دستگاه بسته بندی حبوبات چه انواعی دارند؟

امروزه یکی از بخش های بسیار مهم در حوزه تولید و عرضه مواد غذایی، بسته بندی آن ها است و به همین دلیل شرکت های فعال در این زمینه تمام تلاش خود را می کنند تا بخش بسته بندی را نیز به بهترین شکل ممکن انجام دهند و در نهایت بتوانند با داشتن بسته بندی های جذاب و خاص مشتریان را جذب کنند. در واقع امروزه بسته بندی یکی از فرآیندهای بسیار مهم است و در بخش تبلیغات نیز اهمیت بسیار زیادی دارد. در همین راستا شاهد تولید انواع دستگاه های مدرن و حرفه ای به منظور بسته بندی مواد غذایی مختلف هستیم. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به دستگاه بسته بندی حبوبات انداخته و در رابطه با هر یک توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

دستگاه های بسته بندی حبوبات دستی

یکی از دستگاه های ساده برای بسته بندی حبوبات، دستگاه بسته بندی دستی است. در حقیقت این دستگاه را می توان ساده ترین نوع و ارزان ترین مدل در نظر گرفت. این دستگاه به نحوی است که پاکت های نایلون را به صورت خیلی ساده پرس کرده و حبوبات را در آن نگه می دارد.

نکته مهم این است که این دستگاه سرعت مشخصی ندارد. یکی از نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در این دستگاه شاهد یک المنت هستیم که در صورت سوختن، دستگاه دیگر قابل استفاده نخواهد بود. این دستگاه تنها برای محیط های خانگی مورد استفاده قرار گرفته و به هیچ عنوان نمی توان از آن در کارخانه های صنعتی استفاده کرد.

در این طبقه بندی شاهد تولید دستگاه های پدالی و ریلی نیز هستیم که شکل های پیشرفته طرح ماشین بسته بندی حبوبات دستی به حساب می آیند اما همچنان این دسته از محصولات نیز قابلیت استفاده در محیط های صنعتی را ندارند.

تجهیزات بسته بندی حبوبات توزین دار

شرکت های فعال در زمینه بسته بندی و عرضه حبوبات معمولا از دستگاه های توزین دار استفاده می کنند. مهم ترین ویژگی و مزیت این تجهیزات سرعت بالای آن ها در انجام فرایند بسته بندی و همچنین کاهش هزینه نیروی انسانی است.

در حقیقت این دستگاه می تواند به تنهایی نقش ۴ نیروی کار را برای شما ایفا کرده و به هیچ عنوان با مشکل مواجه نشود. شرکت های تولید کننده ماشن آلات بسته بندی حبوبات این دسته از محصولات را در ۵ نوع مختلف طراحی و تولید کرده اند که شامل موارد زیر می شوند:

  • دستگاه تک توزین
  • دستگاه دو توزین
  • دستگاه چهار توزین
  • دستگاه ده توزین
  • دستگاه بیست توزین

هر یک از این دستگاه ها ویژگی های خاص خود را داشته و برای بخش های مختلفی از آن استفاده می شود.

البته اگر شما قصد دارید تا در محیط خانه نیز اقدام به بسته بندی حبوبات کنید، می توانید به سراغ دستگاه یک توزین بیایید، چرا که این دستگاه ارتفاع و ابعاد کمی داشته و قابلیت استفاده با برق ۲۲۰ ولت خانگی را نیز دارد.

دستگاه تک توزین به نسبت ماشین آلات بسته بندی حبوبات دستی سرعت بیشتری داشته و در صورت بروز هرگونه مشکل می توانید اقدام به تعمیر آن کنید.

تجهیزات بسته بندی حبوبات حجمی

تجهیزات بسته بندی حبوبات حجمی محصولاتی با سیستم پیمانه ای یا حلزونی هستند و با سرعت بسیار بالا اقدام به بسته بندی حبوبات می کنند. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که امکان خطا در انجام فرایند وزن کشی در این محصولات وجود دارد.

معمولاً در بخش های خاصی به منظور بسته بندی حبوبات از دستگاه های حجمی استفاده می کنند و معمولاً شرکت ها ترجیح می دهند تا به سراغ دستگاه های توزین دار رفته و از آن ها کمک بگیرند.

بهترین تجهیزات بسته بندی حبوبات

اگر بخواهیم بهترین نوع تجهیزات بسته بندی حبوبات را به شما معرفی کنیم باید گفت که دستگاه های توزین دار گزینه فوق العاده ای به حساب می آیند. نکته مهم این است که شما می توانید از این محصولات هم در محیط های خانگی و هم در محیط های صنعتی استفاده کنید. نکته دیگر این است که کارایی سرعت و عملکرد این دسته از دستگاه ها بسیار بالا بوده و همین موضوع باعث افزایش محبوبیت آن ها به طرز چشمگیری شده است.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به انواع تجهیزات بسته بندی حبوبات انداخته و شما را با این موارد آشنا کردیم. با توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا در نهایت بتوانید یک ماشین بسته بندی حرفه ای و درجه یک را برای حبوبات خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه