شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
شرکت دانش بنیان
شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
دانش بنیان

دستگاه خشک کن میوه گازی بهتر است یا برقی ؟

دستگاه خشک کن میوه گازی بهتر است یا برقی ؟ تامین حرارت غیر مستقیمی که به صورت سیرکوله در دستگاه خشک کن میوه میچرخد با گاز مناسب تر است یا با برق

دستگاه خشک کن میوه گازی بهتر است یا برقی ؟  fruit dryer machine در زمانی که انواع دستگاه های خشک کن میوه و سبزی و گوشت و دیگر محصولات را به مشتریان معرفی میکنیم، اعلام میکنیم که منبع حرارتی متفاوتی دارند. منابع آنها برق، گاز یا گازوئیل میباشد. دستگاه های خشک کنی که در اینجا در مورد آنها صحبت میکنیم کارگاهی و کارخانه ای و به طور کلی صنعتی میباشد. بنابراین باید نگاهی صنعتی در مورد آنها و هزینه های دستگاه ها داشته باشید. در مرحله اول بطور کامل با منابع تامین حرارت دستگاه های خشک کن آشنا شوید.

دستگاه خشک کن میوه گازی بهتر است یا برقی

منابع تامین حرارت دستگاه خشک کن چیست ؟

خشک‌کن میوه یک دستگاه است که با استفاده از حرارت غیر مستقیم تولیدی منبع حرارتی متفاوت، رطوبت موجود در میوه‌ها را تبخیر می‌کند و میوه‌ها را خشک می‌کند. این منابع حرارتی شامل برق ، گاز و گازوئیل میباشد.منابع حرارتی برقی با المنت حرارتی تامین میشود. این المنت ها 220 ولت است اما چنانچه بخواهید دستگاه ها به صورت سه فاز هم ساخته میشوند. تک فاز و سه فاز انجام میشود.

جریان متناوب AC که غیر صنعتی به شمار می آید و با عنوان برق شهری نیز میشناسید. منازل و کارگاه های خانگی برق خود را از این حالت تامین میکنند. بنابراین چنانچه محل استفاده از دستگاه دارای برق شهری است حتما باید اعلام کنید. برق سه فاز جریان برق صنعتی 380 ولت است. برق سه فاز توسط ژنراتورهای سه فاز تولید میشود. محل کارخانه ها معمولاً دارای برق سه فاز صنعتی هستند که پیش از سفارش دستگاه ها حتما باید این مورد را مطرح کنید که برق سه فاز صنعتی دارید یا تکفاز شهری .

منبع حرارتی گازی

مشعل های گازی از انواع منابعی هستند که گاز دستگاه ها و ماشین آلات مختلف را تامین میکنند. مشعل ها را به نام تورچ نیز میشناسند. این دستگاه مقدار مشخصی از هوا را با سوختی مانند گاز یا گازوئیل ترکیب میکند و انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل میکند. این انرژی به محیط اطراف انتقال داده میشود.

عملکرد اصلی مشعل ایجاد گرمایش است. مشعل های گازی با شیر برقی کنترل میشوند. هوایی که برای سوختن آن نیاز است با یک دمنده تامین میگردد. بطور معمول تامین گاز این مشعل ها در ایران کم هزینه تر و کم خرج تر از برق میباشد. چنانچه بخواهید میتوانید پیش از ساخت و سفارش دستگاه اعلام کنید که میخواید این دستگاه به طور گازی ساخته شود. مشعل ها در دستگاه های خشک کن در جایگاهی قرار میگیرند که نام آنها جهنمی هست.

خشک کن میوه گازی - خشک کن میوه برقی

پاسخ به سوال دستگاه خشک کن میوه گازی بهتر است یا برقی ؟

هر دو نوع دستگاه خشک کن میوه گازی و برقی، مزایای خود را دارند. در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنم:

1- دستگاه خشک کن میوه گازی: در این نوع دستگاه، میوه‌ها با استفاده از حرارت غیر مستقیم تولید شده توسط مشعل گازی خشک می‌شوند. یکی از مزایای این دستگاه، سرعت بالای خشک کردن است. همچنین، دستگاه خشک کن میوه گازی قابلیت خشک کردن میوه‌هایی با رطوبت بالا را دارد.

