دستگاه خشک کن چوب

دستگاه خشک کن چوب به خشک شدن سریعتر انواع چوب کمک می کند. اگر چوب زیادی دارید، می توانید آنها را درون سینی ها قرار دهید. فضای زیادی بین قطعات چوب باقی بماند

دستگاه خشک کن چوب Wood Dryer در پروسه های مربوط به انواع چوب و کاربردهای آن مورد استفاده قرار می گیرد که خلاصه روند آن را در اینجا خواهیم آورد. انواع چوب زمانی که برای اجرای پروژه ها ارسال می شوند، نباید دارای رطوبت باشد و چوب تازه، حتما در بافت خود مقادیر زیادی آب دارد. در زمان استفاده باید فاقد آن مقدار رطوبت باشد. برای از میان بردن این رطوبت اضافه و آماده ساختن چوب برای کارهای متفرقه و پروژه های مختلف از دستگاه خشک کن چوب استفاده می شود.

یکی از مزیت های مهم این دستگاه، امکان خشک کردن محصولات از جمله چوب و پوسته درختان با کمک حرارت غیر مستقیم می باشد. حرارت مستقیم مطمئناً منجر به سوختن محصولات می گردد و اصلاً مناسب نیست. بهترین گزینه برای خشک کردن محصولات چوب و … استفاده از حرارت غیر مستقیم توسط دستگاه های خشک کن می باشد.

دستگاه خشک کن چوب

انواع دستگاه خشک کن چوب

دستگاه های خشک کن به لحاظ ابعاد و اندازه و همچنین سوخت و نوع متریال ساخت بدنه آن در مدل های متنوعی طراحی و ساخته می شوند. دستگاه خشک کن تونلی از بزرگترین خشک کن ها هستند که در متراژهای 6 ،8، 12، 18 متری ساخته می شوند. این خشک کن ها کانال کشی شده اند به طوری که حرارتی که از داخل بخشی به نام جهنمی است توسط این کانال ها در داخل خشک کن ها به جریان می افتند. بدین ترتیب سبب حذف رطوبت بدون آسیب به بافت چوب می شوند.

دستگاه های خشک کن سه کابین، دو کابین و تک کابین نیز از دیگر دستگاه های خشک کن چوب هستند که در حجم کمتر ساخته می شوند. این دستگاه ها امکان برقی، گازی یا گازوئیلی بودن را دارند. این مورد را می توانید انتخاب کنید. نکته ای که در اینجا باید بازگو کنیم این است که دستگاه های خشک کن تونلی به دلیل حجم زیادی که دارند، به صرفه نیست که به صورت برقی تولید شوند و پیشنهاد می شود که گازی یا گازوئیلی باشند.

اما دستگاه های خشک کن کابینی را به سفارش شما می توان به صورت گازی، گازوئیلی و حتی برقی سفارش داد. بدنه دستگاه ها می توانند از آهن و گالوانیزه و آلیاژ باشند و یا به سفارش مشتری، تمام استنلس استیل باشد. این دستگاه ها دارای رطوبت سنج هستند و یک تابلوفرمان هوشمند نیز دارند که هم می توانید زمان و هم می توانید حرارت لازم را سفارش دهید.

انواع دستگاه خشک کن چوب

چرا از دستگاه خشک کن چوب استفاده می کنیم؟

صنایع چوبی به جز ایران در تمام جهان نیز بسیار پر توجه و پر رونق می باشند. محصولات چوبی در صنایع مختلف و حوزه های متنوعی مورد استفاده قرار میگیرند، این در حالی است که در مصالح ساختمانی نیز از آنها استفاده می شود بطوریکه در کشورهای اروپایی و آمریکایی بیشتر خانه ها از چوب ساخته می شوند. در زمان های قدیمی تر نیز ساخت این خانه ها در ایران مرسوم بود که در سالهای اخیر مجدداً مورد توجه قرار گرفته است.

