شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
شرکت دانش بنیان
شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
دانش بنیان

دستگاه بسته بندی مایع

دستگاه بسته بندی مایع در شکل های تکنفره، بسته های ایستاده تا 2 کیلوگرم با انواع دستگاه بسته بندی مایعات با مشخصات فنی متفاوت برای اولین بار در ایران

دستگاه بسته بندی مایع liquid packaging machine یکی از دستگاه های مخصوص برای این محصولات است که در البرز ماشین کرج طراحی و تولید شده اند. این دستگاه ها با استفاده از فناوری های مختلفی مانند پمپ های خطی یا دوار و مخازن انتقال مایعات طراحی میشوند و از ورود مایعات به محیط بیرون جلوگیری میکنند.

برای مثال دستگاه هایی مانند ماشین بسته بندی ساشه برای بسته بندی شربت، شامپو، روغن موتور و … از این دستگاه ها هستند. این ماشین آلات بسته بندی مقاومت در برابر نفوذ هوا و حفظ کیفیت محصول را تضمین می کنند. در ذیل به بررسی دستگاه هایی که امکان بسته بندی مایعات را دارند می پردازیم.

انواع دستگاه بسته بندی مایع ساخت و تولید البرز ماشین کرج

یک سری دستگاه های افقی بسیار سنگین پیش از این طراحی و تولید شده بود که اکثرا از تکنولوژی هیدرولیک بهره می بردند. اما در حال حاضر البرز ماشین کرج اقدام به طراحی و ساخت دستگاه هایی برای پر کردن مایعات با عنوان ” دستگاه بسته بندی مایع ” کرده است که از تکنولوژی پنوماتیک استفاده می شود. این دستگاه ها برای اولین بار در ایران طراحی و تولید شدند و به مرحله عرضه به بازار رسیدند و در خطوط تولید بسیاری مورد استفاده قرار گرفته اند.

دستگاه بسته بندی مایع

دستگاه دوی پک مایع

یک نوع بسته بندی شکیل و جذاب مایعات توسط دستگاه بسته بندی دوی پک تولید می شود. برای محصولات مایع که درون یک بسته پلاستیکی و یا فویل آلومینیوم یا متالایز با فرمی ویژه که شکل مستطیل طور دارد، قرار می گیرند. این بسته بندی در حالت ایستاده و آماده برای استفاده ، قرار میگیرد که با اندکی فشار به دو طرف آن، محصول به بیرون می آید.

دوی پک به دلیل شکل منحصر به فرد و قابلیت استفاده آسان در بسته بندی محصولات مختلف مایع و نیمه مایع مانند آب معدنی، آب میوه، شیر، دوغ مورد توجه بسیاری از کارآفرینان این حوزه قرار گرفته و باعث حفظ طعم ، بو و خواص محصولات مایع می شود.

دستگاه دوی پک مایع با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته مانند سیستم های پر شدن اتوماتیک، بسته بدی این نوع محصولات را به صورت دقیق و با کیفیت بالا انجام میدهد. همچنین این دستگاه ها قابلیت تنظیم سرعت بسته بندی را دارند و با توجه به تقاضای بازار، می توانند بسته بندی در حجم های مختلف را انجام دهند. این دستگاه در ایران برای اولین بار توسط البرز ماشین کرج طراحی و تولید شده است.

دستگاه دوی پک مایع

دستگاه ساشه مایع

ساشه مدادی مایع توسط دستگاه ساشه مایعات تولید می شود. چه غلیظ و چه رقیق مایعات به صورت مدادی بسته بندی میشوند. ساشه های حاوی روغن حیوانی و یا حاوی آبلیمو از جمله مواردی هستند که به شکل مدادی بسته بندی می گردند. 20 تا 35 بسته در دقیقه تولید می شود. برق مصرفی را می توانید خود انتخاب کنید که تکفاز باشد یا سه فاز.

شکل های دیگری از ساشه ها سه طرف دوخت و چهار طرف دوخت میباشد که دستگاه های هر کدام جدا هستند.

دستگاه ساشه مایع

دستگاه ساشه سه کاره مایع

سه شکل از بسته بندی های ساشه به نام های ساشه هرمی، ساشه سه طرف دوخت و ساشه مدادی توسط این دستگاه تولید می شود. این دستگاه در البرز ماشین کرج برای اولین بار در ایران طراحی و تولید می شود. برای اطلاعات جامع تر می توانید به فروشگاه بامک مراجعه فرمایید.

دستگاه ساشه پنج کاره

این دستگاه قابلیت بسته بندی دو گروه از مواد یعنی هم مایعات و هم پودری را به سه شکل هرمی، سه طرف دوخت و مدادی دارد. دستگاه بسته بندی مایع ساشه پنج کاره برای اولین بار در ایران توسط شرکت البرز ماشین کرج طراحی و تولید شده است. در واقع شما پنج دستگاه را در یک دستگاه خواهیم داشت.

آیا این دستگاه ها امکان تنظیم وزن بسته بندی ها را دارند؟

بله – بسته بندی مایعات اغلب به صورت حجمی و وزنی انجام می شود. دستگاه های بسته بندی مایعات قابلیت تنظیم حجم بسته بندی را دارند. این دستگاه ها با استفاده از سیستم های اندازه گیری میتوانند حجم دقیق مایعات را اندازه گیری کنند و سپس مراحل بسته بندی خودکار انجام شود.

در برخی از دستگاه های بسته بندی مایعات، مخزن هایی به کار می روند که حجم آنها قابل تنظیم است و با تنظیم حجم مخزن، میتوان حجم مایع را کنترل کرد و بسته بندی را با حجم دلخواه انجام داد.

دستگاه ساشه سه کاره مایع - دستگاه ساشه پنج کاره مایع

آیا دستگاه بسته بندی مایع قابلیت تنظیم سرعت بسته بندی را دارد؟

بله دستگاههای بسته بندی مایعات قابلیت تنظیم سرعت بسته بندی را دارند. سرعت بسته بندی در این دستگاه ها معمولا با استفاده از یک کنترلر الکترونیکی قابل تنظیم است. با تنظیم سرعت بسته بندی، می توان میزان تولید و کارآیی دستگاه را بهینه کرد.

همچنین در بسته بندی مایعات باید همه استانداردها رعایت شود تا مایع بدون هیچ گونه نفوذ یا نشتی وارد بسته بندی ها شود. بنابراین تنظیم سرعت بسته بندی در این دستگاه ها بسیار حائز اهمیت است و باید با دقت انجام شود. در کل دستگاه های بسته بندی مایعات با توجه به نیاز و مشخصات مایع مورد نظر، قابلیت تنظیم سرعت بسته بندی را نیز دارند. اما سوال اصلی اینجاست که آیا تنظیم سرعت برای هر نوع مایع متفاوت است؟

باید بگوییم که بله تنظیم سرعت بسته بندی برای هر نوع مایع متفاوت است. این نکته ممکن است به دلیل ویژگی های فیزیکی و شیمیایی مختلف مایعات باشد. برای مثال، مایعات با دانسیته بالا نسبت به مایعات با دانسیته پایین، به صورت کندتری جریان پیدا میکنند و نیاز به سرعت بسته بندی کمتری دارند.

همچنین نوع بسته بندی نیز می تواند بر تنظیم سرعت بسته بندی تاثیر گذار باشد. برای مثال سرعت پر کردن بسته های هرمی با مدادی متفاوت است. بنابراین در تنظیم سرعت بسته بندی برای هر نوع مایع، باید به ویژگی های فیزیکی و شیمیایی مایع و نوع بسته بندی مورد استفاده توجه کرد و سرعت  مناسبی را برای بسته بندی به صورت دقیق تر تنظیم کرد.

انواع مایعات که با دستگاه بسته بندی مایع ، پر میشوند کدامند؟

دستگاه بسته بندی مایع برای بسته بندی انواع مایعات مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان مثال :

آب معدنی و آب های نوشابه ای

شیر و فرآورده های لبنی مانند دوغ و ماست

روغن های خوراکی و صنعتی مانند روغن زیتون و روغن گیاهی

شربت ها و نوشیدنی ها ی قندی

عصاره های گیاهی و دارویی

صابون مایع و شامپو

مواد شیمیایی مایع

اگر محصولی دارید که نمی دانید با این دستگاه ها به صورت تکنفره بسته بندی می شود یا نه حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه

همین الان شمارتو وارد کن تا با شما تماس بگیریم

مشاوره البرز ماشین کرج