2- دستگاه خشک کن میوه برقی: در این نوع دستگاه، حرارت با المنت های برقی تامین میشود. یکی از مزایای این دستگاه، سادگی استفاده و قابلیت تنظیم دما و زمان خشک کردن است.

دستگاه های خشک کن البرز ماشین کرج طوری طراحی میشوند که در صورت داشتن هر منبع حرارتی امکان استفاده از آن و مزایای آن به راحتی فراهم شود.

به طور کلی، بهتر است انتخاب بین دستگاه خشک کن میوه گازی و برقی، بر اساس نیاز شما صورت گیرد. اگر نیاز به خشک کردن میوه‌های با رطوبت بالا دارید و سرعت خشک کردن بالا دارید، دستگاه خشک کن میوه گازی بهتر است. اگر هزینه های انرژی برای شما مهم است، تامین گاز در ایران با هزینه های کمتری صورت میگیرد. چنانچه در محل جغرافیایی هستید که تامین برق برای شما راحت تر است، بهتر است دستگاهی برقی سفارش دهید.

آیا دستگاه خشک کن میوه گازی برای خشک کردن میوه‌هایی با رطوبت کم هم مناسب است؟

بله، دستگاه خشک کن میوه گازی برای خشک کردن میوه‌های با رطوبت کم هم مناسب است. اگرچه دستگاه‌های خشک کن میوه گازی برای خشک کردن میوه‌های با رطوبت بالا بهترین عملکرد را از خود نشان می‌دهند، اما با استفاده از این دستگاه نیز می‌توان میوه‌های با رطوبت کم را خشک کرد.

بهتر است قبل از استفاده از دستگاه خشک کن، میوه‌هایی با رطوبت کمتر را انتخاب کنید تا فرآیند خشک کردن بهتر و در کمترین زمان ممکن انجام شود. همچنین، برای به دست آوردن نتایج بهتر، می‌توانید دمای دستگاه خشک کن را کمی پایین‌تر از دمای استاندارد تنظیم کنید تا میوه‌های شما از نظر طعم و ماندگاری بهتر باشند. در کل، دستگاه خشک کن میوه گازی می‌تواند برای خشک کردن  هر دو مورد میوه‌های با رطوبت کم و نیز با رطوبت بالا  مناسب است. دمای دستگاه خشک کن با توجه به نوع میوه و رطوبت آن تنظیم میشود.

دستگاه خشک کن میوه

آیا دستگاه خشک کن میوه گازی برای خشک کردن سبزیجات نیز مناسب است؟

در صورتیکه سبزیجات شما از لحاظ حجم کاری به اندازه بالای 500 کیلوگرم در هر بار استفاده یا در روز باشد، دستگاه خشک کن میوه کابینی برای خشک کردن سبزیجات مناسب نیست، چرا که سبزیجات حاوی رطوبت زیاد با لطافت بیشتری هستند، نیاز به خشک کردن با دما و زمان کمتر دارند تا کیفیت و ماندگاری آن‌ها حفظ شود. بنابراین، استفاده از دستگاه خشک کن میوه گازی برای خشک کردن سبزیجات، ممکن است باعث از بین رفتن ترکیبات مغذی موجود در سبزیجات شود و ماندگاری آن‌ها را کاهش دهد.

برای خشک کردن سبزیجات، بهتر است از دستگاه خشک کن سبزیجات به نام خشک کن نواری استفاده کنید. این دستگاه‌ها با دمای پایین‌تر و برای مدت زمان بیشتری سبزیجات را خشک می‌کنند و به ماندگاری و کیفیت آن‌ها کمک می‌کنند.

برای دریافت مشخصات فنی هر کدام از این دستگاه های خشک کن چطور تماس بگیریم؟

شما میتوانید با مراجعه مجازی به فروشگاه اینترنتی بامک به طور مستقیم از کارخانه خرید نمایید، مشخصات فنی دریافت کنید و از قیمت ها مطلع شوید. در غیر اینصورت بسیار خرسند خواهیم شد اگر مراجعه حضوری به شرکت داشته باشید و از دستگاه ها و نمایشگاه همیشگی البرز ماشین کرج دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه

همین الان شمارتو وارد کن تا با شما تماس بگیریم

مشاوره البرز ماشین کرج