شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
شرکت دانش بنیان
شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
دانش بنیان

چطور محصولاتی مانند خاک بستر گربه را بسته بندی کنیم ؟

چطور محصولاتی مانند خاک بستر گربه را بسته بندی کنیم

چطور محصولاتی مانند خاک بستر گربه را بسته بندی کنیم ؟ برای اینکار ابتدا لازم است با ماهیت این محصول به طور کامل آشنا شویم تا بعد ببنیم برای بسته بندی چه کارهایی می شود انجام داد. زمانی که پت یا گربه ای را داخل منزل یا آپارتمان خود نگهداری میکنید، باید او را به خوبی بشناسید و به نیازهای گربه هم توجه کنید.

یکی از نیازهای گربه ها، وجود خاک است. گربه ها حیواناتی هستند که به تمیزی خود خیلی اهمیت می دهند. برای دفع فضولات خود، درون خاک را گودالی حفر میکنند، کار خود را انجام می دهند و سپس روی گودال را می پوشانند و این طبیعت و غریزه آنها است. بنابراین برای راحتی آنها باید خاک بستر گربه داخل منزل داشته باشید. اما این خاک با خاک بیرون و باغ و باغچه فرق می کند.

خاک بستر گربه که خاک خاصی هم است باید داخل ظرفی با نام باکس خاک ریخته شود تا گربه بتواند از آن استفاده کند. اما پیش از آن تولیدکننده این خاک باید آن را بسته بندی کند و به دست مصرف کننده برساند. برای بسته بندی آن باید از دستگاه های بسته بندی استفاده کرد، چرا که ممکن است خاک ایجاد حساسیت برای پوست نماید.

خاک بستر گربه چیست؟ 

محصول خاک بستر گربه برای دفع فضولات گربه در آپارتمان مورد استفاده قرار میگیرد. انواع خاک بستر گربه وجود دارد. چند مورد از ویژگی های این محصول، توده ای یا غیر توده ای بودن آن است. اینکه چه بویی از آن متصاعد می شود نیز مهم است.

خاک هایی با دانسیته بالا امکان جذب رطوبت و دفع بوی بد را دارند. خاک های معطری برای این منظور تولید می شوند. بهداشت خاک بستر گربه بسیار مهم است. چرا که وجود گرد و غبار داخل این خاک ممکن است باعث بیماری های تنفسی در حیوان شود.

خاک بستر گربه چیست؟

دستگاه میکسر خاک بستر گربه

انواع خاک بستر گربه با ترکیبات مختلف تولید می شود. بطور مثال خاک بستر گربه غیر توده شونده شامل ترکیباتی نظیر تکه ها و پودر روزنامه های بازیافتی و خاک اره ، گاهی خاک رس میباشد. برای ترکیب این پودرها می توانید از دستگاه میکسر پودری که در دو نوع گردان و ثابت تولید می شوند استفاده کنید. خاک توده شونده و خاک کریستال از جمله دیگر خاک های بستر گربه ها هستند.

دستگاه میکسر خاک بستر گربه

دستگاه بالابر خاک گربه برای چه کاری لازم است؟

انواع بالابرها برای حمل و نقل خاک گربه به مخازن دستگاه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. زمانی که خاک بستر گربه به صورت پودری باشد، از بالابر اوگر حلزونی که برای مواد پودری است، استفاده می کنند. این دستگاه سیستم ماردون دارد. محصولات پودری در مخزن این دستگاه که دارای یک همزن اتوماتیک نیز است با سیستم ماردون و پیچشی آن به سمت بالا حرکت می کند.

جنس این دستگاه استنلس استیل می باشد. چنانچه خاک بستر گربه به صورت دانه ای گرانول باشد برای حمل آن از دستگاه بالابر Z و یا بالابر کاسه ای و یا بالابر مدولار استفاده می کنند. پس از آنکه محصول به مخازن دستگاه ها رسید، باید بسته بندی شوند.

دستگاه بالابر خاک گربه

دستگاه بسته بندی خاک بستر گربه

انواع دستگاه های بسته بندی پودری و گرانول برای بسته بندی خاک بستر گربه استفاده می شود. این دستگاه ها هر کدام نوع خاصی از بسته ها را تولید میکنند . دستگاه های توزین دار شامل ماشین آلات بسته بندی تک توزین، دو توزین، چهار توزین و شش توزین هستند. دستگاه بسته بندی پاکت ایستاده به نام دستگاه دوی پک می باشند.

دستگاه های قوطی پرکن نیز برای اینکار قابل استفاده هستند. هر کدام از این دستگاه نوعی از بسته بندی ها را با وزن های خاص تولید می کنند.

دستگاه بسته بندی خاک گربه

بسته بندی بالشتی خاک بستر گربه با چه دستگاهی تولید می شود؟

دستگاه های توزین دار برای محصولات گرانول و دستگاه های بسته بندی پودری سلفونی مکانیک و پنوماتیک برای بسته بندی محصولات پودری به شکل بالشتی مورد استفاده قرار میگیرد. روی این دستگاه ها می توان سیستم تاریخ زن نیز نصب کرد. چنانچه همان بسته را به فرم پاکتی بخواهید، یک سیستم فرم پاکت زن هم می توان روی این دستگاه ها نصب کرد.

سرعت تولید بسته بندی بالشتی در این دستگاه ها بین 20 تا 30 بسته می باشد. در ضمن وزن بسته ها نیز بین 20 گرم تا 2000 گرم می باشد. در سیستم های بسته بندی پودری سلفونی نیز از سیستم ماردون استفاده می شود و وزن بسته ها بین 10 تا 1100 گرم می باشند.

بسته بندی پاکت های ایستاده با کدام دستگاه قابل تولید هستند؟

برای تولید پاکت های ایستاده باید از دستگاه دوی پک استفاده کنید. این دستگاه در ایران برای اولین بار توسط البرز ماشین کرج تولید شده است. پیش از سفارش دستگاه حتما باید مشخص کنید، محصول شما پودری است یا گرانول. چرا که این دستگاه قابلیت سفارش برای گرانول، پودر و مایعات را دارد.

چطور محصولاتی مانند خاک بستر گربه را بسته بندی کنیم ؟- دستگاه بسته بندی خاک گربه دوی پک

آیا خاک بستر گربه را می توان با قوطی پرکن هم پر کرد؟

بله – دستگاه های قوطی پرکن گرانول و قوطی پرکن پودری نیز برای پرکردن خاک بستر گربه پودری و گرانول مورد استفاده قرار میگیرند. امکان پرکردن این محصولات در قوطی هایی با اندازه های مختلف و متفاوت وجود دارد. این کار با تغییر اندازه نازل انجام می شود. اندازه نازل متناسب با اندازه دهانه قوطی ها سفارش داده می شوند. مقدار محصولی که داخل قوطی ها ریخته می شود نیز قابل تعیین هستند.

آیا دستگاهی که بتوان محصولات اینچنینی را در خانه به صورت فله ای پر کرد وجود دارد؟

بله دستگاه بسته بندی یا کیسه پر کن تک توزین هم به لحاظ ابعاد و هم به لحاظ مصرف برق امکان استفاده در منازل را دارد. البته باید توجه کنید آپارتمان هایی که طبقه های زیاد دارند و عبور صدا در آنها خیلی زیاد است مسلما برای اینکار مناسب نیستند.

چطور محصولاتی مانند خاک بستر گربه را بسته بندی کنیم که بتوانیم به صورت فله ای آن را ارسال کنیم ؟

چطور محصولاتی مانند خاک بستر گربه را بسته بندی کنیم که بتوانیم به صورت فله ای آن را ارسال کنیم ؟

دستگاه های کیسه پرکن تک توزین و دو توزین آنالوگ و دیجیتال کیسه های 2 کیلوگرم تا 2000 کیلوگرم را پر می کنند. چنانچه با وزن های بیشتر بخواهید باید آن را سفارش دهید. در اینجا سعی کردیم کلیاتی از دستگاه هایی که امکان بسته بندی چنین محصولاتی را دارند، ارائه دهیم. خاک گربه از همان مواد دانسیته بالایی است که در مقاله های پیشین معرفی کردیم. اگر شما نیز محصولی دارید که می خواهید بسته بندی کنید و نمی دانید با این دستگاه ها قابل بسته بندی هستند یا خیر، حتما با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه

همین الان شمارتو وارد کن تا با شما تماس بگیریم

مشاوره البرز ماشین کرج