بهترین مدل دستگاه میوه خشک کن در ایران

قاعدتا برای انتخاب بهترین مدل دستگاه میوه خشک کن در ایران شما باید مدل های آن را مانند سه مدل دوار، تونلی و کابینی را مد نظر داشته باشید.

بهترین مدل دستگاه میوه خشک کن برای آن دسته از افرادی که قصد دارند یک تولیدی میوه خشک را راه اندازی نمایند، ممکن است دغدغه های خاصی را برای خرید این دستگاه به وجود آورد؛ چرا که امروزه برند های متفاوتی در بازار هرکدام شرایط و ساختار خاصی را برای تولید خود مشخص می کنند.

معمولا در این بین، شما برای خرید بهترین مدل های دستگاه میوه خشک کن صنعتی باید سعی کنید به فاکتور های خاصی در زمان انتخاب و خرید خود توجه نمایید. دستگاه صنعتی خشک کن میوه مراحل خاصی را در روال کار خود دنبال می کند که این مراحل می تواند به آماده سازی برای شستشو مواد، پوست کندن، هسته گیری و ورقه کردن به صورت دستی و برقی اشاره داشته باشد.

به همین دلیل شما برای خرید بهترین مدل دستگاه میوه خشک کن صنعتی باید سعی کنید با استفاده از یک سایت اینترنتی معتبر و یا فروشگاه های معتبر قبل از خرید با کارشناسان سایت در ارتباط باشید، تا خرید شما یک خرید مقرون به صرفه به شمار آید.

بهترین مدل دستگاه میوه خشک کن

قاعدتا برای انتخاب بهترین مدل دستگاه میوه خشک کن صنعتی شما باید سه مدل دوار، تونلی و کابینی را مد نظر داشته باشید؛ چرا که ظرفیت ورودی هر کدام از این 3 مدل گفته شده با یک دیگر کاملا متفاوت است و همین تفاوت می‌تواند یکی از عوامل اصلی برای برآورد قیمت دستگاه به حساب آید.

دستگاه میوه خشک کن صنعتی تونلی

برای خرید دستگاه میوه خشک کن تونلی باید به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه مورد نظر برای تناژهای تقریبا بالا می تواند انتخاب قابل قبولی باشد؛ چرا که به شکل پیوسته می تواند عملکرد خود را برای انواع میوه و صیفی جات در کوتاه ‌ترین زمان ممکن به نمایش بگذارد. توصیه ما به شما این است که به روال کار خود نیز در هنگام خرید و انتخاب بهترین مدل دستگاه میوه خشک کن صنعتی توجه داشته باشید.

دستگاه خشک کننده میوه صنعتی کابینتی

چنان چه به یکی از مدل های پر طرفدار دیگر دستگاه میوه خشک صنعتی بخواهیم اشاره ای داشته باشیم، مدل کابینی حرف های زیادی برای گفتن دارد. خاطر نشان می کنم این مدل محبوب می تواند علاوه برای فعالیت های صنعتی در کسب و کار های خانگی و هم چنین نیمه صنعتی دستگاه بسیار کاربردی باشد و در میان بهترین مدل دستگاه میوه خشک کن صنعتی، این مدل حقیقتا تنوع بالا و قیمت مناسب تری را برآورد کرده است.

ظرفیت های متفاوتی را می توانید برای این مدل کاربردی مدنظر داشته باشید، همانند مینی تک کابین، تک کابین، دو کابین و سه کابین که هرکدام ظرفیت های مختلفی را برای استفاده از این دستگاه به وجود می آورد. پیشنهاد ما این است که برای کسب و کار های خانگی و حتی نیمه صنعتی از مینی تک کابین که یک گزینه ایده آل است استفاده کنید.تعداد سینی در مدل مینی تک کابین 30 تعداد، تک کابین(صنعتی) 42 تعداد، دو کابین(صنعتی)78 تعداد، سه کابین(صنعتی) 132تعداد و سه کابین پلاس(صنعتی)168 تعداد را برای استفاده مشخص می کند.

دستگاه میوه خشک کن صنعتی دوار

بهترین مدل دستگاه میوه خشک کن صنعتی می تواند به صورت دوار نیز مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه به واسطه فرایند انتقال حرارت ساختار خود را به نمایش می گذارد. حرارت مستقیم و حرارت غیر مستقیم را می توان جزء شیوه و ساختار این مدل دستگاه عنوان نمود.

هزینه ای که برای نگهداری این دستگاه برآورد می شود نسبت به دیگر دستگاه های میوه خشک کن بسیار کمتر است. ظرفیت بالا در مقایسه با دیگر دستگاه های خشک کن میوه نیز می تواند یک مزیت اصلی به حساب آید و دوام و استقامت این مدل تا حدودی می تواند ساختار متفاوتی را به نمایش بگذارد.

دستگاه میوه خشک کن صنعتی دوار معمولاً شامل موارد زیر است:

  1. دیسک‌های دوار: این دستگاه‌ ها دارای یک سیستم دیسک‌ های دوار هستند که مواد را به‌ صورت یکنواخت و تقریباً بدون مخلوط کردن خشک می‌کنند. مواد غذایی بر روی این دیسک‌ ها قرار می‌گیرند و با گردش آرام دیسک‌ ها، خشک شده و آب موجود در آن‌ ها تبخیر می‌شود.
  2. سیستم گرمایی: دستگاه میوه خشک کن صنعتی دوار دارای سیستم گرمایی است که حرارت لازم برای تبخیر آب موجود در مواد غذایی را ایجاد می‌کند. این سیستم معمولاً با استفاده از بخار، گاز یا برق کار میکنند و گرمای مورد نیاز را تامین می کنند.
  3. سیستم بادی: برخی از دستگاه‌های میوه خشک کن دوار دارای سیستم بادی هستند که هوای گرم را بر روی مواد غذایی متمرکز می‌کنند تا سریع‌ تر آب موجود در آن‌ها تبخیر شود.
  4. سیستم کنترل دما و زمان: این دستگاه‌ ها معمولاً دارای سیستم کنترل دما و زمان هستند که به کاربر اجازه می‌دهند دمای و زمان خشک کردن مواد را تنظیم کند و فرآیند خشک کردن را به‌صورت بهینه انجام دهد.
  5. سیستم تخلیه: در نهایت، دستگاه‌های میوه خشک کن صنعتی دوار دارای سیستم تخلیه‌ای هستند که به کمک آن، مواد خشک شده به‌ طور مستقیم از دستگاه خارج می‌شوند.

دستگاه میوه خشک کن صنعتی دوار برای تولید انبوه محصولات خشک شده مورد استفاده قرار می‌گیرد و در صنایع غذایی، صنایع آشامیدنی، و صنایع تولید مواد غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

سخن پایانی

در این مقاله هر آن چه که لازم بود را در مورد شناخت و انتخاب بهترین مدل دستگاه میوه خشک کن صنعتی بیان کردیم. به هر حال امروزه برای راه اندازی انواع کسب و کارهای خانگی  یا تولیدی هایی که در این حوزه قصد فعالیت دارند، خرید یک دستگاه با کیفیت و مقرون به صرفه را نباید به هیچ عنوان نادیده گرفت.مدل های گفته شده را با توجه به معیارهای یاد شده می توانید یک انتخاب مقرون به صرفه و معقولانه در زمان خرید از یک فروشگاه اینترنتی معتبر در نظر بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه