شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
شرکت دانش بنیان
شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
دانش بنیان

دستگاه بسته بندی پودر عسل

دستگاه بسته بندی پودر عسل از انواع دستگاه های ساشه پودر عسل ، دستگاه دوی پک پودر عسل، دستگاه قوطی پرکن پودر عسل و ... هستند. پودر عسل از حذف رطوبت عسل طبیعی

دستگاه بسته بندی پودر عسل Honey Powder Packaging Machine یکی از منحصر به فردترین دستگاه های ساشه است که برای محصولات بهداشتی نظیر پودر عسل، پودرهای دارویی، پودرهای غذایی مورد استفاده قرار میگیرد. برای عرضه انواع پودر بهداشتی و فروش آن، می بایست به نحو احسن بسته بندی انجام شود. سرعت بسته بندی، نحوه بسته بندی شکل بسته بندی همگی در این مورد بسیار مهم است و باید برای انجام آن از بهترین روش ها به کمک با کیفیت ترین دستگاه ها استفاده شود.

دستگاه های متفاوتی برای پر کردن پودر عسل مورد استفاده قرار میگیرد و انتخاب از بین آنها به نوع بسته بندی و وزن آنها بستگی دارد. در ادامه پس از شناسایی ماهیت پودر عسل و نحوه تولید آن به معرفی دستگاه بسته بندی ساشه پودر عسل و دیگر دستگاه های لازم برای این محصول می پردازیم.

یکی از محصولات جذاب و با کیفیت که به عنوان مواد اولیه برخی صنایع شیرینی و نان پزی استفاده می شود و به عنوان یک چاشنی استفاده می شود، پودر عسل می باشد. این پودر از عسل طبیعی و ارگانیک بدست می آید.

دستگاه بسته بندی ساشه پودر عسل

روش تولید پودر عسل

ابتدا عسل مورد نظر را خشک می کنند به طوری که 96 تا 98 درصد آب آن حذف شود و آنچه باقی می ماند عسل سفت و سختی است که دیگر چسبندگی ندارد، حال می توانید تکه های عسل خشک شده را با آسیاب به پودر تبدیل کنید.

برای آنکه بتوانید لایه های نازکی از عسل را خشک کنید می توانید آن را روی سینی های مخصوصی قرار دهید. پس از آنکه به پودر تبدیل شد، در زمان مجاورت هوا، مجدداً می تواند دوباره چسبناک شود. بنابراین زمان بسته بندی این پودر بسیار مهم است. بنابراین حتما باید از دستگاه های بسته بندی پودر عسل عالی با کیفیت بالا استفاده کنید که در ادامه انواع آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

دستگاه بسته بندی پودر عسل

این محصول طی فرآیندی کاملاً بهداشتی تولید می شود و باید به همان شکل بهداشتی نیز بسته بندی شود. همانطور که اشاره شد، پودر عسل از خشک کردن عسل با کیفیت بدست می آید به طوری که 2 یا 4 درصد مایع درون عسل باقی می ماند. در واقع چیزی حدود 96 تا 98 درصد مایع عسل از بین می رود. عسل هایی که از آنها بهترین پودر عسل ارگانیک با ماندگاری بالا بدست می آید شامل عسل خام، عسل مانوکا، عسل شبدر و عسل آکاسیا هستند.

رنگ این محصول سفید خالص چیزی شبیه به آرد ذرت است. بنابراین هر دستگاه بسته بندی که بتواند آرد ذرت را بسته بندی کند، پودر عسل را نیز بسته بندی می کند. دستگاه بسته بندی پودری سلفونی از جمله این دستگاه ها می باشد.

دستگاه بسته بندی پودر عسل

دستگاه بسته بندی پودر عسل پودری سلفونی

این دستگاه، بسته هایی در وزن های 20 گرم تا 1100 گرم را تولید می کند. نوع بسته های تولید توسط این دستگاه بالشتی می باشد. این دستگاه بسته بندی پودر عسل دارای یک مخزن است که دارای همزن برقی می باشد. این دستگاه می تواند 20 تا 35 بسته در دقیقه نسبت به وزنی که برای آن تعیین می شود، تولید می کند.

این دستگاه رول سلفون صدفی را آماده کرده، پودر عسل را با سیستم ماردونی درون آن می ریزد و آن را با حرارت فک های افقی و عمودی دوخت می زند و آماده تحویل می کند. مشخصات فنی دستگاه بسته بندی پودر عسل را با عنوان دستگاه بسته بندی پودری سلفونی می توانید در فروشگاه محصولات بامک ملاحظه کنید.

دستگاه بسته بندی ساشه پودر عسل

برای بسته بندی پودر عسل در بسته های کوچک تکنفره یا ساشه، دستگاه های زیادی موجود است. دستگاه ساشه مدادی، دستگاه ساشه سه طرف دوخت، دستگاه ساشه چهارطرف دوخت و همچنین دستگاه ساشه هرمی. برای هر کدام از این بسته بندی ها دستگاه ساشه متفاوتی وجود دارد.

به این ترتیب اگر کارفرما یا کارآفرین یا صاحب کسب و کار بخواهد چند نوع از این ساشه ها را ارائه دهد باید این دستگاه ها را تک به تک تهیه کند. اما البرز ماشین کرج یکی از پیشکسوتان صنعت بسته بندی در ایران برای اولین بار اقدام به ساخت دستگاه ساشه ای کرده است که سه نوع از این ساشه ها در این دستگاه تولید می شود.

بسته بندی پودر عسل

دستگاه بسته بندی ساشه پودر عسل سه کاره

جدیدترین دستگاه بسته بندی ساشه پودر عسل قادر به تولید انواع ساشه های سه طرف دوخت، مدادی و هرمی می باشد. دستگاه ساشه پودر عسل سه کاره دارای یک تابلوفرمان هوشمند است که تنها با یک دکمه می توانید نوع و شکل ساشه ها را عوض کنید. یکی از بهترین دستگاه هایی که برای بسته بندی محصولی مانند پودر عسل انتخاب می شود، دستگاه ساشه پودر عسل سه کاره می باشد.

دستگاه ساشه پودر عسل

دستگاه قوطی پرکن پودر عسل

این دستگاه می تواند انواع قوطی، شیشه پت و هر چیزی شبیه به اینها است را پر کند. مقدار محصولی که داخل این قوطی ها میریزد قابل تعیین است. این دستگاه با نازلی که دارد، مقدار پودر عسل مورد نظر را داخل قوطی میریزد. سپس در صورتیکه از قوطی های خاصی استفاده شده باشد با دستگاه درب زن می توانید درب آن را نیز محکم کنید.

دستگاه قوطی پر کن پودر عسل - روش تولید پودر عسل

دستگاه بالابر پودر عسل

تمامی این دستگاه های بسته بندی که از آنها یادکردیم کاربرد صنعتی دارند بنابراین پر کردن مخزن آنها بسیار مهم است. سرعت پر کردن این مخزن ها باید متناسب با بسته بندی باشد تا بتوان تعداد مناسبی از بسته ها را تولید کرد. دستگاه بالابر اوگر حلزونی برای حمل پودر عسل به مخزن دستگاه های بسته بندی استفاده می شود.

موارد کاربرد پودر عسل

در پخت نان از پودر عسل استفاده می شود. این نوع نان ها بافتی نرم و طعمی متفاوت و ماندگاری بالایی خواهند داشت. در تهیه انواع شکلات بستنی، شیرینی، غلات و … نیز استفاده می شود. این پودر سریع در محلول های غذایی حل می گردد و می تواند به عنوان شیرین کننده غذاها نیز استفاده شود. در صنایع آرایشی نرم کننده ها و کرم های پوست نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این محصول دارای ترکیبات ضد باکتریایی و ضد التهاب دارد. تقویت سیستم ایمنی بدن از جمله خواص آن است و از ریزش موها جلوگیری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه

همین الان شمارتو وارد کن تا با شما تماس بگیریم

مشاوره البرز ماشین کرج