آلبالو خشک و خواص آن

آلبالو خشک

فهرست مطالب

آلبالو در واقع همان میوه گیلاس می باشد ، اما ترش مزه است. این میوه برای اولین بار در اروپا دیده می شود و در حال حاضر در سراسر جهان است. شکوفه های آن و درختان گیلاس مشابه هستند. با این حال، شکوفه های آلبالو تا حدودی کوچکتر هستند، گل های آن ها سفید و میوه های آن ها اسیدی تر هستند. فصل برداشت آلبالو کوتاه است، این به شما اجازه می دهد تا از ویژگی های آن در طول سال با خشک شدن آلبالو استفاده کنید. بنابراین خوب است کمی بیشتر در مورد خواص آلبالو خشک بدانیم. با ما همراه باشید.

درمان سرماخوردگی

این میوه خشک مانند آلبالو تازه، غنی از ویتامین C است. این ویتامین تاثیر قابل توجهی بر سیستم ایمنی تقویت شده دارد، در نتیجه جلوگیری از سرماخوردگی و آنفولانزا. علاوه بر این، دو ماده آنتوسیانین و کرستین آلبالو بیماران مبتلا به آسم را کاهش می دهد.

کنترل قند خون با مصرف آلبالو خشک

آلبالو دارای آنتی اکسیدان است که می تواند به طور موثر قند خون و سطح انسولین را کنترل کند. بنابراین، بیماران مبتلا به دیابت می توانند از خواص آلبالو خشک یا تازه بهره مند شوند. علاوه بر این، آنتوسیانین ها در این میوه می توانند قند خون ناشتا را کاهش دهند.

کنترل فشار خون

میزان قابل توجهی از  پتاسیم و آنتی اکسیدان ها در آلبالو خشک هستند و این مواد می توانند فشار خون را کاهش دهند.

سم زدایی

آلبالو ادرار آوره و مصرف آن می تواند به بدن در دفع سموم کمک کند؛ بنابراین خوردن این میوه خشک برای کسانی که سنگ کلیه دارند می تواند مزایای زیادی داشته باشد. علاوه بر این، آنتی اکسیدان هایی که در این میوه وجود دارند، کبد و چربی کبد را پاک می کنند.

آلبالو خشک و لاغری

آلبالو خشک حاوی مقادیر زیادی از کربوهیدرات های مناسب برای کاهش وزن است. مصرف این میوه اشتها را کاهش می دهد و در نتیجه بدن چربی اضافی را می سوزاند. همچنین، آنتوسیانیانی که در مورد آنها صحبت کردیم، سرعت این چربی سوزی را افزایش می دهد.

بهبود سلامت دستگاه گوارش

بسیاری از مواد این میوه را فیبرها تشکیل می دهند؛ خوردن فیبر به مقدار زیادی به عملکرد روده کمک می کند و از یبوست و اسهال جلوگیری می کند. بر اساس مطالعات، وجود فیبر در رژیم غذایی افراد، اسید معده را کاهش می دهد و از بیماری های معده جلوگیری می کند. از دیگر خواص این میوه خشک، شما می توانید خطر ابتلا به بیماری های دستگاه گوارش مانند التهاب روده، هموروئید، سندرم روده تحریک پذیر را کاهش دهید.

برای دستگاه خشک کن میوه صنعتی کلیک کنید

سلامت چشم با آلبالو خشک

گیلاس منبع ویتامین A است. مصرف این ویتامین همراه با آنتی اکسیدان هایی که وارد بدن می شوند، سلامت چشم را بهبود می بخشد و از بیماری هایی مانند سندرم چشم خشک یا سندرم دژنراتیو ماکولا جلوگیری می کند.

پیشگیری از سرطان

آنتی اکسیدان ها در آلبالو به بدن در مقابله با استرس اکسیداتیو کمک می کنند، که یکی از مهمترین علل سرطان است؛ در نتیجه، با خوردن این میوه خوشمزه، چه تازه و چه خشک، خطر ابتلا به سرطان را کاهش داد.

سلامت قلب

این میوه دارای سطح بالایی از کریستین است؛ این ماده یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان ها است که می تواند تأثیر قابل توجهی بر کاهش چربی خون و خطر بیماری قلبی عروقی داشته باشد. توجه: آلبالو نفاخ به حساب می آید؛ بنابراین، در مصرف آن، به ویژه در دوران بارداری و تغذیه با شیر مادر، باید رعات کرد. همچنین، در طی تغذیه با شیر مادر، مصرف بیش از حد آن می تواند باعث دل درد کودک شود؛ معمولا توصیه می شود پس از خوردن آن از عرق نعنا استفاده کنید.

ثبت ديدگاه