از دیگر محصولاتی که از چوب ساخته شده اند انواع مبلمان، پارکت، درب، پوشش دیوار و انواع زوار و …. می باشند. چوب مورد استفاده ساخت آنها دارای مقدار زیادی آب درون بافت آنها می باشد. این آب سبب شکست و ترک خوردن، تاب خوردن و ایجاد تنش روی پروژه های چوبی می شود.

بنابراین باید به طور کامل خشک شود. برای انجام این کار، این تنه های چوبین پس از جنگل و پیش از انجام پروسه فرآوری، لازم است تا به خوبی توسط دستگاه خشک کن چوب (که از خشک کن های دقیق و کامل هستند) خشک شوند. به این ترتیب برای استفاده در محیط آماده می شوند. با کمک این خشک کن ها یک پروسه حرارتی و رطوبتی دقیق اجرا می گردد به طوریکه خللی در کار دستگاه ایجاد نمی شود و ضایعات چوب را می افزاید.

خشک کن چوب - چرا چوب را خشک می کنیم ؟

فرآیند خشک شدن چوب در دستگاه خشک کن چوب

انواع چوب ها را برای استفاده باید خشک کنند به طوریکه زمان خشک شدن چوب به بافت آن بستگی فراوانی دارد. به عنوان مثال، چوب نراد را تصور کنید، برای خشک شدن این نوع چوب، 10 الی 15 روز زمان مورد نیاز است. در مقابل چوب گردو نیز برای خشک شدن به 21 الی 25 روز نیاز دارد.

اما چوب ها بر اساس نوع و ضخامت و همچنین رطوبت اولیه ای که دارند (بالا باشد زمان بیشتر و پایین باشد، زمان کمتر) درون خشک کن قرار می گیرند و بدون شک زمان بسیار کمتری را برای خشک شدن در دستگاه ها نیاز خواهند داشت.

کدام پارامترها در طول فرآیند خشک کردن چوب موثر هستند؟

رطوبت اولیه چوب در زمان خشک کردن بسیار موثر است. دما، رطوبت محیط و رطوبت خشک کن از جمله مهمترین مسائل و پارامترهایی هستند که در طول فرآیند خشک کردن در نظر گرفته می شوند و باید کنترل شوند. این پروسه، به صورت هوشمند در دستگاه های خشک کن انجام می شود چرا که این دستگاه ها دارای PLC  و امکان تنظیم زمان و حرارت می باشند.

فروش دستگاه خشک کن چوب

دستگاه های خشک کن البرز ماشین کرج دارای سیستم هوشمند قوی می باشد که در زمان طولانی بدون خطا کار می کند. این دستگاه ها امکان خشک کردن محصولات مختلف را از چوب، چوب بستنی، انواع میوه و پروتئین و گوشت و سبزی، قارچ و … را در مدل های مختلف دارند.

تنها لازم است پیش از سفارش اعلام کنید که چه محصولی دارید تا طبق همان دستگاه برای شما ساخته شود. این دستگاه های خشک کن البرز ماشین کرج را می توانید با توجه به برنامه ای که بابت زمان و حرارت می دهید تنظیم کنید که چه محصولی را چطور خشک کند.

برای دریافت اطلاعات تکمیلی جهت سفارش دستگاه خشک کن با کارشناسان فروش البرز ماشین کرج حتما تماس بگیرید.

قیمت دستگاه خشک کن چوب

قیمت دستگاه خشک کن چوب

قیمت این دستگاه ها بر اساس متریال اولیه، اندازه آنها و نوع ساخت آنها تعیین می شود. با توجه به اینکه قیمت ارز در بازار ایران به طور دائمی در حال تغییر است. قیمت این دستگاه ها نیز متغیر است. بنابراین برای دریافت قیمت به روز این دستگاه ها با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا به فروشگاه آنلاین البرز ماشین کرج (بامک) مراجعه فرمایید. تجربه های خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره تلفنی شماره خود را وارد کنید

مشاوره البرز ماشین کرج
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه