بهترین دستگاه بسته‌ بندی عسل و تجهیزات وابسته

بهترین دستگاه بسته‌ بندی عسل و تجهیزات وابسته با موارد استاندارد طراحی خواهد شد و همچنین قابلیت شخصی‌سازی بسیاری را در اختیار صاحبان قرار خواهد داد.

دستگاه بسته‌ بندی عسل چطور کار میکند؟ عسل از جمله مواد خوراکی محبوب است که در سفره ایرانیان نقش مهمی را ایفا می‌کند. تولید این محصول و پروسه بسته‌بندی و عرضه آن، در سطوح کیفیت و ویژگی‌های متنوع و متعددی انجام می‌گیرد. امروز به‌منظور اینکه بتوان عسل را با حفظ کیفیت اولیه و متناسب با نیاز مصرف‌کننده؛ عرضه کرد از انواع دستگاه بسته‌بندی عسل استفاده می‌شود. این نمونه از دستگاه‌ها با ظرفیت‌های گوناگون برای کارخانه‌های بزرگ و کوچک طراحی می‌شوند و عملکردی دقیق، استاندارد، بهداشتی، کارآمد و سریع خواهند داشت. در ادامه این متن می‌توانید بیشتر با سایر اشکال بسته‌بندی عسل و انواع دستگاه بسته‌بندی عسل آشنا شوید.

نقطه مشترک دستگاه بسته‌ بندی عسل

همان‌طور که گفتیم برای بسته‌بندی عسل با توجه‌ به کیفیت و ویژگی‌های نهایی مدنظر، دستگاه‌هایی با کیفیت‌های گوناگون و متنوع مورد استفاده واقع می‌شوند. با وجود تفاوت‌هایی که میان این دستگاه‌ها وجود دارد شما می‌توانید نقطه‌ شباهت‌های متنوعی را نیز مشاهده نمایید. از جمله این تشابه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • تجهیزات گرم‌کن

سایر مواد غذایی مانند عسل، مربا و نمونه‌های مشابه در دمای محیط، بافتی سفت و چسبنده خواهند داشت. این دو ویژگی باعث می‌شود تا پروسه انتقال آنها سخت و همراه با دورریز باشد. به‌منظور حذف این مشکلات انواع دستگاه بسته‌ بندی عسل و مواد غذایی مشابه دارای قطعات و تجهیزاتی برای گرم‌کردن و همچنین افزایش دمای محصول هستند. با این اقدام خاصیت روندگی مواد غذایی افزایش پیدا می‌کند و پروسه انتقال و بسته‌بندی آسان‌تر و با دورریز بسیار کمتری انجام خواهد گرفت.

  • مقاومت گرمایی

برای ساخت بدنه دستگاه بسته‌ بندی عسل باتوجه‌به نکته‌ای که پیش‌تر به آن اشاره کردیم از موادی استفاده می‌شود که در برابر گرمای مستمر مقاومت خوبی از خود نشان دهند و با مشکلاتی از جمله تغییر شکل و.. مواجه نشود.

  • واکنش‌ناپذیری

نکته بسیار مهم در بسته‌بندی عسل و سایر مواد غذایی، حذف سایر عواملی است که روی رنگ، مزه و بوی محصولات تأثیر می‌گذارند. بدین منظور در اولین و اساسی‌ترین گام از موادی برای ساخت دستگاه‌های بسته‌بندی استفاده می‌شود که کمترین واکنش‌پذیری ممکن را داشته باشند. در دستگاه بسته‌بندی عسل از استیل برای ساخت بدنه دستگاه و قطعات در تماس با عسل کمک گرفته می‌شود. استیل علاوه بر واکنش‌ناپذیری خود می‌تواند مقاومت گرمایی خوبی از خود نشان دهد و برای مدت‌زمان نسبتاً طولانی کیفیت و قابلیت‌های خود را حفظ نماید.

انواع دستگاه بسته‌ بندی عسل

دستگاه‌های بسته‌بندی عسل متناسب با معیارهایی نظیر نوع ظرف یا پوشش عسل، حجم هر بسته، حجم کلی عسل و مواردی ازاین‌دست طراحی و تقسیم‌بندی می‌شوند. به‌طورکلی در خصوص بسته‌بندی عسل شما به سه نوع دستگاه زیر طرف خواهید بود:

  • دستگاه شاسه‌ای

این نمونه از دستگاه‌ها برای بسته‌بندی محصولات و مواد غذایی در پک‌های تک‌نفره و مسافرتی مناسب هستند. سس‌های تک‌نفره، نسکافه و قهوه‌های فوری و… از جمله نمونه بسته‌بندی‌های شاسه‌ای هستند. عسل نیز از نمونه مواد غذایی است که به شکل شاسه‌ای و تک‌نفره بسته‌بندی می‌شود. خود دستگاه‌های شاسه‌ای برای انواع مواد پودری مانند نسکافه ، گرانولی و مایع طراحی خواهد شد. نوع دوخت بسته‌بندی نهایی نیز می‌تواند باتوجه‌به دستگاه متفاوت باشد. انواع دوخت‌های دوطرفه، سه‌ طرفه، مدادی و بالشی از جمله دوخت‌های رایج در دستگاه بسته‌بندی عسل شاسه‌ای هستند.

  • دستگاه سیل یا پرکن

این نمونه از دستگاه بسته‌ بندی عسل برای پرکردن انواع ظروف استفاده می‌شود. دستگاه سیل یا پرکن در دو نمونه اتومات و نیمه اتومات طراحی خواهند شد. نمونه اتومات به کمک نوار نقاله ظروف را به سمت محفظه تخلیه عسل برای پرشدن هدایت خواهند کرد. در نمونه‌های نیمه اتومات این فرایند توسط نیروی کار انجام خواهد گرفت. انواع ظروف شیشه‌ای و پلاستیکی در ابعاد مختلف توسط این مدل از دستگاه بسته‌ بندی عسل پر می‌شوند.

گفتنی است که می‌توان این دستگاه‌ها را به کمک طراحی قالب و اضافه‌کردن آیتم‌هایی مانند ظرف گذار، پرکن، فویل گذار، تاریخ‌زن، سیستم تزریق گاز و موارد مشابه متناسب با نیاز مجموعه شخصی‌سازی نمود. هرچه از آیتم‌های بیشتری برای تجهیز دستگاه بسته‌بندی عسل استفاده شود، کیفیت نهایی محصول به دلیل اتومات بودن پروسه بیشتر خواهد بود.

جمع‌بندی

کیفیت قطعات دستگاه، تنظیم دقیق قابلیت‌ها، سرویس منظم و هماهنگی آیتم‌ها با نیاز از معیارهای مهمی هستند که بایستی در فرایند انتخاب و خرید دستگاه بسته‌ بندی عسل به آنها توجه شود. لازم به ذکر است که این دستگاه‌ها به نظافت و سرویس منظم و تخصصی نیز نیاز خواهند داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه