چه نوع سیستم هایی در دستگاه بسته بندی تخم هندوانه استفاده می شود؟

دستگاه بسته بندی تخم هندوانه ، تخمه کدو، تخمه جابنی برای عرضه انواع تخمه محصولات ... چه نوع سیستم هایی در دستگاه بسته بندی تخمه هندوانه استفاده می شود؟

دستگاه بسته بندی تخم هندوانه ، Watermelon seed packaging machine تخمه کدو و … دارای سیستم های هوشمند برنامه ریزی شده ای هستند که عملکرد آنها اتوماتیک بوده و بسیار متفاوت از یکدیگرند. عملکرد دستگاه های مربوط به آماده سازی و بسته بندی تخمه هندوانه و تخم کدو به شکل زیر است:

مرحله جداسازی تخمه هندوانه

این محصول باید پیش از بسته بندی آماده شود و بخش اول تمیز کردن این محصول از سنگ ریزه و اضافات است. البته تخم هندوانه ها در جایی لازم است از هم جدا شوند. این به دلیل اندازه های متفاوت این محصول و وزن آنها است. غربال ها و بوجاری و سیستم ویبره این کار را انجام می دهند. توصیه ما دستگاه بوجاری می باشد. دستگاه بوجاری با سیستم ویبره و انواع مش ها به راحتی تخم هندوانه یا تخم کدوها را از یکدیگر جدا می کنند.

مرحله آماده سازی تخمه هندوانه

در این مرحله تخم هندوانه ها و تخم کدوها باید شستشو شوند. برای شستشوی محصولات معمولاً دستگاه های شستشوی اتوماتیک را پیشنهاد می دهیم. اما محصولی مانند تخم هندوانه و تخم کدوها، محصولات خاصی هستند که باید با دستگاه مخصوصی شستشو شوند. دستگاه بلانچر شستشو که پیش از این برای ذغال نیز پیشنهاد شده بود، برای محصولاتی مانند تخم هندوانه یا تخم کدو نیز استفاده می شود. پس از آن استفاده از تونل هوایی نیز امکان پذیر است. به راحتی با فن های روی تونل هوادهی رطوبت محصولات گرفته می شود.

دستگاه بسته بندی تخم هندوانه

مرحله تفت و سرند تخمه هندوانه و تخمه کدو

چنانچه بخواهید این محصولات را به صورت برشته و نمک زده شده عرضه کنید، در این مرحله می توانید با کمک دستگاه تفت هم محصولات را بو بدهید و هم نمک زده کنید. پس از مرحله تفت، نمک اضافی آن باید حذف شود. اینکار با دستگاه سرند شورکن انجام می شود که در جلوی دستگاه تفت قرار داده می شود.

مرحله آبلیمو زنی تخم هندوانه

برخی تخم هندوانه ها را می خواهند آبلیمو، گلپر، آبغوره یا … بزنند. این کار توسط دستگاه طعم زن انجام می شود. چنانچه از این دستگاه استفاده شود. بعد از آن باید رطوبت محصولات خشک شود. که در این مرحله از دستگاه خشک کن خشکبار استفاده می شود.

مرحله آخر بسته بندی تخم هندوانه و تخم کدو

در نهایت محصولات فرآوری شده باید بسته بندی شوند. در هر مرحله قبلی که کار آماده سازی محصول تمام شد، باید برای مرحله بسته بندی آماده شوند. این محصولات با کمک دستگاه های بالابر به مخزن دستگاه های بسته بندی می رسند. انواع دستگاه های بسته بندی برای بسته بندی این محصولات به شکل های مختلف استفاده می شوند و در ادامه به معرفی آنها خواهیم پرداخت.

دستگاه بسته بندی تخمه هندوانه

دستگاه بسته بندی تخمه هندوانه سلفونی بالشتی

این دستگاه ها (دستگاه بسته بندی تخمه هندوانه) عمدتاً برای اتوماسیون فرآیند بسته بندی در صنایع تولیدی استفاده می شود. بسته های تولیدی این دستگاه به صورت بالشتی بوده و کارآیی و کیفیت بالایی دارند. وزن های مختلفی برای این دستگاه قابل تنظیم است. از جمله وزن ها بین 20 گرم تا 2000 گرم می باشد. به این معنی که اگر کارفرما بخواهد وزن بسته ها قابل تغییر می باشد.

این دستگاه ها با سرعت های مختلفی بسته بندی می شود. چنانچه بخواهید این محصولات را به صورت فله ای بسته بندی کنید می توانید از انواع دستگاه های بسته بندی کیسه پرکن تک توزین یا دو توزین نیز استفاده کنید. اما بسته های بالشتی توسط دستگاه های توزین دار، دو توزین، چهار توزین و شش توزین است. سرعت هر کدام از این دستگاه ها نسبت به توزین آنها متفاوت است. مصرف برق، سرعت و کارکرد آنها در بخش مشخصات فنی فروشگاه بامک در دستگاه های توزین دار قرار داده شده است.

دستگاه بسته بندی تخم کدو چهار طرف دوخت

بسته بندی ها معمولاً چهار وجه دارند. بسته بندی های ساده بالشتی دو طرف دوخت هستند. با تغییر لوله یقه و یک سری از تجهیزات دستگاهی را تولید کردیم که امکان بسته بندی چهار طرف دوخت را دارند.

دستگاه بسته بندی تخم هندوانه و تخم کدوی دوی پک

پاکت های ایستاده توسط دستگاه بسته بندی دوی پک پر می شود. این دستگاه از جدیدترین دستگاه های بسته بندی می باشد که در ایران توسط البرز ماشین کرج طراحی و تولید می گردد. وزن های پاکت های ایستاده تا 2 کیلوگرم است. انواع بسته بندی های پاکت ایستاده از پنجره دارها تا بغل کاست و ته کاست با این دستگاه پر می شوند و سپس درب آنها با فک های حرارتی مخصوص، دوخت می خورد. از این پاکت ها در چند مرحله می توانید استفاده کنید. علاوه بر محصولاتی مانند تخمه هندوانه یا تخمه کدو، خرمای خشک و … نیز بسته بندی می شوند.

دستگاه بسته بندی تخم هندوانه دوی پک - تفت و سرند تخمه هندوانه

دستگاه قوطی پرکن تخمه هندوانه و تخمه کدو

دستگاه های قوطی پر کن هم برای محصولات پودری و هم برای محصولات گرانول ساخته می شوند. مکانیزم این دستگاه ها به دلیل تفاوت ماهیت مواد گرانول با مواد پودری متفاوتند. برای محصولاتی مانند آجیل و خشکبار و تخمه هندانه و تخمه کدو نیز می بایست از دستگاه قوطی پرکن گرانول استفاده کرد.

دستگاه قوطی پرکن، یک نازل دارد که اندازه آن نازل نسبت به قوطی ها و شیشه ها ساخته می شوند. پس از پر شدن قوطی ها باید درب آنها را ببندید. این کار را می توانید یا با دستگاه درب زن دستی و یا دستگاه درب زن اتوماتیک انجام دهید.

دستگاه قوطی پرکن تخمه هندوانه-دستگاه بسته بندی تخم کدو

برچسب زنی و تاریخ گذاری

در دستگاه های بسته بندی سلفونی و … می توان سیستم تاریخ زن روی دستگاه بسته بندی نصب کرد. این دستگاه ها دقیقا با سیستم های مختلفی در هماهنگی هستند. تاریخ زن و فرم پاکت زن از انواع آن سیستم ها هستند. ضمنا پس از انجام عملیات بسته بندی می توانید با دستگاه جت پرینتر نیز روی بسته ها برچسب بزنید.

آیا بسته بندی تخمه هنداونه سود آوری دارد یا خیر؟

هر محصولی که مزایا و فوایدی برای سلامت آدمی داشته باشد، عرضه آن می تواند سودآوری داشته باشد. از فواید جالبی که تخمه هندوانه برای سلامتی انسان دارد می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

تخمه هندوانه در کنترل فشار خون مفید است. این محصول برای سلامت قلب بسیار مفید است. قند خون را کاهش می دهد بطوری که تخمه هندوانه جز آجیل های دیابتی به شمار می آید. در سلامت پوست به کار می آیند. تقویت سیستم ایمنی بدن را نیز در ویژگی های خود دارد. جلوگیری از پوکی استخوان، تقویت موها،کنترل وزن، مبارزه با استرس و افسردگی و … از جمله ویژگی های این محصول می باشد. برای سوددهی کسب و کار خود حتما باید محصول خود را به خوبی به مشتریان معرفی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه