دستگاه پرکن پودری برای پرکردن مواد پودری با حساسیت بالا

دستگاه پرکن پودری برای پرکردن مواد پودری با حساسیت بالا باید با شناخت مواد پودری با حساسیت بالا بررسی شود. دستگاه پر کن پودری حساسیت بالا شامل دستگاه های ...

دستگاه پرکن پودری برای پرکردن مواد پودری با حساسیت بالا معرفی می کنید؟ پیش از پاسخ به این سوال باید ابتدا در مورد مواد پودری حساسیت بالا بیشتر بدانید. پس از آن می توانید برای این سوال پاسخ مناسبی دریافت نمایید. مواد پودری با حساسیت بالا، به موادی گفته می شود که در صورت تماس با پوست، مو، چشم یا تنفس، علائم حساسیتی از جمله آلرژی، سردرد، تنگی نفس و … ایجاد می کنند. بنابراین بسته بندی مواد پودری با حساسیت بالا باید با دقت بیشتری انجام پذیرد.

در زیر به برخی از مواد پودری با حساسیت بالا که ممکن است برای برخی افراد مشکل ساز باشند، اشاره می شود:

دستگاه پرکن پودری برای پرکردن مواد پودری با حساسیت بالا

مواد پودری با حساسیت بالا

آرد گندم : شاید برای شما تعجب آور باشد اما آرد گندم حاوی گلوتن است که برای برخی افراد می تواند باعث حساسیت غذایی یا بیماری سلیاک غذایی شود.

آرد جو : آرد جو حاوی گلوتن نیست اما در برخی افراد، در کنار بعضی مواد دیگر، آلرژی ایجاد کرده است.

پودر شیرین کننده : بعضی از پودرهای شیرین کننده ممکن است شامل مواد مانند سوربیتول یا زیتیتول باشند که برای برخی افراد می تواند باعث عوارضی مانند اسهال، گازهای روده ای و نفخ شوند.

بکینگ پودر :  برخی محصولات پودری مانند پودر بکینگ حاوی سدیم بیکربنات و پودر خمیر ترتار هستند که در برخی افراد ممکن است باعث عوارضی مانند سرفه، تنگی نفس و راش پوستی شوند.

پودر سیب زمینی : حاوی پروتئین های حساسیت زا برای بعضی افراد می باشد.

در این میان یک نکته بهداشتی نیز یادآور شویم، برای افرادی که دارای حساسیت های غذایی هستند، بهتر است قبل از مصرف هر نوع ماده پودری، با پزشک خود مشورت کنند تا از ایمنی مصرف آن برای خود اطمینان حاصل کنند.

 آیا دستگاه پرکن پودری برای پرکردن مواد پودری با حساسیت بالا مناسب است یا خیر؟

برای پرکردن مواد پودری چه حساسیت زا و چه غیر حساسیت زا انواع ماشین آلات بسته بندی پودری وجود دارد. از آنجایی که این دستگاه ها تمام اتوماتیک هستند و تنها به یک اپراتور برای سرکشی و دکمه شروع و پایان کار نیاز است، با رعایت چند نکته بهداشتی امکان وجود حساسیت برای اپراتور به صفر می رسد.

به عنوان مثال، لباس کار ضد حساسیت و استفاده از ماسک می تواند به اپراتور برای جلوگیری از حساسیت شدن کمک کند. دستگاه های بسته بندی پودری که در ادامه معرفی خواهیم کرد به صورت تمام اتوماتیک هستند. اپراتور دستگاه را در هر بار استفاده چک می کند، سپس دستگاه را روشن کرده و تنها نظارت بر درستی کار دارد. پس از اتمام محصول و اتمام کار دستگاه دکمه خاموش آن را می فشارد و تمام.

لازم به ذکر است که دستگاه پر کن پودری ساخت البرز ماشین کرج نه تنها برای مواد پودری با حساسیت بالا مناسب است بلکه برای مواد پودری با دانسیته بالا و پایین نیز مناسب است. چنانچه در میان راه، مشکلی برای دستگاه پیش بیاید، کلید امرجنسی Emergency به کمک اپراتور خواهد آمد. دستگاه ها دارای عیب یاب خودکار هستند و با داشتن سیستم کنترل PLC، هوشمند می باشند و قابل کنترل می باشند.

