• خشک‌کردن کریستال‌های نمک توسط خشک کن‌های حرارتی
• بسته‌ بندی نمک توسط ماشین‌آلات تمام‌اتوماتیک

دستگاه خشک کن نمک

انواع مختلفی از خشک کن‌های حرارتی در بازار تولید می‌شوند. اما تنها یک مدل از این خشک کن‌ها مناسب رطوبت‌گیری نمک است. حجم نمک تولیدی بالا بوده و نیاز به خشک کن تونلی دارد.

خشک‌ کن کانتینیوس چیست؟

خشک کن کانتینیوس به شکل تونلی بوده و به‌صورت پیوسته محصول موردنظر را رطوبت‌گیری می‌کند. در این مدل خشک کن هیچ وقفه‌ای در فرایند رطوبت گیری وجود ندارد. درنتیجه بهترین گزینه برای محصولات پرحجم و با ظرفیت بالا محسوب می‌شود.

خشک کن‌ های تونلی در دو مدل نواری و کابینی تولید می‌شوند که نمونه نواری بهترین انتخاب برای خط تولید و فراوری نمک محسوب می‌شود. نحوه کار کرد این خشک کن به این صورت است که نمک از یک طرف وارد دست گاه شده بعد از عبور از تونل طراحی شده از طرف دیگر به صورت کاملا خشک و رطوبت گیری شده خارج می شود.

دستگاه بسته بندی نمک

پس از استفاده از دستگاه خشک کن نمک نوبت به مرحله بعدی میرسد که همان انتخاب دستگاه بسته بندی است. انتخاب دستگاه بسته بندی نمک به شکل نمک فراوری‌شده (پودری یا کریستالی) بستگی دارد…

دستگاه بسته بندی نمک کریستالی

در صورت کریستالی بودن نمک می‌توان از ماشین‌آلات بسته بندی توزین دار شرکت البرز ماشین کرج استفاده کرد.شرکت البرز ماشین کرج ماشین آلات بسته بندی خود را در دو نمونه دو توزین و چهار توزین به مشتریان عزیز ارائه میکند.

دستگاه بسته بندی نمک پودری

در صورت پودری بودن نمک باید از دستگاه مخصوص بسته‌ بندی پودری استفاده شود. شرکت البرز ماشین کرج انواع دستگاه خشک کن و دستگاه بسته بندی پودری را به مشتریان عزیز ارائه میکند.

پروسه تحویل

ساخت دستگاه خشک کن

در مدت‌زمان ساخت دستگاه، کارشناسان این شرکت به‌صورت پیوسته با مشتریان عزیز مشورت کرده تا دستگاه باسلیقه و نیاز مشتری کاملاً سفارشی‌سازی شود.

کنترل نهایی دستگاه خشک کن

پس از اتمام ساخت، دستگاه خشک کن چندین بار توسط تکنسین‌های ماهر این شرکت آزمایش و عیب‌یابی می‌شود.

انتقال دستگاه

دستگاه خشک‌ کن به‌دقت بارگیری شده و به محل نصب منتقل می‌شود.

نصب و راه‌اندازی دستگاه

کارشناسان شرکت البرز ماشین کرج در محل موردنظر دستگاه را راه‌اندازی کرده و به مشتریان عزیز تحویل می‌دهند.

گارانتی

کلیه ماشین‌آلات شرکت البرز ماشین کرج با 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

در صورتی که شما تجربه خرید دستگاه خشک کن و یا بسته بندی نمک را دارید خوشحال می شوید در پایین همین مقاله تجربیات خود را در این خصوص با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه

همین الان شمارتو وارد کن تا با شما تماس بگیریم

مشاوره البرز ماشین کرج