فصل یونجه از ابتدای اردیبهشت‌ماه شروع‌شده و در ابتدای فصل پاییز به پایان می‌رسد. در این مدت یونجه سه بار چیده می‌شود. یونجه 18% پروتئین داشته و بهترین غذا برای دام و بهترین گزینه برای دامداران محسوب می‌شود.

یونجه یکی از مشاغل پرسود در میان کشاورزان هم محسوب می‌شود. اما این گیاه مفید عمر بسیار کوتاهی داشته و بعد از مدت کوتاهی زرد شده و کپک میزند. بهترین راه برای حفظ کیفیت یونجه خشک‌کردن این گیاه است.

خشک‌کردن به روش سنتی یا صنعتی(دستگاه خشک کن یونجه)؟

یونجه به دو روش سنتی و صنعتی خشک می‌شود. درروش سنتی به دو سبک سایه‌خشک و آفتاب خشک این گیاه مفید را برای استفاده در تمام فصول سال خشک کرده و برای تغذیه دام آماده می‌کنند. اما بزرگ‌ترین عیب این روش عدم کنترل بر میزان رطوبت‌گیری یونجه است.

میزان رطوبت در یونجه خشک‌شده باید بین 20 تا 25% باشد. اگر میزان رطوبت‌گیری بیشتر شود، برگ‌ها و گل یونجه که بیشترین میزان پروتئین را دارد از ساقه و بدنه یونجه جداشده و بر زمین می‌ریزد. اما درروش صنعتی این مشکل وجود نداشته و میزان رطوبت‌گیری تا 1% هم قابل‌کنترل است.

پس بهترین گزینه برای خشک‌کردن یونجه استفاده از روش صنعتی و استفاده از دستگاه خشک‌کن یونجه است. در این مقاله در پایگاه دانش البرز ماشین کرج بهترین و بهینه‌ترین دستگاه‌های خشک‌کن صنعتی را همراه با لینک خرید به شما معرفی خواهیم کرد…

یونجه خشک شده

دستگاه خشک‌کن یونجه

دو نوم دستگاه خشک‌کن یونجه در بازار وجود دارد…

1 خشک‌کن کابینی (کابینتی)

در این مدل خشک‌کن کابینی همانند یک یخچال دارای دو درب و چندین طبقه بوده که سینی‌های خشک‌کن یونجه درآن قرار می‌گیرد. در این مدل دستگاه خشک‌کن یونجه، محصول توسط نیروی گرمایی کنترل‌شده رطوبت‌گیری می‌شود.

در خشک‌کن یونجه کابینی میزان رطوبت‌گیری و زمان خشک شدن یونجه کاملاً قابل‌کنترل است. شرکت البرز ماشین کرج خشک‌کن کابینی را در دو ظرفیت تک کابین و دو کابین به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

خشک کن تک کابین

ظرفیت کم

خشک کن دو کابین

ظرفیت متوسط

نکته: حجم خشک‌کن‌های کابینی محدود است. این بدان معناست که در هر نوبت میزان مشخصی یونجه در دستگاه جای می‌گیرد. میزان برداشت و حجم یونجه بسیار زیاد است. درنتیجه این مدل خشک‌کن‌ها جوابگوی کشاورزان بزرگ تولیدکننده یونجه نیست.

2-خشک‌کن یونجه تونلی (کانتینیوز)

خشک‌کن کانتینویوز یا تونلی بهترین گزینه برای خشک‌کردن یونجه محسوب می‌شود. حجم برداشت یونجه بسیار بالا است. از طرفی زمان زیادی برای خشک‌کردن یونجه وجود ندارد. درنتیجه اگر خشک‌کردن یونجه از یک‌زمان مشخصی بیشتر شود، امکان خراب شدن و کپک زدن محصول وجود دارد.

خشک‌کن تونلی هیچ محدودیتی در حجم محصول دریافتی ندارد. خشک‌کن کانتینیوز همانند یک تونل دو سرباز است. محصول از یک‌سو واردشده و از سوی دیگر کاملاً رطوبت‌گیری شده و خارج می‌شود. درنتیجه هیچ وقفه‌ای در خشک‌کردن یونجه ایجاد نشده و می‌توان به‌صورت پیوسته اقدام به خشک‌کردن محصول نمود.

خشک‌کن‌های تونلی البرز ماشین کرج

خشک‌کن‌های تونلی البرز ماشین در دو مدل طراحی و ساخته می‌شوند…

1 خشک‌کن تونلی واگنی

در این خشک‌کن واگنیهایی طراحی و ساخته‌شده‌اند که به‌صورت پله‌ای ازیک‌طرف دستگاه واردشده و از سوی دیگر آن خارج می‌شوند. این مدل مناسب خشک‌کردن محصولات شیرین و با چسبندگی بالا (سیب، گوجه، موز،….) طراحی‌شده است.

خشک کن تونلی

ظرفیت بالا

تماس و مشاوره رایگان
telegram icom
whats app icon

2-خشک‌کن تونلی نواری

در این مدل چندین نوار چرخشی از بالا تا پایین خشک‌کن قرار دارد. محصول از نوارهای بالایی به‌تدریج به نوارهای پایینی ریخته می‌شود. این مدل خشک‌کن بهترین و پرسرعت‌ترین گزینه برای خشک‌کردن یونجه است.خشک‌کن‌های تونلی شرکت البرز ماشین کرج با بدنه عایق‌بندی شده با پشم سنگ در مصرف انرژی بسیار بهینه است.

خشک‌کن تونلی مجهز به تابلو برق سه فاز، هوش مصنوعی (PLC) و مانیتور فرمان فارسی (HMI) است. درنتیجه با یک‌بار برنامه‌ریزی به‌صورت کاملاً خودکار عمل می‌کند. این دستگاه یونجه را با بیشترین دقت در رطوبت‌گیری و حفظ مواد مغزی خشک می‌کند.

خشک کن تونلی

ظرفیت بالا

تماس و مشاوره رایگان
telegram icom
whats app icon

پروسه تحویل

1- ساخت دستگاه:

در مدت‌زمان ساخت دستگاه، کارشناسان این شرکت به‌صورت پیوسته با مشتریان عزیز مشورت کرده تا دستگاه باسلیقه و نیاز مشتری کاملاً سفارشی‌سازی شود.

2-کنترل نهایی:

پس از اتمام ساخت، دستگاه چندین بار توسط تکنسین‌های ماهر این شرکت آزمایش و عیب‌یابی می‌شود.

3-انتقال دستگاه:

دستگاه خشک‌کن به‌دقت بارگیری شده و به محل نصب منتقل می‌شود.

4-نصب و راه‌اندازی:

کارشناسان شرکت البرز ماشین کرج در محل موردنظر دستگاه را راه‌اندازی کرده و به مشتریان عزیز تحویل می‌دهند.

5-گارانتی:

کلیه ماشین‌آلات شرکت البرز ماشین کرج با 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

تماس و مشاوره رایگان

دانلود کاتالوگ محصولات

برای امتیاز به این پست کلیک کنید
[کل: 1 میانگین: 5]