دستگاه خشک‌کن کدو

فهرست مطالب

موارد استفاده دستگاه خشک‌کن کدو چیست؟ کدو یک میوه در دسته‌بندی سیفی جات است که معروف‌ترین آن‌ها کدوسبز و کدوحلوایی (کدوتنبل) هستند. کدو منبع فلزات کمیاب همانند روی و اسیدهای چرب امگا ۳ است. این محصول طبیعی سرشار از ویتامین A بوده و ضد سرطان هم هست.

کدوتنبل خشک‌شده در صنایع‌دستی و دکور، ساخت چیپس و پاستیل کدو استفاده می‌شود. کدوسبز هم در طبخ انواع مواد غذایی کاربرد دارد. اما بهترین روش برای افزایش طول عمر کدو خشک‌کردن آن است. کدو را می‌توان به روش طبیعی آفتاب خشک و یا سایه‌خشک رطوبت‌گیری کرد.

اما ذات کدو پر آب بوده و بدنه ضخیمی هم دارد. این ویژگی زمان خشک شدن را طولانی می‌کند که در تولید عمده کدو خشک‌شده توجیه اقتصادی ندارد. بهترین روش برای کاهش زمان خشک شدن کدو استفاده از دستگاه خشک‌کن کدو است. در این مقاله در پایگاه دانش اکسیرشاپ انواع دستگاه خشک‌کن کدو را همراه با توضیحات کامل به شما معرفی خواهیم کرد…

خشک کن کدو تنبل

انواع دستگاه خشک‌کن کدو

1-خشک‌کن کدو کابینی

این دستگاه بیشتر شبیه به یک یخچال ساید بای ساید بزرگ است. بدنه این دستگاه کاملاً عایق‌بندی شده و مجهز به چند  قفسه با سینی‌های مخصوص چیدن تکه‌های کدو است. این دستگاه از یک مشعل گازی، گازوئیلی یا برقی قدرت گرفته و با نیروی حرارتی قابل‌کنترل ،کدو را با سرعت‌بالا و بهترین کیفیت خشک می‌کند.

این مدل خشک‌کن کدو در دو ظرفیت تک کابین و دو کابین و در دو مدل تک فاز و سه فاز ارائه می‌شود که نمونه تک کابین با برق تک فاز بهترین گزینه برای کارآفرینان و مشاغل خانگی محسوب می‌شود.

خشک کن تک کابین

ظرفیت کم

خشک کن دو کابین

ظرفیت متوسط

2-خشک‌کن کدو تونلی

شکل این دستگاه شبیه به یک تونل دو سرباز است که محصول از یک‌سوی خشک‌کن واردشده و از سوی دیگر آن رطوبت‌گیری شده و خارج می‌شود. حجم این دستگاه بالا است و بیشتر برای مشاغل بزرگ و کارخانه‌ای کاربرد دارد. این مدل خشک‌کن تنها در نمونه سه فاز تولید می‌شود.

حرارت خشک‌کن تونلی توسط مشعل گازی، گازوئیلی یا برقی تأمین می‌شود. این دستگاه مجهز به کنترل‌کننده حرارت با دقت بسیار بالا بوده و در دو نمونه ریلی و کابینی تولید می‌شود. نمونه کابینی دستگاه مناسب برای محصولات با چسبندگی بالا (کدو، گوجه..) و نمونه ریلی آن مناسب برای محصولات با چسبندگی پایین (سبزی، چوب بستنی..) است.اندازه و رفیت خشک کن میوه تونلی بسته به نیاز مشتری قابل سفارشی سازی است.

خشک کن تونلی

ظرفیت بالا

Untitled 364565 خشک‌کن کدو
Untitled 2654654 2 خشک‌کن کدو
Untitled 264565 خشک‌کن کدو

پروسه تحویل

1- ساخت دستگاه:

در مدت‌زمان ساخت دستگاه، کارشناسان این شرکت به‌صورت پیوسته با مشتریان عزیز مشورت کرده تا دستگاه باسلیقه و نیاز مشتری کاملاً سفارشی‌سازی شود.

2-کنترل نهایی:

پس از اتمام ساخت، دستگاه چندین بار توسط تکنسین‌های ماهر این شرکت آزمایش و عیب‌یابی می‌شود.

3-انتقال دستگاه:

دستگاه خشک‌کن به‌دقت بارگیری شده و به محل نصب منتقل می‌شود.

4-نصب و راه‌اندازی:

کارشناسان شرکت البرز ماشین کرج در محل موردنظر دستگاه را راه‌اندازی کرده و به مشتریان عزیز تحویل می‌دهند.

5-گارانتی:

کلیه ماشین‌آلات شرکت البرز ماشین کرج با 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

Untitled 364565 خشک‌کن کدو

دانلود کاتالوگ محصولات

qrcodecatalogalborzmachine good خشک‌کن کدو

ثبت ديدگاه