طرز تهیه چیپس میوه با دستگاه خشک کن میوه

طرز تهیه چیپس میوه

طرز تهیه چیپس میوه برای بسیاری از افراد مهم است و خیلی از افراد به دنبال بهترین روش برای خشک کردن میوه هستند تا چیپس میوه‌ای با کیفیت عالی تولید کنند. خشک کردن میوه کاری نیست که جدیدا رونق گرفته باشد و امروزه وارد بازار شده باشد. بلکه خشک کردن میوه شغلی است که در منطقه خاور میانه با قدمی چند هزار ساله است و در دسته مشاغل پر سود قرار دارد. اما تفاوتی که خشک کردن میوه در گذشته با حال دارد این است که در گذشته برای حفاظت بیشتر و نگهداری طولانی مدت از میوه‌ها صورت می‌گرفته است ولی امروزه برای تهیه این ماده غذایی بیشتر این کار صورت می‌گیرد.

امروزه به دلیل اینکه نیاز مردم برای تهیه چیپس میوه افزایش یافته است بسیاری از چیپس میوه مورد نیاز از راه واردات از کشورهای دیگر تامین می‌شود و به دست مردم می‌رسد. تهیه میوه خشک به دو صورت خانگی و صنعتی می‌توان انجام داد که در این مقاله طرز تهیه چیپس میوه به روش صنعتی را بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی درباره کسب و کار میوه خشک صنعتی به دست آورید.

چیپس میوه خشک

همان‌طور که در قسمت بالا متوجه شدید برای تهیه میوه خشک یا همان چیپس میوه از دو روش خانگی و صنعتی می‌توان تولید کرد. در روش خانگی به دلیل اینکه روش کار به صورت سنتی و بدون دستگاه میوه خشک کن است روند خشک شدن میوه‌ها بسیار زمان‌بر بوده و چیپس میوه‌ای که به دست می‌آید نیز کیفیت مطلوبی ندارد و استفاده از آن برای فروش و کسب و کار مناسب نیست. ولی در روش صنعتی به دلیل اینکه کار خشک کردن میوه‌ها با دستگاه انجام می‌شود و علاوه بر صرفه جویی در زمان، چیپس میوه‌ای که تولید می‌شود، با کیفیت است.

صنعت خشک کردن میوه به صورت‌های مختلفی انجام می‌شود که برای تهیه چیپس میوه باید از روش ورقه کردن میوه‌ها استفاده کرد و با دستگاه خشک کن آنها را خشک کرد. از دیگر روش‌هایی که میوه‌ها را خشک می‌کنند به صورت کامل است که میوه‌های دارای هسته را ابتدا هسته را جدا کرده و بعد به صورت خشکبار درمی‌آورند.

طرز تهیه چیپس میوه صنعتی

برای تولید چیپس میوه به روش صنعتی نه تنها به دستگاه میوه خشک کن بلکه به یک وان شست‌وشو، دستگاه‌های بسته بندی و دستگاه‌های برش دهنده نیز نیاز دارید تا بتوانید محصول نهایی‌ تولید شده را به بهترین کیفیت برسانید. طرز تهیه چیپس میوه صنعتی مراحلی دارد که در این قسمت به آنها می‌پردازیم.

  1. خرید میوه: اولین کاری که باید انجام دهید خرید میوه است که باید در هنگام خرید دقت کنید تا میوه‌های تازه و با کیفیت را خریداری کنید.
  2. دسته بندی میوه‌ها و شست و شو: بعد از اینکه میوه‌های خریداری شده را شاخ و برگ‌های اضافی آنها را جدا کردید نوبت به دسته بندی و جداسازی میوه‌ها است. میوه‌ها را می‌توانید بر اساس کیفیت و نوع میوه جداسازی کنید. بعد از آن باید میوه‌ها را در وان شست‌وشو ریخته و با گند زداها بشورید.
  3. پوست گیری و برش دادن : بعد از اینکه میوه‌ها را به طور کامل آبکشی کردید باید پوست میوه‌هایی که نیاز به پوست گیری دارند، را گرفته تا برای تولید چیپس به مشکل برنخورید. در این قسمت در هنگام پوست گیری قسمت‌هایی از میوه که خراب شده یا له شده‌اند را حذف کنید تا در نهایت چیپس به دست آمده مرغوب باشد. بعد از پوست گیری نوبت برش دادن میوه‌ها است؛ که هر میوه را با توجه به نوع میوه برش داده و در دستگاه خشک کن قرار دهید.
  4. خشک کردن میوه: بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادید نوبت به چیدن اسلایس میوه‌ها در دستگاه میوه خشک کن است. در این مرحله باید اسلایس‌ها را با توجه به ظرفیت سینی دستگاه و به صورت لایه لایه قرار دهید. خوشبختانه دستگاه‌های میوه خشک کن قابلیت اینکه ناظر مراحل خشک شدن میوه‌ها باشید دارند و شما می‌توانید چیپس میوه‌ای با کیفیت تولید کنید.
  5. بسته بندی چیپس میوه صنعتی: آخرین مرحله بسته بندی چیپس‌های تولید شده است که شما می‌توانید با توجه به هر وزن یا اندازه‌ای که می‌خواهید چیپس‌ها را بسته بندی کنید.

سخن آخر

شما با مطالعه این مقاله با طرز تهیه چیپس میوه آشنا می‌شوید و اگر قصد دارید کسب و کار تولید چیپس میوه صنعتی را راه اندازی کنید باید در هنگام خرید دستگاه میوه خشک کن دقت کنید که دستگاه از کیفیت بالایی برخوردار باشد و سینی‌ها و هم‌چنین ظرفیتیی که دارد به اندازه نیاز شما باشد. شما می‌توانید هم به صورت حضوری و هم اینترنتی میوه‌های مورد نظر ودستگاه میوه خشک کن خود را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الان شمارتو وارد کن تا با شما تماس بگیریم

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه