شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
شرکت دانش بنیان
شرکت دانش بنیان البرز ماشین کرج
دانش بنیان

دستگاه بسته بندی نخود

دستگاه بسته بندی نخود

دستگاه بسته بندی نخود در انواع مختلفی به بازار عرضه می شوند. امروزه برندهای فعال در زمینه تولید نخود برای توزیع محصولات خود نیاز دارند تا اقدام به بسته بندی آن ها کرده و این محصولات را به سراسر کشور ارسال کنند.

البته نکته مهمی که باید بدانید این است که معمولاً افراد به جای آن که اقدام به خرید یک دستگاه تخصصی برای بسته بندی نخود کنند، به سراغ دستگاه های عمومی تر مثل دستگاه بسته بندی حبوبات می روند و از این محصولات استفاده می کنند. نکته ای که باید بدانید این است که استفاده از یک دستگاه تخصصی به شما امکانات بیشتری می دهد.

نکته مهم این است که شرکت های فعال در زمینه تولید دستگاه های بسته بندی تمام تلاش خود را کرده اند تا متناسب با نیاز مشتریان خود اقدام به تولید دستگاه های متنوع و مختلف کنند. در این مطلب قصد داریم تا نگاهی به دستگاه بسته بندی نخود انداخته و در رابطه با این دسته از محصولات توضیحات کاملی را به شما ارائه دهیم، پس با ما همراه باشید.

دستگاه بسته بندی نخود

اگر بخواهیم نحوه عملکرد دستگاه بسته بندی نخود را بررسی کنیم باید به این نکته اشاره کرد که این دستگاه ها با توجه به حجم و وزن محصولات را تفکیک کرده و اقدام به بسته بندی نخود ها می کنند.

بی شک مهم ترین قسمت ماشین آلات بسته بندی نخود بخش توزین آن ها است. امروزه دستگاه های بسته بندی دارای مدل های مختلفی از نظر توزین هستند که تعداد توزین آن ها می تواند بر روی سرعت عملکرد دستگاه تاثیر گذاشته و آن را افزایش و یا کاهش دهد.

در نتیجه به منظور خرید دستگاه بسته بندی نخود حتما لازم است تا سرعت تولید محصولات خود را بررسی کرده و متناسب با آن اقدام به خرید یک دستگاه حرفه ای و با سرعت مناسب کنید.

به منظور بررسی نحوه کار این دستگاه باید گفت که در وهله اول نخودها توسط ویبراتورها به بخش های وزن کشی یا لودسل برده می شود. در این بخش نخودها به دقت وزن کشی شده و سپس لودسل با متوقف کردن ویبراتورها محصول را آماده ارسال به بخش پرکن و بسته بندی می کنند.

پس از وزن کشی دقیق نخودها، آن ها در بسته بندی های با وزن های مشخص شده پر شده و وکیوم می شوند. پس از انجام این کار بسته های نخود آماده ارسال به نقاط مختلف خواهند شد.

دستگاه بسته بندی 4 توزین مکانیکی

بسته بندی نخود با دستگاه بسته بندی توزین دار

بسته بندی نخود یکی از مراحل مهم در فرآیند تولید و عرضه این محصول است. استفاده از دستگاه‌های توزین دار در بسته بندی نخود، عملیات را سریعتر، دقیق‌تر و بهینه‌تر می‌کند.

یکی از مزایای استفاده از دستگاه‌های توزین دار در بسته بندی نخود، دقت بالا در اندازه‌گیری وزن محصول است. این دستگاه‌ها با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته، وزن دقیق نخود را اندازه‌گیری می‌کنند و امکان واریز نخود به طور دقیق در بسته‌ بندی را فراهم می‌کنند. این باعث می‌شود که نسبت به روش‌های سنتی، خطا در اندازه‌گیری وزن به حداقل برسد و کیفیت بسته‌ بندی بهبود یابد.

در ضمن، دستگاه‌های توزین دار به صورت خودکار عمل می‌کنند و فرایند بسته بندی را سریعتر می‌کنند. با اتصال دستگاه توزین به بسته‌ بندی، نخود به صورت خودکار در دستگاه وزن‌گیر قرار می‌گیرد و وزن آن اندازه‌گیری می‌شود. سپس، دستگاه به صورت اتوماتیک حجم مناسب بسته‌ بندی را مشخص می‌کند و نخود به طور خودکار در بسته‌بندی مناسب قرار می‌گیرد. این عملیات به صورت مکرر تکرار می‌شود تا تمامی نخودها بسته‌بندی شوند.

استفاده از دستگاه‌های توزین دار در بسته بندی نخود، بهینه‌ سازی مصرف مواد نیز را ممکن می‌کند. با وزن‌گیری دقیق نخود در هر بسته، از مصرف زائد مواد بسته‌ بندی جلوگیری می‌شود و همچنین به کاهش هدررفت مواد کمک می‌کند.

به طور کلی، استفاده از دستگاه‌های توزین دار در بسته بندی نخود، دقت، سرعت و بهینه‌سازی مصرف مواد را افزایش می‌دهد و به تولید کیفیت بالاتری از نخود بسته‌ بندی شده منجر می‌شود.

قیمت دستگاه بسته بندی نخود

اگر بخواهیم نگاهی به قیمت های تجهیزات بسته بندی نخود بیاندازیم باید به این نکته اشاره کرد که به دلیل افزایش قیمت قطعات الکترونیکی نمی توان عدد دقیقی را به عنوان قیمت دستگاه بسته بندی نخود در نظر گرفت. از سوی دیگر باید به این موضوع توجه داشته باشید که امروزه دستگاه های بسته بندی در انواع و مدل های مختلف به بازار عرضه شده اند و هر یک از این محصولات دارای ویژگی های مختلفی هستند.

اگر بخواهیم مهم ترین پارامترهای تاثیرگذار بر روی قیمت دستگاه بسته بندی نخود را به شما معرفی کنیم باید گفت که در وهله اول قطعات مورد استفاده و کیفیت آن ها می تواند باعث افزایش و یا کاهش قیمت دستگاه بسته بندی شود. از سوی دیگر سرعت دستگاه و همچنین میزان حجم ورودی و خروجی آن نیز می تواند به عنوان یک پارامتر تاثیرگذار بر روی قیمت شناخته شود.

موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که امروزه در بسیاری از فرآیندها دغدغه اصلی سرعت شده است. این موضوع در رابطه با دستگاه های بسته بندی صادق بوده و امروزه شرکت های تولید کننده این دسته از محصولات تمام تلاش خود را می کنند تا دستگاه های سریعی را به بازار عرضه کنند.

افزایش سرعت فرآیندها باعث می شود تا بتوان حجم بیشتری از نخود را در مدت زمان کوتاهی بسته بندی و به بازار عرضه کرد. علاوه بر تمامی موارد گفته شده که به صورت مستقیم بر روی قیمت دستگاه بسته بندی تاثیر می گذارند، عوامل غیر مستقیم دیگری نظیر تحریم، قیمت ارز، عرضه و تقاضا و… نیز وجود دارند که بر روی قیمت نهایی این دسته از محصولات اثر می گذارد.

نکات مهم برای خرید دستگاه بسته بندی نخود

  • به منظور خرید این نوع دستگاه لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. در وهله اول به شما پیشنهاد می دهیم تا پیش از خرید این دستگاه ها حتما در کارخانه و کارگاه خود نیاز سنجی دقیقی داشته باشید و متناسب با نیاز خود اقدام به خرید دستگاهی با امکانات مختلف کنید.
  • به عنوان مثال اگر شما دستگاهی را خریداری کنید که امکان اضافه و ویژگی بیشتر از نیاز شما داشته باشد، مجبور خواهید بود تا برای آن امکانات که متناسب با نیاز شما نیست، مبلغ بیشتری پرداخت کرده و متحمل ضرر شوید.
  • از سوی دیگر حتماً میزان ورودی و خروجی نخود خود را بررسی کنید تا متناسب با آن دستگاهی را خریداری کنید که عملکرد و راندمان بالایی داشته باشد. به عنوان مثال اگر شما دستگاهی با سرعت کم را خریداری کنید، حجم بسیار زیادی از نخودهای شما در مرحله ورودی باقی مانده و همین موضوع باعث کند شدن کل سیستم خواهد شد.
  • پیشنهاد ما این است که پیش از خرید این نوع تجهیزات حتماً با افراد خبره و متخصص صحبت کرده و با مشورت گرفتن از این افراد اقدام به خرید دستگاه مورد نظر خود کنید.

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به دستگاه بسته بندی حبوبات ( نخود) انداخته و این دسته از محصولات را به شما معرفی کردیم. پس از معرفی کردن این دستگاه در رابطه با قیمت آن و عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت صحبت کرده و در نهایت نکاتی که لازم است تا پیش از خرید این دسته از محصولات به آن ها توجه کرده را بیان کردیم. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا در نهایت بتوانید یک ماشین بسته کردن نخود حرفه ای را خریداری کرده و از این دستگاه به نحو احسن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه

همین الان شمارتو وارد کن تا با شما تماس بگیریم

مشاوره البرز ماشین کرج