بهترین روش راه اندازی خط فرآوری و بسته بندی حبوبات + نکات کلیدی

راه اندازی خط بسته بندی حبوبات و فرآوری حبوبات + نکات کلیدی، راه اندازی خط بسته بندی حبوبات و راهکارهایی برای راه اندازی کسب و کار بدون هیچ مشکلی در این مقاله.

بهترین روش راه اندازی خط فرآوری و بسته بندی حبوبات یکی از سوالاتی است که ذهن هر تولید کننده را در این زمینه به خود مشغول میکند. راه اندازی کسب و کار امروزه به یکی از دغدغه های انسان ها تبدیل شده است. این مورد با توجه به مشکلات اقتصادی موجود در ایران با موانعی روبرو است و هر روز شاهد مشکلات فراوانی برای کسب و کارها هستیم. راه اندازی کسب و کار موفق میتواند به رشد جامعه و خانواده کمک کند و علاوه بر کسب در آمد به اشتغال آفرینی نیز در جامعه کمک میکند.

راه اندازی خط فرآوری حبوبات و بسته بندی حبوبات نیز یکی از روش های بسیار پر درآمد برای خانواده ها و کارخانه جات در ایران است. این محصول از تولید بسیار خوبی در ایران برخوردار است و در سبد خرید ایرانیان از فروش بسیار خوبی نیز برخوردار است. در صورتیکه بتوان حبوبات را با قیمت و در حجم مناسب تهیه کرد و بعد از فرآوری و بسته بندی به مرحله فروش رساند میتوان از سود بسیار خوبی برخوردار شد و همین امر میتواند سبب رشد اقتصاد شود.

برای بسته بندی حبوبات از کجا شروع کنم ؟

برای بسته بندی حبوبات میبایست ابتدا بودجه مورد نظر و حجم تولید را مشخص کنید. برای اینکه بتوانید عدد دقیقی را برای شروع پروسه تولید آغاز کنید میبایست میزان تولید، فضای مورد نیاز، دستگاههای مورد نیاز برای بسته بندی و فرآوری، قیمت محصولات فله خریداری شده، قیمت فروش و… را محاسبه کنید. با اشراف به این موضوع و اعداد میتوانید درباره راه اندازی کسب و کار بسته بندی حبوبات تصمیم گیری کنید. پیشنهاد تیم البرز ماشین کرج این است که در مرحله اول بازاریابی به عمل بیاورید.

بازاریابی یکی از مهمترین فاکتورهای تولید میباشد که متاسفانه دیده شده در خیلی از موارد تولید کنندگان بدون هیچگونه اشرافی به بازار فروش و قیمت نهایی محصول اقدام به راه اندازی کسب و کار خود میکنند. در اینگونه موارد شاهد این هستیم که گاها در فروش محصول تولیدی با مشکلاتی روبرو میشوند و همین امر میتواند پروسه تولید را با مشکلاتی روبرو کند. پس نکته اول برای شروع کار بازاریابی هدفمند و شناخت بازار فروش در نقاط مختلف است.

نکته مهم دیگر برای شروع بسته بندی حبوبات مشخص نمودن میزان تولید است. در صورتیکه میزان تولید شما از یک حدی کمتر باشد میتوانید برای دریافت مجوزهای تولید خانگی اقدام کنید که دریافت این مجوزها کار آسانی است و میتوانید در اسرع وقت آن ها را دریافت کنید. ولی در صورت بالا بودن میزان تولید حتما میبایست برای دریافت مجوز کارگاهی و کارخانه ای اقدام کنید که این امر میتواند زمان بر باشد و هزینه و زمان بیشتری را برای راه اندازی بر دوش تولید کننده بگذارد.

مرحله بعد از نظر تیم البرز ماشین کرج یافتن محصول میباشد. اینکه شما بدانید چه محصولی را با چه قیمتی و در چه زمانی تهیه کنید تا فروش بالایی را تجربه کنید بسیار مهم است. حبوبات شامل محصولات زیادی نظیر انواع نخود، لوبیا و… میشود که هر کدام میتوانند از بازار خوبی برخوردار باشند. این محصولات در صورت دارا بودن کیفیت لازم و انجام صحیح پروسه فرآوری میتوانند هر کدام از بازار خوبی برخوردار باشند و سود خوبی را نصیب تولید کننده کنند.

مرحله آخر تهیه دستگاههای مورد نیاز بسته به میزان تولید و وزن و شکل بسته بندی ها میباشد. پروسه فرآوری حبوبات دارای چندین مرحله است که هر کدام میتوانند تاثیر بسزایی در کیفیت محصول نهایی داشته باشند. در صورت داشتن محصول با کیفیت و بسته بندی شکیل و زیبا و بازاریابی خوب و پخش محصول در گستره بیشتر بازار میتوانید فروش بسیار خوبی را تجربه کنید. در ادامه به توضیحاتی درباره دستگاههای بسته بندی و فرآوری حبوبات برای بسته بندی حبوبات خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

بسته بندی حبوبات-البرز ماشین کرج

خط فرآوری و بسته بندی حبوبات

ابتدا اجازه دهید خیلی کوتاه راجع به فرآوری حبوبات توضیح دهیم. زمانیکه صحبت از فرآوری حبوبات میکنیم منظور دریافت محصول فله حبوبات، حذف خس و خاشاک و آلودگی احتمالی، پولیش کردن و براق کردن محصول و زدودن غبار و خاک و سپس بسته بندی آن است. این پروسه میتواند بوسیله 3 دستگاه با سرعت و دقت بالا انجام شود. دستگاههای مورد نیاز برای این خط تولید شامل دستگاه بوجاری، دستگاه پولیش حبوبات و دستگاه بسته بندی حبوبات از نوع توزین دار میشوند که در این بین از دستگاههای جانبی نظیر بالابر ها و نوار نقاله نیز برای انتقال محصول استفاده میشود.

در شروع پروسه از دستگاه بوجاری برای جدا کردن آلودگی ها استفاده میشود تا بتوان خس و خاشاک و سنگ ریزه احتمالی را از محصول جدا ساخت و سپس با استفاده از میز بازبینی اقدام به بازبینی محصول توسط اپراتور و با چشم میکنیم. مرحله بعدی پولیش کردن حبوبات و یا همان پاک کردن حبوبات توسط دستگاه پولیش حبوبات میباشد که میتواند آلودگی، غبار و خاک را از محصول بزداید و حبوبات را بصورت شفاف آماده بسته بندی کند.

در مرحله آخر با دستگاه بسته بندی روبرو هستیم که میتواند حبوبات آماده شده را بسته بندی کند. این نوع دستگاهها از نوع توزین دار هستند و میتوانند در انواع دستگاههای بسته بندی تک توزین تا دو توزین و چهار توزین و شش توزین طراحی و ساخته شوند. هر چه میزان توزین ها افزایش پیدا کند به همین منوال سرعت بسته بندی نیز افزایش پیدا میکند. در پروسه راه اندازی خط فرآوری و بسته بندی حبوبات باید دقت کنید تا با توجه به میزان تولید، دستگاه مورد نیاز را خریداری کنید.

راه اندازی خط فرآوری حبوبات میتواند به آسانی و بوسیله چند دستگاه انجام بگیرد. در صورت عدم رعایت نکات اشاره شده در بالا، همین پروسه آسان میتواند شما را با مشکلات فراوانی روبرو کند و پروسه تولید را با اختلال همراه کند. برای راه اندازی خط تولید و بسته بندی حبوبات حتما میبایست نکات ارائه شده در بالا را رعایت کنید تا بتوانید علاوه بر راه اندازی موفق کسب و کار، به سود خوبی نیز دسترسی پیدا کنید. خوشحال میشویم تا در صورت داشتن تجربه کافی در زمینه تولید حبوبات، نظرات و تجربیات خود را با ما در پایین همین مطلب در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه