شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
شرکت دانش بنیان
شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
دانش بنیان

بالابر مرغداری چیست ؟

بالابر مرغداری چیست ؟

بالابر مرغداری چیست ؟ یک دستگاه است که در صنعت غذایی پرورش مرغ و طیور و تولید محصولات جانبی آنها استفاده می شود. این دستگاه برای جابجایی دان مرغ ها به منظور تغذیه و جمع آوری مواد اولیه تهیه دان مرغ و یا ارسال به دستگاه بسته بندی دان مرغ استفاده می شود. بالابر مرغداری معمولاً شامل سیستم های متحرکی است که با استفاده از موتورها، سیستم ماردونی مارپیچی و ورودی و خروجی و یک مخزن با همزن، محصولات را حرکت می دهند.

بالابر مرغداری چیست ؟

موارد مهم در بالابر مرغداری چیست؟

بالابر تغذیه : این نوع بالابر برای جابجایی دان مرغ ها به منظور تغذیه و تامین غذا در مکان های مختلف مرغداری استفاده می شود. کارکرد آن خودکار است و غذا و دان را به طور اتوماتیک به محل تغذیه مرغ ها می رساند.

بالابر آب نیز برای تامین آب آشامیدنی استفاده می شود.

بالابر تخم مرغ : این نوع بالابر برای جمع آوری تخم مرغ های تولیدی توسط مرغ ها استفاده می شود.

اما آنچه ما در اینجا مد نظر داریم بالابرهای اوگر حلزونی هستند که در خط تولید غذا و دان مرغ مورد استفاده قرار میگیرند. پیش از استفاده از بالابر دان مرغ با عنوان بالابر مرغداری، می توانید با آسیاب میکسر بالابر مرغداری آشنا شوید.

دان مرغ در پاکت های ایستاده بسته بندی

آسیاب میکسر بالابر مرغداری چیست؟

انواع آسیاب میکسر بالابر مرغداری، در دو مدل دامداری و عطاری مورد استفاده قرار میگیرد. ظرفیت های این آسیاب ها از 20 کیلو و 200 کیلوگرم تا تناژ بطور مثال تا 5 تن در ساعت می باشند. این آسیاب برای محصولاتی مانند گندم، ذرت، جو و سویا می باشد. تمامی این محصولات پیش و پس از آسیاب قابل بسته بندی با انواع دستگاه های بسته بندی می باشند.

این محصولات برای پرورش مرغ و دام و طیور مورد استفاده قرار میگیرند. آسیاب عطاری برای انواع دارچین، زنجبیل و بطور کل موادی که در عطاری ها مورد استفاده هستند، کاربرد دارد. جنس ورق مورد استفاده در انواع آسیاب از انواع فولاد ضخیم می باشد. محصولات و دستگاه های ساخت البرز ماشین کرج از رنگ کوره می باشد. موتورهای استفاده شده با درخواست مشتریان قابل انتخاب می باشد.

آسیاب میکسر بالابر مرغداری چیست؟

میکسر دان مرغ

میکسرهای ساخت البرز ماشین کرج در دو نوع ثابت و گردان می باشد. میکسر ثابت با لیتر 400، 600 ، 200 و 1200 تولید می شود. میکسر گردان، 400 و 200 لیتری می باشد. در میکسرهای گران علاوه بر هم زن داخل، مخزن دستگاه نیز شروع به گردش می کند تا ترکیب درست و به اندازه کافی انجام شود.

عملیات میکس هم می تواند پیش از آسیاب و هم پس از آسیاب انجام شود. در ترکیب خوراک دام و طیور، مواد اولیه پس از آنکه در آسیاب به شکل پودر در آمدند، وارد میکسر می شوند و پس از میکس کامل این مواد وارد بخش ماردونی بالابر می شوند. طول لوله این بالابر به ظرفیت آسیاب و بالابر بستگی دارد.

چنانچه آسیاب میکسر بالابر مرغداری یک ست باشد. پس از آسیاب از طریق ماردون وارد میکسر می  شوند. در این مرحله کنسانتره های خوراکی، کلسیم و دیگر مواد پروتئینی با پودر آسیاب شده میکس می شوند. در این مرحله خوراک مرغ و یا طیور آماده می شوند.

میکسر دان مرغ - آسیاب دان مرغ

آسیاب مرغداری

این آسیاب از خانواده آسیاب های چکشی می باشد. بخش اصلی آن قسمت چکشی مانند و تیغه های ضربه زننده آن هستند که حرکت چرخشی دورانی آن سبب خردشدن محصولات می شوند. مواد خوراکی دام و طیور و مرغ ها باید آسیاب شوند، در غیر اینصورت مواد غذایی مرغ ها هدر می رود چون قابل هضم در دستگاه گوارش نیستند و تبدیل به خوراکی با کیفیت بسیار پایین می شوند.

برای اطمینان از کارکرد آسیاب ها و دیگر دستگاه های ساخت البرز ماشین کرج، می توانید محصولات خود را با هماهنگی قبلی به شرکت بیاورید تا تست کنید و مطمئن شوید.

دستگاه بسته بندی دان مرغ و بالابر مرغداری

بنابر شکل و ظاهر دان مرغ، نوع دستگاه بسته بندی و بالابر مرغداری مشخص میشود. دستگاه های توزین دار از دو توزین تا چهار توزین بسته های بالشتی را تولید می کنند. وزن این بسته ها از 20 گرم تا 2000 گرم می باشد.

سرعت بسته بندی دستگاه های توزین دار نیز از 20 تا 30 بسته در دقیقه به طور میانگین می باشد. چنانچه بخواهید بسته بندی های چهار طرف دوخت داشته باشید لوله یقه دستگاه متفاوت خواهد شد و مکانیزم آن نیز به شکل دیگری خواهد بود.

دستگاه بسته بندی دان مرغ و بالابر مرغداری

در صورتیکه بخواهید دان مرغ را در پاکت های ایستاده بسته بندی کنید، از دستگاه پاکت ساز ایستاده به نام دوی پک استفاده می شود. این دستگاه در ایران برای اولین بار توسط البرز ماشین کرج تولید شد. وزن بسته بندی ها همان 20 گرم تا 2 کیلوگرم است با این تفاوت که شکل بسته بندی ها به صورت پاکتی دوی پک می باشند.

برای این نوع از بسته بندی های دان مرغ که به صورت گرانول هستند باید از بالابرهای گرانول استفاده کنید. اما در صورتیکه بخواهید دان مرغ آسیاب و میکس شده عرضه کنید باید از دستگاه بسته بندی و بالابر مرغداری پودری استفاده کنید.

دان مرغ در پاکت های ایستاده بسته بندی

دستگاه کیسه پرکن دان مرغ و بالابر مرغداری

دستگاه های بسته بندی پودری دان مرغ نیز خود از چند دستگاه متفاوت تشکیل شده است. دستگاه بالابر مرغداری در این حالت بالابر پودری، اوگر حلزونی خواهد بود.

این بالابر محصولات پودری را پس از آسیاب مکیسر، به مخزن دستگاه های بسته بندی پودر دان مرغ می رساند. دستگاه دوی پک پودری، دستگاه بسته بندی پودری سلفونی و دستگاه قوطی پرکن بعلاوه دستگاه های کیسه پرکن تک توزین و دو توزین از جمله ماشین آلات بسته بندی پودری هستند که برای این کار استفاده می شود.

قیمت بالابر مرغداری

قیمت بالابر مرغداری

برای دریافت لیسمت قیمت بالابر مرغداری و انواع آسیاب و میکسر مرغداری و همچنین انواع دستگاه های بسته بندی پودر دان مرغ و دام و طیور به بامک مراجعه کنید که تنها فروشگاه اینترنتی معتبر و تحت نظر مستقیم البرز ماشین کرج می باشد. در غیر این صورت جهت رفع هر سوال، سفارش، دریافت قیمت ها می توانید با کارشناسان البرز ماشین کرج تماس بگیرید.

پیام به پیام رسان های داخلی و خارجی می توانید ویدئوی کارکرد دستگاه ها را نیز دریافت کنید و تمامی سوالات خود را بپرسید. البرز ماشین کرج یکی از بزرگترین سازنده ماشین آلات خطوط تولید نظیر خط تولید و بسته بندی محصولات دان مرغ و دام و طیور می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه

همین الان شمارتو وارد کن تا با شما تماس بگیریم

مشاوره البرز ماشین کرج