دستگاه پرکن پودری  مواد پودری با حساسیت بالا

 

انواع دستگاه پرکن پودری برای مواد پودری با حساسیت بالا

دستگاه پرکن پودری سلفونی بالشتی

این دستگاه مواد پودری با حساسیت بالا را به صورت بالشتی بسته بندی می کند. وزن این بسته ها از 10 گرم تا 1100 گرم میباشد و سرعت آن قابل تنظیم است. این سرعت نسبت به وزن بسته ها تغییر می کند. به این مفهوم که هر چقدر وزن بسته ها بالا برود، سرعت دستگاه کاهش می یابد.

سیستم این دستگاه ها ماردون می باشد و دارای یک مخزن هستند که معمولاً یک همزن پودری نیز دارند. رول سلفون صدفی را در پشت دستگاه قرار می دهند و پس از شروع به کار دستگاه، رول به صورت بسته در می آید، محصول داخل بسته سر ریز می شود و سپس با کمک فک های حرارتی درب بسته، دوخت می خورد.

 

دستگاه بسته بندی پاکت ساز پودری

این دستگاه جدیدترین دستگاه بسته بندی پودری در ایران به شمار می آید. سابقاً نیز این کار انجام می شد اما با دستگاه های ساخت خارج از کشور. دستگاه بسته بندی پودری دوی پک در ایران توسط البرز ماشین کرج برای اولین بار طراحی و تولید شد و از سال 1401 به بازار عرضه گردید.

این دستگاه دارای دو گریپر است که پاکت های ایستاده را می گیرند، پودرهای حساسیت زا داخل آن ریخته می شود و سپس درب پاکت ها دوخت می خورد. انواع پودر حساسیت زا یا پودرهای خوراکی در این پاکت ها بسته بندی می شوند.

دستگاه بسته بندی مواد پودری با حساسیت بالا - مواد پودری با حساسیت بالا

دستگاه پرکن پودری با قوطی

دستگاه قوطی پر کن پودری نیز با سیستم اتوماتیک با نازل های مختلف برای دهانه های متنوع از انواع قوطی ها کار می کند. در زمان سفارش این دستگاه باید اندازه دهانه قوطی یا شیشه ها را مشخص کنید.

آیا دستگاه پرکن پودری برای پرکردن مواد پودری با حساسیت بالا مناسب است2

دستگاه های پر کن پودری تکنفره

برای برخی پودرهای غذایی یا دارویی با حساسیت بالا، لازم است تا بسته بندی های تکنفره تولید شود. بنابراین استفاده از دستگاه های ساشه (بسته بندی کوچک تکنفره) توصیه می گردد. این دستگاه ها خود انواع بسته بندی های تکنفره را تولید می کنند.

بطور مثال، ساشه های تکنفره مدادی، سه طرف دوخت، چهار طرف دوخت، هرمی از انواع بسته بندی های کوچک مورد نظر این بخش می باشند. برای تولید هر کدام از این نوع ساشه ها، یک دستگاه جداگانه موجود است. اما اگر شرکتی بخواهد تمامی این موارد را بسته بندی کنید باید بطور مثال 4 الی 5 دستگاه تهیه کند.

با توجه به این مشکل، البرز ماشین کرج اقدام به ساخت دو دستگاه جدیدتر نمود که ساخت هر دوی آنها در ایران برای اولین بار انجام شده است. دستگاه ساشه سه کاره و دستگاه ساشه پنج کاره. این دو دستگاه امکان بسته بندی هر سه شکل، سه طرف دوخت، مدادی و هرمی را فراهم آورده اند.

این کار تنها با تغییر یک دکمه روی دستگاه انجام می شود. دستگاه ساشه پنج کاره یک مزیت نسبت به سه کاره دارد و آن این است که امکان این بسته بندی ها را برای مایعات نیز فراهم آورده است.

حال که با مواد پودری حساسیت زا آشنا شدید، می توانید برای تست محصول خود با دستگاه های بسته بندی به شرکت البرز ماشین کرج مراجعه کنید و پس از هماهنگی دستگاه ها را تست کنید و با اطمینان کامل خرید نمایید. جهت اطلاعات بیشتر با شرکت البرز ماشین کرج تماس حاصل فرمایید و یا به فروشگاه آنلاین این شرکت با نام بامک مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه