مزه دار کردن و بو دادن تخمه جابانی چطور انجام می شود ؟

مزه دار کردن و بو دادن تخمه جابانی چطور انجام می شود ؟ این کار با دستگاه تفت تخمه ژاپنی و دستگاه طعم زن تخمه ژاپنی یا تخمه جابانی انجام می شود. دستگاه ها

مزه دار کردن و بو دادن تخمه جابانی چطور انجام می شود ؟ Jabani seeds افرادی که منبعی از این محصولات دارند اقدام به عرضه این محصولات با طعم های مختلف می کنند. در این راستا با دستگاه های مختلفی آشنا می شوند. دستگاه هایی که برای مزه دارکردن و بو دادن تخمه جابانی لازم است را در این مقاله معرفی خواهیم کرد تا سوالات شما را در این مورد برطرف کنیم.

در زمانی که می خواهید کاری راه اندازی کنید حتما باید با محصول خود به طور کامل آشنا شوید و اگر شما با فرآوری تخمه جابانی (تخمه ژاپنی) تازه آشنا شدید اول این محصول را به خوبی بشناسید و سپس با نحوه فرآوری آن بطور کامل آشنا شوید.

مزه دار کردن و بو دادن تخمه جابانی چطور انجام می شود

معرفی تخمه جابانی (تخمه ژاپنی)

تخمه جابانی که به لفظ اشتباه به تخمه ژاپنی معروف شده است، از انوع خوراکی هایی است که در میان وعده ها مصرف می شوند. نوعی هندوانه وجود دارد به نام هندوانه آجیلی در شهر جابان دماوند رشد می کند. تخمه این هندوانه پس از فرآوری به تخمه ژاپنی معروف شده و به فروش می رسد.

نام اصلی آن از شهری در دماوند به نام جابن یا جابون گرفته شده و تخمه جابونی نام دارد. این تخمه دارای چربی غیر اشباع و مفید است و برای بافت های بدن و سلول ها بسیار مفید است. در کمخونی ، بی اشتهایی پوکی استخوان و … نیز کمک کننده است.

روش تهیه تخمه ژاپنی (تخمه جابانی)

برش هندوانه و جداکردن تخمه های آن کاری وقت گیر و دشوار است. بنابراین اهالی تهیه این تخمه ها از یک روش دیگر استفاده می کنند. برای اینکار یک حفره داخل هندوانه ها ایجاد می کنند. پس از گذشت چند روز و ایجاد حالت گندیدگی در هندوانه، جداسازی تخمه ها کاری راحت تر خواهد بود.

خود هندوانه مناسب خوراک انسان نیست و برای دام استفاده می شود. کود صنعتی نیز جای دیگری برای استفاده این محصولات است. پس از جداسازی تخمه ها، آنها را باید فرآوری کنید. فرآوری شامل تفت و طعم دهی و در نهایت بسته بندی می باشد.

بو دادن تخمه جابانی - بودادن تخمه ژاپنی

آیا می دانید مزه دار کردن و بو دادن تخمه جابانی چطور انجام می شود ؟

اینکار با روند فرآوری این تخمه ها پیش می رود. در ابتدا این تخمه ها باید بطور کامل از گوشت هندوانه و اجزایی که به آنها چسبیده اند جدا شوند. بنابراین در ابتدا این محصولات را تمیز کنید و شستشو بدید . در مرحله مهم تر که اولین مرحله فرآوری به حساب می آید باید آنها را تفت بدهید. به اصطلاح بو دادن تخمه جابانی در این مرحله انجام می شود. دستگاهی که برای اینکار لازم است، دستگاه تفت تخمه جابانی است.

دستگاه تفت تخمه جابانی (دستگاه تفت تخمه ژاپنی)

دستگاه تفت تخمه ژاپنی برای تفت آجیل و خشکبار مثل بادام پسته، فندوق، بادام هندی و زمینی استفاده می شود. شور کردن و بو دادن تخمه جابانی با این دستگاه انجام می شود. اینکار با حرارت غیر مستقیم انجام می گردد. بطور کلی از این دستگاه ها در خطوط تولید کارگاه ها و کارخانه ها استفاده می شود. این دستگاه تفت تخمه ژاپنی، دارای یک درام پیچشی یا ماردونی شکل است که از جنس استنلس استیل می باشد.

دستگاه تفت تخمه جابانی- دستگاه تفت تخمه ژاپنی

مخزن دستگاه تفت تخمه ژاپنی، از جنس استیل می باشد. ظرفیت آن 150 کیلوگرم در ساعت و 250 کیلوگرم در ساعت می باشد. در هر بار استفاده بین 35 تا 80 کیلوگرم محصول تخمه ژاپنی را می توانید تفت دهید. محصول تخمه جابانی با نمک وارد این دستگاه شده، دستگاه با مشعل روشن می شود و پس از گذشت زمان مورد نظر محصول آماده می شود.

اما در این موقع بدلیل حرارت دیدن داغ است و ممکن است نمک ها به صورت تکه های بزرگتر به این محصول بچسبند. در این موقع از دستگاه سرند شورکن تخمه ژاپنی برای آن استفاده می شود. بنابراین حالا در سوال اینکه آیا می دانید مزه دار کردن و بو دادن تخمه جابانی چطور انجام می شود، نحوه بو دادن، برشته کردن یا تفت دادن آن را می دانید. حال به مرحله اصلی یعنی مزه دار کردن این محصولات می رسیم.

دستگاه طعم زن تخمه جابانی برای مزه دار کردن آن

مزه دار کردن تخمه جابانی در این مرحله انجام می شود. در این دستگاه می توانید تخمه ژاپنی را با آبلیمو یا سرکه و پودر گلپر ترکیب کنید و آن را با با درام چرخانی که دارد طعم دار می کند. انواع طعم های مایع با این دستگاه به خشکبار و آجیل افزوده می شوند.

در این حالت است که به آن طعم زن مایع یا لووک نیز گفته می شود. درام چرخشی این دستگاه سبب هم خوردن محصولات با مایعات طعم دار است و به این ترتیب محصولات به طور کامل و با کیفیت بالایی مخلوط می گردند. مخزن دستگاه طعم زن هم چرخان است هم متحرک، یعنی پس از گذشت زمان مورد نظر و متوقف شدن درام داخلی، می توانید این درام را به سمت پایین خم کنید تا محصولات را خارج کنید در این زمان، تخمه ژاپنی ها نم دار هستند و باید خشک شوند.

دستگاه طعم زن تخمه جابانی -دستگاه طعم زن تخمه ژاپنی

در این مرحله با دستگاه خشک کن تخمه ژاپنی آشنا می شوید. ابعاد این دستگاه 120 * 80 * 150 سانتیمتر است. نحوه کارکرد این دستگاه به فاکتورهای مهمی وابسته است. از این فاکتورها می توان به جنس مخزن، تغییر سرعت گردش مخزن، سیستم تنظیم زمان و سرعت اشاره کرد.

دستگاه خشک کن تخمه جابانی

تخمه ژاپنی هایی که تفت دیده و با گلپر یا دیگر طعم ها ترکیب شده اند به دستگاه خشک کن تخمه ژاپنی انتقال داده می شوند. این دستگاه با حرارت غیر مستقیم و ویبره نم روی این محصولات را خشک می کند. یک خروجی دارد که محصولات از آن خارج می شوند و آماده بسته بندی هستند.

دستگاه بسته بندی تخمه ژاپنی - دستگاه خشک کن تخمه جابانی-دستگاه خشک کن تخمه ژاپنی-دستگاه بسته بندی تخمه جابانی

دستگاه بسته بندی تخمه ژاپنی

انواع دستگاه بسته بندی تخمه جابانی برای اینکار مورد استفاده قرار میگیرد و آن بستگی به نوع بسته ای دارد که برای محصولات خود در نظر گرفته اید. دستگاه های بسته بندی می تواند تخمه ها را به صورت بالشتی، فرم پاکتی، پاکت های ایستاده، در قوطی ها و یا به صورت بسته های تکنفره بسته بندی کنند.

مشخصات فنی و قیمت این دستگاه ها بطور کامل در فروشگاه بامک که یک فروشگاه اینترنتی معتبر تحت نظارت مستقیم شرکت سازنده البرز ماشین کرج است در اختیار شما قرار میگیرد. می توانید این اطلاعات را با تماس با کارشناسان ما دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه