دستگاه خشک کن صنعتی ظرفیت بالا

دستگاه خشک کن صنعتی ظرفیت بالا شامل خرید و روش کار دستگاه خشک کننده ظرفیت بالا یا همان تونلی ساخت البرز ماشین کرج برای خشک کردن مواد غذایی و دارویی میباشد

امروزه شرکت هایی که در حوزه تولید دستگاه خشک کن فعالیت می کنند، اقدام به تولید محصولات متنوع و گوناگون نظیر دستگاه خشک کن صنعتی ظرفیت بالا کرده و تلاش می کنند تا دستگاه های مدرن و پیشرفته ای را تولید کنند. یکی از محصولات جدید تولید شده توسط این شرکت ها که برای محیط های صنعتی و نیمه صنعتی مورد استفاده قرار گرفته و محبوبیت بسیار زیادی نیز دارد، دستگاه خشک کن تونلی یا همان دستگاه خشک کن صنعتی ظرفیت بالا است.

در این مطلب قصد داریم تا در رابطه با این محصول صحبت کرده و توضیحات کامل و جامعی را در رابطه با دستگاه خشک کن تونلی به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

دستگاه خشک کن صنعتی ظرفیت بالا

اگر بخواهیم نگاهی به دستگاه خشک کن صنعتی ظرفیت بالا یا همان تونلی انداخته و در رابطه با مهم ترین ویژگی های آن صحبت کنیم، لازم است تا به چند نکته مهم توجه کرد. در وهله اول باید گفت که این دسته از دستگاه های خشک کن تنوع کمتری نسبت به نمونه های دیگر نظیر دستگاه های خشک کن کابینی دارند و در واقع این دسته از محصولات معمولاً در دو نوع سه طبقه و پنج طبقه به بازار عرضه می شوند.

شما می توانید از دستگاه خشک کن کابینی به منظور خشک کردن انواع میوه جات و سبزیجات استفاده کرده و این فرایند را به نحو احسن انجام دهید. نکته مهمی که باید بدانید این است که عمده تنوع این دسته از محصولات در تناژ ورودی و خروجی است.

شرکت های تولیدکننده این محصولات تلاش می کنند تا دستگاه هایی با تناژهای گوناگون را به وجود بیاورند و این موضوع سبب گشته تا کارخانه ها و کارگاه ها متناسب با نیاز خود اقدام به خرید دستگاه خشک کن تونلی با تناژ مورد نظرشان کنند.

خرید و قیمت دستگاه خشک کن تونلی البرز ماشین کرج، ارائه دهنده کلیه دستگاه های خشک کن تونلی ، کابینی و نواری برای خشک کردن میوه، سبزی، مواد شیمیایی و غیره

روش کار دستگاه خشک کننده ظرفیت بالا

یکی از سوالات مهمی که ممکن است مطرح شود این است که روش کار این دسته از محصولات چگونه بوده و فرآیند خشک کردن با استفاده از دستگاه خشک کن تونلی به چه نحوی است؟

اگر بخواهیم شیوه عملکرد این دستگاه را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم باید گفت که محصولات به نحوی تولید می شوند که شامل تسمه نقاله هستند. این تسمه ها در طول ۱۰ تا ۱۵ متر بوده و در طبقات ۳ تا ۵ قرار می گیرند و در شرایط مشخص و کنترل شده با هوای داغ، میوه و سبزیجات را قرار می دهند و باعث می شوند تا رفته رفته رطوبت آن ها خارج شده و در نهایت شاهد خشک شدن میوه و سبزیجات باشیم.

در واقع روش خشک کردن مواد با استفاده از این دستگاه ها بسیار ساده بوده و همین مسئله باعث افزایش محبوبیت این محصولات شده است. از این دستگاه ها برای خشک کردن سبزیجات برگی و غیر برگی نیز استفاده می شود و در واقع می توان گفت شما می توانید با استفاده از این محصولات نعنا، ریحان، شوید، بابونه، سیب زمینی، پیاز، کدو، قارچ و… را به راحتی خشک کرده و باعث خارج شدن رطوبت از آن ها شوید.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که سرعت و ورودی یکنواخت این دستگاه خشک کن صنعتی ظرفیت بالا در کنار خروج متوالی محصولات باعث شده تا این دستگاه ها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده و افرادی که با این محصولات کار می کنند، یک خط خشک کن پیوسته و بدون وقفه داشته باشند، چرا که تسمه نقاله مورد استفاده در این دستگاه از زمان شروع به کار تا زمان متوقف شدن بدون وقفه و با سرعت مشخصی حرکت کرده و همین مسئله باعث می شود تا در هر لحظه شاهد خشک کردن محصولات گوناگون با استفاده از این محصولات باشیم.

نکات مهم برای خرید دستگاه خشک کننده ظزفیت بالا

همان طور که اشاره کردیم این دستگاه های تونلی با توجه به تناژهای گوناگون به بازار عرضه می شوند و در واقع شما باید نیازسنجی دقیقی داشته باشید و با توجه به نیاز خود اقدام به خرید دستگاه مورد نظرتان با تناژ مشخص کنید.

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که برای استفاده از این دستگاه ها لازم است تا فضای بسیار بزرگی داشته باشید، چرا که این دسته از محصولات معمولاً طول حداقلی ۱۵ متری دارد و به همین دلیل لازم است تا فضای خطی در حدود ۲۵ متری را برای قرار دادن این دستگاه ها در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه