قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی

قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی

قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی یکی از عوامل مهم در تصمیم‌گیری برای بسیاری از کسب‌وکارهای مرتبط با صنعت غذا است. این دستگاه‌ها با امکانات و ویژگی‌های مختلفی در بازار موجود هستند که هرکدام قیمتی متفاوت دارند. از جمله عواملی که بر قیمت این دستگاه‌ها تأثیر می‌گذارند، می‌توان به ظرفیت بسته‌ بندی، سرعت عمل، کیفیت بسته‌ بندی، و امکانات اضافی مانند تاریخ‌ زن اشاره کرد. در نهایت، انتخاب و خرید یک دستگاه بسته‌بندی مواد غذایی باید با توجه به نیازها و بودجه متناسب با کسب‌وکار انجام شود.

در حال حاضر بسته بندی یکی از فرآیندهای بسیار مهم به منظور تولید و پخش انواع مواد غذایی است و به همین دلیل شرکت های تولید کننده انواع مواد غذایی بخشی را به منظوره بسته بندی به وجود می آورند و در فضا شاهد استفاده از انواع مختلفی از دستگاه های بسته بندی هستیم. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به قیمت انواع دستگاه بسته بندی انداخته و در رابطه با هر یک از این موارد توضیحاتی را ارائه دهیم. پس با ما همراه باشید تا نگاهی به پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت نهایی این دسته از محصولات بیاندازیم.

موارد تاثیر گذار بر قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی

یکی از نکات بسیار مهمی که باید بدانید این است که با توجه به وضعیت قیمت نوسانی بودن آن نمی توان قیمت دقیقی برای دستگاه های بسته بندی در نظر گرفت و در حال حاضر شاهد تغییرات قیمت به صورت روزانه هستیم. با این حال در این بخش شما را با مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت این دستگاه ها آشنا می کنیم. عوامل تاثیرگذار بر قیمت انواع دستگاه بسته بندی شامل موارد زیر می شود:

 • نوع دستگاه
 • میزان وزن قابل بسته بندی
 • نوع محصول
 • جنس بدنه دستگاه
 • اتوماتیک یا نیمه اتوماتیک برای دستگاه
 • تاریخ زن بودن یا نبودن دستگاه

انواع دستگاه بسته بندی مواد غذایی

دستگاه بسته بندی دارای انواع و مدل های مختلفی هستند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بسته بندی ساده و دوخت دستی
 • بسته بندی ریلی و دوخت حرارتی
 • بسته بندی وکیوم همراه با تزریق گاز
 • بسته بندی شیرینگ

هر یک از این دستگاه ها ویژگی های مختلفی داشته و همین موضوع باعث شده تا قیمت انواع دستگاه بسته بندی دستخوش تغییر شود.

خرید دستگاه های بسته بندی با توجه به شرایط دستگاه ممکن است هزینه های مختلفی را برای شما به همراه داشته باشد. نکته مهم این است که پیش از خرید دستگاه تحقیقات گسترده بر روی قیمت انواع دستگاه بسته بندی کرده و بهترین نوع را سفارش دهید.

سوالات مهم درباره خرید دستگاه بسته بندی مواد غذایی

اگر قصد خرید یک دستگاه بسته بندی مواد غذایی را دارید، و می خواهید با قیمت انواع دستگاه بسته بندی آشنا شوید، باید پیش از انجام این فرآیند به چند سوال بسیار مهم پاسخ دهید.

 •  در وهله اول باید مشخص شود که محصولی که قصد بسته بندی کردن آن را دارید در کدام دسته از مواد غذایی قرار می گیرد. به صورت کلی مواد غذایی به سه دسته مواد گرانولی، مواد پودری و مایعات تقسیم می شوند که هر یک از این موارد دستگاه های منحصر به فرد و خاصی هستند.
 • موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که بسته بندی شما به چه صورت است. به عنوان مثال برخی از شرکت ها اقدام به بسته بندی کردن به صورت وزنی کرده اما از سوی دیگر برخی از شرکت ها محصولات خود را به صورت تک عددی بسته می کنند. نوع و مدل بسته بندی شما نیز از جمله مواردی هستند که در هنگام خرید دستگاه باید به آن توجه کنید.
 • سوال دیگری که باید خرید دستگاه با پاسخ دهید این است که محصول شما در چه لفافی ریخته می شود.  سوال بعدی که پاسخ دادن با آن به شما کمک می کند تا بتوانید یک دستگاه حرفه ای و متناسب با نیاز خود را خریداری کنید این است که دستگاه بسته بندی مورد نیاز شما خانگی بوده و یا صنعتی است؟
 • یکی از نکات مهم و تاثیر گذار بر قیمت انواع دستگاه بسته بندی که افراد در هنگام خرید دستگاه بسته بندی به آن توجه نمی کنند نوع برق مصرفی است. در واقع برخی از دستگاه ها از برق سه فاز استفاده می کنند، این در حالی است که برخی از دستگاه بسته بندی تنها با استفاده از برق تک فاز قابل استفاده هستند.
 • میزان ظرفیت تولید نیز نکته مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید که به عنوان مثال یک شرکت صنعتی که میزان ظرفیت تولید روزانه آن بسیار بالا است، نمی تواند از دستگاه های کم ظرفیت استفاده کند، چرا که استفاده از این دستگاه ها می تواند فرایند تولید و بسته بندی را به طرز چشمگیری کند کرده و سرعت را بگیرد. این عامل بر قیمت انواع دستگاه بسته بندی تاثیر دارد.

پاسخ به سوالات گفته شده می تواند به شما کمک کند تا با توجه به قیمت انواع دستگاه بسته بندی در نهایت حتی یک دستگاه بسته بندی حرفه ای را خریداری کرده و به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.

قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی

قیمت دستگاه بسته بندی مواد غذایی بسته به نوع نیاز شما و محصولی که میخواهید بسته بندی کنید متفاوت است و بسته به نوع محصول شما تغییر می کند به عنوان مثال برای بسته بندی مواد پودری مانند نمک و یا بسته بندی مواد گرانولی مانند ادویه جات باید از دستگاه های متفاوتی استفاده کنید. برای این که از قیمت هر یک از این محصولات اطلاع داشته باشید می توانید با بخش پشتیبانی ما در شرکت البرز ماشین کرج در ارتباط  باشید و از کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان می توانید بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه