شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
شرکت دانش بنیان
شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
دانش بنیان

راهنمای خرید دستگاه بسته بندی

راهنمای خرید دستگاه بسته بندی

دستگاه بسته‌ بندی یکی از ماشین‌آلات مهم خط تولید مواد غذایی و شیمیایی است که با توجه به نیاز روزافزون جامعه هرروز خواهان بیشتری از سوی کارخانه‌داران، صاحبان کارگاه‌های کوچک و بزرگ و حتی مشاغل خانگی پیدا می‌کند. تنوع بسیار زیادی در دستگاه بسته بندی وجود دارد. انواع دستگاه بسته‌ بندی سلفونی، قوطی پر کن، کیسه و کارتون پر کن و یا دستگاه‌های ساشه در بازار تولید می‌شود.

این ماشین‌ آلات انواع مواد غذایی و شیمیایی گرانولی، پودری و مایع را در اشکال مختلف بسته‌ بندی می‌کند. اما بسته به نیاز شما، بهترین دستگاه بسته‌ بندی کدام است؟ بهترین دستگاه بسته‌ بندی برای صاحبان مشاغل نوپا و کارآفرینان چیست؟ شاید شما محدودیت در فضای کارگاهی خود داشته باشید.

شاید برای بسیاری از کارآفرینان نوپا دسترسی به امکانات کارگاهی و برق صنعتی (سه فاز) وجود نداشته باشد. پس چه باید کرد؟ در این مقاله در پایگاه دانش البرز ماشین کرج انواع دستگاه بسته‌ بندی با توضیحات کامل و راهنمای خرید به شما معرفی خواهد شد. با ما همراه باشید…

چه متریالی را میخواهم بسته بندی کنم؟

این اولین سؤالی است که صاحبان مشاغل و کارآفرینان باید از خود بپرسند. متریال مواد اولیه شما چیست؟ قصد تولید مواد غذایی رادارید یا مواد شیمیایی؟ اگر در حوضه تولید و بسته‌بندی مواد غذایی هستید احتیاج به ماشین‌آلات با قطعات استیل ضدزنگ و بهداشتی دارید. به‌طور مثال در حوضه تولید مواد غذایی، قطعاتی که در ارتباط با آب و مواد غذایی هستند از ورق‌های استیل ضدزنگ ساخته می‌شوند.

اما در حوضه تولید و بسته‌بندی مواد شیمیایی (دارویی، پودرهای ماشین لباسشویی….) نیاز به خرید دستگاه بسته بندی با بدنه قدرتمندتری دارید. به‌طور مثال در ماشین‌آلات بسته‌بندی مواد غذایی از استیل ضدزنگ 304 و در دستگاه‌های بسته‌بندی مواد شیمیایی از استیل 316 که مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و زنگ زدگی دارد استفاده می‌شود.

خرید دستگاه بسته بندی مواد شیمیایی و غذایی

نوع بسته‌بندی من چیست؟

از چه نوع بسته‌بندی در تولیدات خود استفاده می‌کنید؟ انواع دستگاه بسته‌بندی (کیسه‌ای، سلفونی، قوطی، ساشه و کارتونی) در بازار وجود دارد که بسته به نیاز مشتری تولید و سفارشی‌سازی می‌شود. به‌طور مثال در شرکت البرز ماشین کرج برای تولید مواد غذایی با بسته‌بندی سلفونی(نمک،شکر،نخود،پودر ماشین) ،دستگاه بسته بندی حجمی پیشنهاد می‌شود. یا برای تولید بسته‌بندی‌های ساشه، دستگاه بسته بندی ساشه  به مشتریان عزیز ارائه داده می شود.

انواع بسته بندی مواد غذایی

دستگاه ساشه چیست؟

دستگاه بسته بندی ساشه (Sachet) کیسه‌های کوچک حاوی مواد غذایی، دارویی، بهداشتی و تنقلات و … تک نفرِ را بسته‌بندی می‌کند. برای درک بهتر این نوع بسته‌بندی می‌توان به سس‌های یک‌نفره که در رستوران‌ها و فست فودها همراه با ساندویچ یا پیتزا ارائه می‌شود اشاره کرد.

خرید دستگاه بسته بندی ساشه

به چه سرعتی در بسته‌بندی احتیاج دارید؟

حجم تولید شما به چه میزان است؟ شاید با یک دستگاه تک نازله هم نیاز شما برطرف شود. اما شاید حجم تولید شما به‌ قدری بالا باشد که حتی یک دستگاه 4 نازله هم جوابگوی تولید شما نباشد.

دستگاه تک، دو یا چهار توزین به چه معناست؟

به زبان بسیار ساده در دستگاه تک توزین در هر بار یک (کیسه، قوطی، سلفون، کارتون) پر می‌شود. اما در دستگاه دو توزین میزان تولید به دو برابر و در چهار نازله به چهار برابر افزایش پیدا می‌کند.اگر قصد تولید با حجم پایین یا متوسط رادارید، سرعت بسته‌بندی حساسیت چندانی ندارد. اما در تولیدات انبوه این نکته اهمیت زیادی پیدا می‌کند.

در شرکت البرز ماشین کرج در تولیدات با حجم تولید پایین و متوسط دستگاه بسته‌بندی تک توزین و در تولیدات با حجم و سرعت‌بالا ،دستگاه بسته بندی چهار توزین پنوماتیک و یا دستگاه بسته بندی چهار توزین مکانیک به مشتریان عزیز ارائه داده می‌شود.

مواد اولیه جهت بسته بندی به چند دسته تقسیم می شوند؟

مواد اولیه چه شیمیایی و چه غذایی در سه شکل ظاهری (پودری، مایع، گرانولی) دسته‌بندی می‌شوند. فناوری ماشین‌آلات بسته‌بندی ،بسته به شکل ظاهری مواد اولیه اندکی متفاوت است. در ادامه به‌طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت.

1- ماشین‌ آلات بسته‌بندی افقی

ماشین‌ آلات بسته‌بندی افقی در دسته ماشین‌ آلات پلوپک (کیک، کلوچه، بستنی، شیرینی، شکلات…..) دسته‌بندی می‌شوند. این محصولات به دلیل ظرافت و نرمی که دارند باید در فضای مسطح بسته‌بندی شوند تا آسیب‌ندیده و متلاشی نشوند.

خرید ماشین الات خط تولید افقی

2-خرید دستگاه بسته بندی عمودی:

ماشین‌آلات بسته‌بندی عمودی خود به سه دسته تقسیم‌ بندی می‌شوند که در ادامه به توضیحات بیشتری در خصوص هر کدام میپردازیم

1-ماشین‌آلات مخصوص محصولات گرانولی (توزین دار)

این ماشین‌آلات مخصوص محصولات دانه‌بندی شده (حبوبات، خشکبار، چای، قند، شکر،…) طراحی‌شده‌اند و در سه ظرفیت تک توزین، دو توزین و چهار توزین به مشتریان عزیز ارائه می‌شوند. دقت وزن‌کشی این محصولات بسیار بالا بوده و به دلیل قابلیت ویبراتور (لرزش مواد اولیه در زمان بسته‌بندی) هیچ آسیبی به بافت محصول وارد نمی‌کنند.

ماشین‌آلات بسته‌بندی گرانولی البرز ماشین کرج دیجیتال بوده و مجهز به PLC(هوش مصنوعی) و مانیتور لمسی با زبان فارسی و HMI(عیب‌یاب خودکار) هستند. دستگاه‌های توزین دار البرز ماشین کرج در دو مدل خانگی (تک فاز) و صنعتی(سه فاز) به مشتریان عزیز ارائه می‌شوند.

خرید ماشین الات بسته بندی محصولات گرانولی

تفاوت ماشین‌آلات تک فاز و سه فاز در چیست؟

ماشین‌ آلات بسته بندی سه فاز از قدرت مکانیکی استفاده کرده و ابعاد بزرگ‌تری دارند و برای کارخانه جات و کارگاه‌های بزرگ مناسب هستند. اما ماشین‌آلات تک فاز شرکت البرز ماشین کرج حجم کمتری داشته و با نیروی جک‌های پنوماتیک (بادی) کار می‌کنند. اما ازنظر ظرفیت و سرعت هیچ تفاوتی با دستگاه‌های سه فاز ندارند. ماشین‌آلات تک فاز برای مشاغل نوپا و کارآفرینان بهترین گزینه محسوب می‌شود.

شرکت البرز ماشین کرج مبتکر و اولین تولیدکننده ماشین‌آلات بسته‌بندی تک فاز پنوماتیک در ایران است.

2-ماشین‌آلات مخصوص محصولات پودری و شیمیایی:

این ماشین‌آلات بسته‌بندی ،مخصوص مواد غذایی و شیمیایی پودری (آرد، زردچوبه، فلفل، سماق، پودرهای شیمیایی و دارویی….) طراحی‌شده‌اند. مزیت این مدل دستگاه‌ها سرعت‌بالا دربسته بندی است. اما دقت وزن گیری دستگاه‌های ماشین‌آلات گرانولی را ندارد. وزن‌کشی این مدل دستگاه به‌صورت مکانیکی انجام می‌شود.

خرید دستگاه بسته بندی پودری

نکته: از دستگاه‌های بسته‌بندی حجمی نمی‌توان برای بسته‌بندی محصولات گرانولی استفاده کرد. نداشتن خاصیت ویبراتوری در این مدل دستگاه باعث خورد شدن و آسیب به بافت مواد گرانولی می‌شود.

کلیه دستگاه‌های بسته‌بندی البرز ماشین کرج در دو شکل خانگی (تک فاز) و کارخانه‌ای (سه فاز) تولید می‌شود.

3-ماشین‌آلات مخصوص مایعات

خرید ماشین الات بسته بندی مایعات

ماشین‌آلات مخصوص مایعات خود به چند دسته تقسیم می‌شوند…

1-ماشین‌آلات مخصوص مایعات غلیظ: مایعاتی همچون، شامپو، عسل،….

2-ماشین‌آلات مخصوص مایعات رقیق:

این دسته‌بندی خود به دودسته بندی مجزا تقسیم می‌شوند…

1-مایعات گازدار: مایعاتی همچون نوشابه‌ها، دلسترها و انواع نوشیدنی گازدار.
2-مایعات بدون گاز: آب‌معدنی، آب‌لیمو….

دستگاه بسته‌بندی ساشه

شرکت البرز ماشین کرج برای مایعات غلیظ و رقیق بدون گاز، ماشین‌آلات بسته‌بندی ساشه را ارائه می‌دهد. این دستگاه‌ها بسته‌بندی مایعات و مواد گرانولی را دربسته بندی‌های 100 گرمی و کمتر انجام می‌دهد. از نمونه تولیدات این دستگاه می‌توان به سس‌ها و آب‌لیموهای یک‌بارمصرف و یا آجیل و خشکبار دربسته بندی‌های کم‌وزن و کوچک اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه

همین الان شمارتو وارد کن تا با شما تماس بگیریم

مشاوره البرز ماشین کرج