دستگاه بسته بندی

فهرست مطالب

دستگاه بسته بندی چه کاربرد هایی دارد؟

دستگاه بسته بندی در تمام مراحل بسته بندی استفاده می شود ، شامل بسته های اولیه و بسته بندی های توزیع کالا. برای اینکه یک محصول به مرحله بسته بندی برسد باید مراحل بسیاری را طی کند که شامل : ساخت ، تمیز کردن ، پر کردن ، ترکیب ، برچسب زدن ، پرینت کردن ، پالت کردن میباشد.

برخی از عملیات بسته بندی به صورت دستی  قابل انجام نیست به عنوان مثال بسته بندی هایی که به همراه محصول نیاز به گاز نیتروژن و ازت دارند و یا مواد شیمیایی که بسته بندی کردن آن به صورت دستی برای انسان مضر است.

در بسیاری از صنایع ، اثر بخشی مهر و موم گرما برای امنیت محصول بسیار مهم است ، بنابراین عملیات آب بندی حرارتی باید با پروتکل های تأیید صحت مهرو موم،  آزمایش و کنترل شود. مقررات مربوط به مواد غذایی ، دارویی و پزشکی به بسته بندی های ثابت نیاز دارد. تجهیزات مناسب لازم است.

اتوماسیون

عملیات بسته بندی را می توان برای اندازه ها و فرم های متغیر بسته یا فقط برای بسته های یکنواخت طراحی کرد ، تغیر در نوع بسته بندی این ماشین آلات در هنگام تولید نیز امکان پذیر است. مطمئناً عملیات دستی آهسته اجازه می دهد تا کارگران نسبت به تغییرات بسته انعطاف پذیر باشند ، اما برخی از خطوط خودکار می توانند تغییرات تصادفی قابل توجهی را تحمل کنند.

حرکت از عملیات دستی ، از طریق عملیات نیمه اتوماتیک تا خطوط بسته بندی کاملاً خودکار ، مزایای برخی از تولیدی ها را فراهم می کند. به غیر از کنترل آشکار هزینه های کار ، کیفیت می تواند سازگارتر باشد ، و میتواند بهینه سازی شود.

در اتوماسیون خط بسته بندی به طور فزاینده ای از کنترل کننده های پی ال سی قابل برنامه ریزی استفاده می کند، که برای کنترل سرعت تولید، کنترل روند کار و تعداد تولید، ساعت شروع و پایان کار تولید و موارد بسیار دیگری استفاده میکنند.

4 tozin min دستگاه بسته بندی

خط بسته بندی

خطوط بسته بندی کاملا اتوماتیک بزرگ برای تولیدات مختلف بسته به نوع تولید می تواند شامل ارتباط چندین دستگاه شامل شستشو دهنده، پوست کن، نوار نقاله، سرخ کن، طمع زن و تجهیزات جانبی دیگر باشد. ادغام چنین سیستمهایی می تواند یک چالش باشد. اغلب از مشاوران یا شرکتهای مهندسی برای هماهنگی پروژه های بزرگ استفاده می شود.

چرا ماشین آلات بسته بندی

بسته بندی برای محافظت از محصولات ضروری است و اکنون عمدتاً از طریق استفاده از ماشین آلات بسته بندی انجام می شود، در ادامه بهدلایل استفاده از سیستم اتوماتیک میپردازیم:

 • بهره وری نیروی کار را بهبود می بخشد.
 • بسته بندی با دستگاه خیلی سریعتر از بسته بندی با دست است.
 • از کیفیت بسته بندی بالاتری برخوردار میشوید. بسته بندی مکانیکی برای دستیابی به بسته بندی های مداوم و با یک کیفیت و ظاهر از اهمیت ویژه ای برای کالاهای صادراتی و داخلی برخوردار است.
 • نیازهای تخصصی مانند بسته بندی وکیوم ، بسته بندی بادی و یا به همراه گاز خاص و در کل بسته بندیهای خاص بر طرف میشود
 • کاهش نیروی کار و بهبود شرایط کار برای محصولات سنگین و سبک.
 • دستگاه بسته بندی از کارگران در برابر اثرات بهداشتی ناشی از گرد و غبار ، محصولات شیمیایی خطرناک محافظت میشود و از آلودگی محیط زیست جلوگیری میکند.
 • هزینه های بسته بندی را کاهش داده و بهره ‌وری مجموعه را بیشتر میکند
 • با از بین بردن تماس دست با مواد غذایی و داروها ، از بهداشت محصول اطمینان حاصل کنید.

چگونه خط تولید خود را راه اندازی کنیم

مشاوران ما در شرکت البرز ماشین کرج آماده راهنمایی و اجرا کردن پروژه شما برای راه اندازی خط تولید  ماشین آلات بسته بندی در انواع مدل های خانگی تک منظوره و یا خط تولید کامل کارخانه ای چند منظوره میباشد، همچنین شرکت  ما مفتخر است که که تمامی دستگاه های مورد نیاز تولیدی شما را تولید و راه اندازی کند.

دستگاه خشک کن

دسته‌بندی دستگاه‌های بسته بندی ازنظر نیروی الکتریکی

 کلیه محصولات البرز ماشین کرج در دو نمونه تک فاز و سه فاز تولید می‌شود…

دستگاه بسته بندی خانگی (تک فاز)

اندازه و حجم ماشین‌آلات تک فاز کمتر بوده و با همان سرعت و کیفیت نمونه‌های صنعتی سه فاز، محصولات را بسته‌بندی می‌کنند. ماشین‌آلات تک فاز برای مشاغل تازه تأسیس و کارآفرینان و همچنین اشخاص با محدودیت در سرمایه اولیه بهترین گزینه محسوب می‌شود.

نکته:از دستگاه‌های بسته بندی تک فاز شرکت البرز ماشین کرج در انباری منزل، پشت مغازه، پارکینگ مناطق مسکونی …. می‌توان به‌راحتی استفاده کرد.

دستگاه بسته‌بندی صنعتی(سه فاز)

ماشین‌آلات سه فاز نیاز به برق صنعتی و فضای کارخانه‌ای دارد. از این مدل ماشین‌آلات در فضای صنعتی و با ظرفیت تولید بالا (کارخانه جات و کارگاه‌های بزرگ) استفاده می‌شود.

 تک توزین

تک فاز

 دو توزین

تک و 3 فاز

4 توزین

تک و 3 فاز

 ساشه

تک فاز

دسته بندی دستگاه‌ بسته بندی ازنظر وزن بسته بندی

دستگاه بسته بندی ادویه کلیه محصولات گرانولی (پسته، بادام، تخمه…) و پودری (دارچین، زردچوبه، وانیل،..) را در بازه وزنی 20 گرم تا 50 کیلوگرم بسته بندی می‌کند.

البته بسته بندی این دستگاه‌ها تنها به مواد غذایی خلاصه نمی‌شود و انواع مواد شیمیایی پودری و گرانولی (پودر ماشین لباسشویی، پودر صابون،…) را به‌راحتی بسته بندی می‌کند.

تی بگ زن

زیر 50 گرم

…..

 ساشه

زیر 100 گرم

…..

توزین دار

20 تا 2000 گرم

کیسه پرکن

2 تا 50 کیلوگرم

دسته‌بندی ازنظر نوع بسته بندی

دستگاه بسته بندی خشکبار و دستگاه بسته بندی حبوبات خانگی کلیه محصولات غذایی و شیمیایی گرانولی (پسته، بادام، تخمه…) و پودری (پودر ماشین لباسشویی، پودر صابون،دارچین، زردچوبه، وانیل،..)را به راحتی و در انواع بسته بندی قوطی،کیسه،کارتن،سلفون ،پلی استر،فویل آلومینیوم و کاغذی،…بسته‌بندی می‌کند.

تی بگ زن

بسته بندی با فویل کاغذی

….

توزین دار

بسته بندی با فویل آلومینیوم،سلفون…

کیسه پرکن

بسته بندی در کیسه و کارتن

قوطی پرکن

بسته بندی در انواع قوطی

نکته: دستگاه بسته بندی ساشه قابلیت بسته بندی سه طرف دوخت (سس‌های تک نفرِ، کافی میکس…) و دو طرف دوخت (آب‌لیموهای تک نفرِ یا مدادی) رادارند.

نکته:دستگاه بسته بندی ساشه قابلیت بسته بندی مواد غذایی و شیمیایی مایع را هم دارد.

دسته بندی دستگاه بسته بندی البرز ماشین کرج ازنظر سرعت

 • ماشین‌آلات تک توزین دار:

این ماشین آلات تنها با یک نازل کار میکنند.

 • ماشین‌آلات دو توزین:

سرعت ماشین‌آلات دو توزین دو برابر ماشین‌آلات تک توزین است.

 • ماشین‌آلات چهار توزین:

سرعت تولید ماشین آلات چهار توزین دو برابر ماشین آلات دو توزین و چهار برابر ماشین آلات تک توزین است.

 • ماشین الات بسته بندی ساشه:

در این مدل محصولات با وزن 100 گرم و کمتر بسته بندی می‌شود

 تک توزین

یک پرکن 

….

 دو توزین

15 الی 25 بسته در دقیقه

4 توزین

20 الی 30 بسته در دقیقه

 ساشه

20 الی 30 بسته در دقیقه

کیفیت ماشین آلات شرکت البرز ماشین کرج

رنگ بدنه:

ماشین آلات بسته بندی و سایر محصولات محصولات البرز ماشین کرج بارنگ الکترواستاتیک و با بهترین کیفیت رنگ‌آمیزی می‌شود.

نکته: رنگ الکترواستاتیک (رنگ پودری) کیفیت و مقاومت بسیار بالاتری نسبت به رنگ‌های روغنی و تینری داشته و به‌راحتی خط و خش‌دار نمی‌شود.

رنگ الکترواستاتیک در دستگاه بسته‌بندی

بدنه دستگاه‌های البرز ماشین کرج:

بدنه  قطعاتی که با مواد غذایی یا اب در تماس هستند، از ورق استیل 304 بوده که با استانداردهای جهانی کاملاً مطابقت دارد.

نکته:در صورت درخواست مشتری برای تولید ماشین‌آلات مخصوص بسته بندی مواد شیمیایی ،از ورق استیل 316 استفاده خواهد شد.

بدنه استیل دستگاه بسته‌بندی

الکتروگیربوکس:

کلیه الکترو موتورهای نصب‌شده بر روی دستگاه بسته بندی این شرکت از دو شرکت معتبر موتوژن و الکتروژن بوده که صاحب بهترین کیفیت تولید الکتروموتور در ایران هستند. گیربوکسهای دستگاه البرز ماشین کرج از برندهای مشهور سهند اصفهان و یا مارک ترکیه ای (ایلماترک)است.این دو برند امتحان خود را مدتهاست که پس داده اند.

الکتروموتورهای دستگاه بسته‌بندی

بومی‌سازی:

ماشین آلات بسته بندی و سایر محصولات شرکت البرز ماشین کرج کاملاً بومی‌سازی شده و از تکنولوژی ساخت تا قطعات آن در داخل کشور تولید می‌شود.

نکته: فناوری ساخت دستگاه‌های شرکت البرز ماشین کرج تا حد امکان ساده ‌سازی شده است. این بدان معناست که در صورت عدم دسترسی سریع به متخصصان البرز ماشین کرج، از طریق آنلاین یا تلفنی می‌توان به‌راحتی مشکلات خط تولید مشتریان عزیز را حل کرد.

گارانتی و خدمات پس از فروش:

ضمانت و خدمات پس از فروش بلندمدت نشان کیفیت بالای محصول و اطمینان تولیدکننده از محصولات خود است. شرکت البرز ماشین کرج با افتخار کلیه دستگاه‌های خود را 18 ماه گارانتی واقعی کرده و با 15 سال خدمات پس از فروش ارائه می‌دهد.

صادرات:

در حال حاضر شرکت البرز ماشین کرج به بیش از 10 کشور جهان محصولات خود را صادر کرده است.

پرچم

پروسه تحویل دستگاه بسته بندی

ساخت دستگاه بسته بندی :

در مدت‌زمان ساخت دستگاه، کارشناسان این شرکت به‌صورت پیوسته با مشتریان عزیز مشورت کرده تا دستگاه باسلیقه و نیاز مشتری کاملاً سفارشی‌سازی شود.

کنترل نهایی دستگاه بسته بندی :

پس از اتمام ساخت، دستگاه چندین بار توسط تکنسین‌های ماهر این شرکت آزمایش و عیب‌یابی می‌شود.

انتقال دستگاه بسته بندی :

دستگاه تولید شده به‌دقت بارگیری و به محل نصب منتقل می‌شود.

نصب و راه‌اندازی دستگاه:

کارشناسان شرکت البرز ماشین کرج در محل موردنظر دستگاه را راه ‌اندازی کرده و به مشتریان عزیز تحویل می‌دهند.

گارانتی دستگاه بسته بندی:

کلیه ماشین‌آلات شرکت البرز ماشین کرج با 18 ماه گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش به مشتریان عزیز ارائه می‌شود.

Untitled 364565 دستگاه بسته بندی

دانلود کاتالوگ محصولات

qrcodecatalogalborzmachine good دستگاه بسته بندی

ثبت ديدگاه