دستگاه خشک کن گل محمدی

گل محمدی  Rosa damascena  یکی از نمونه‌های گل رز است. این گل محبوب  از دیرباز در فرهنگ ایرانی شناخته‌شده بوده و به‌صورت خشک شده و یا گلاب گیری شده استفاده می‌شود. گل  محمدی عطر بسیار قوی و دل انگیزی هم دارد و به شکل‌های مختلف  دم‌نوش و روغن گل محمدی هم استفاده می‌شود. گل محمدی سرشار از خواص گیاهی بوده که از شمارش خارج است. این گل بدنه و گلبرگ های بسیار ظریفی داشته و عمر چندانی هم ندارد. درنتیجه برای افزایش طول عمر و حفظ خواص آن بهترین روش خشک کردن گلبرگ های این گل است. به دلیل ظرافت و حساسیت بالایی که بافت این گل دارد خشک کردن آن باید با بالاترین دقت و نظارت انجام شود تا هم خواص و هم عطر این گل به بهترین شکل حفظ شود. بهترین روش خوشک کردن آن استفاده از دستگاه خشک کن گل محمدی است که در ادامه توضیح میدهیم.

خشک کردن به روش سنتی یا صنعتی؟

درروش صنعتی به دو روش آفتاب خشک و سایه‌خشک اقدام به خشک کردن گلبرگ‌های گل محمدی می‌کنند. اما در روش سنتی و مخصوصاً درروش آفتاب خشک، با تابش نور خورشید مقدار زیادی از بوی معطر و خواص آن از بین می‌رود. درروش سنتی هیچ کنترلی بر دمای محیط و میزان خشک شدن و همچنین زمان خشک شدن گل وجود ندارد.

از طرفی گل محمدی در فضای باز بوده و در معرض انواع آلودگی‌ها، حشرات موزی و خاک خوردگی‌ها است. درنتیجه محصول نهایی کیفیت خود را به میزان زیادی از دست می‌دهد. اما درروش صنعتی رطوب ‌گیری با دستگاه خشک کن گل محمدی کاملاً کنترل‌ شده بوده و با بهترین کیفیت و کمترین زمان انجام می‌شود.

خشک کردن گل محمدی به روش سنتی

انواع دستگاه خشک کن گل محمدی صنعتی

1-خشک کن گل محمدی کابینی

خشک‌کن‌های کابینی شرکت البرز ماشین کرج در دو ظرفیت تک کابین و دو کابین تولید می‌شوند. رطوبت‌گیری در خشک کن‌های کابینی توسط کوره‌های حرارتی با منبع تغذیه گاز، گازوئیل و برق انجام می‌شود. در این مدل خشک کن ‌ها به دلیل دقت بالایی در کنترل دما وجود دارد. همچنین زمان رطوبت‌گیری به شکل چشم گیری کاهش پیدا میکند. در نتیجه محصول با بهترین کیفیت ارائه داده‌شده و خواص گل محمدی به میزان زیادی حفظ می‌شود. این مدل خشک‌کن‌ها به خشک‌کن‌های نیمه‌صنعتی هم مشهور هستند. خشک کن گل محمدی کابینی شرکت البرز ماشین کرج در دو نمونه تک فاز و سه فاز عرضه می‌شوند.از طرفی حجم پایینی از فضا را اشغال می‌کنند. درنتیجه در هر فضایی با کمترین امکانات هم قابل‌ راه‌اندازی و استفاده هستند. نمونه تک فاز این مدل خشک کن ‌ها بهترین گزینه برای مشاغل خانگی، کارگاه‌های کوچک و کارآفرینان نوپا محسوب میشود.

2-خش ‌کن‌های تونلی (کانتینیوز)

این مدل خشک کن‌های تولیدی شرکت البرز ماشین کرج برای کارخانه جات با حجم تولید بالا طراحی و ساخته‌ شده‌اند. در این مدل خشک‌کن‌ها هیچ وقفه‌ای در تولید وجود ندارد. به زبان ساده  گل محمدی از یک‌سوی دستگاه واردشده و از سوی دیگر کاملاً رطوبت‌گیری شده  و خارج می‌شود. این مدل خشک‌کن در دو نوع ریلی و کابینی تولید می‌شود. دما و سرعت دستگاه خشک کن گل محمدی با سیستم مانیتورینگ (هوش مصنوعی) کاملاً کنترل‌شده است. درنتیجه بهترین کیفیت محصول را ارائه می‌دهد.

پروسه تحویل

  •  ساخت دستگاه خشک کن گوجه:

در مدت‌زمان ساخت دستگاه، کارشناسان این شرکت به‌صورت پیوسته با مشتریان عزیز مشورت کرده تا دستگاه باسلیقه و نیاز مشتری کاملاً سفارشی‌سازی شود.

  • کنترل نهایی دستگاه خشک کن گوجه:

پس از اتمام ساخت، دستگاه چندین بار توسط تکنسین‌های ماهر این شرکت آزمایش و عیب‌یابی می‌شود.

  • انتقال دستگاه خشک کن:

دستگاه خشک‌کن به‌دقت بارگیری شده و به محل نصب منتقل می‌شود.

  • نصب و راه‌اندازی دستگاه:

کارشناسان شرکت البرز ماشین کرج در محل موردنظر دستگاه را راه‌اندازی کرده و به مشتریان عزیز تحویل می‌دهند.

  • گارانتی:

کلیه ماشین‌آلات شرکت البرز ماشین کرج با 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه